Audiowizualni.pl

Serwis informacyjny polskich producentów filmów fabularnych, dokumentalnych, animowanych i programów telewizyjnych

Jesteś tutaj: Home bazy Baza Festiwali Filmowych - Polska Lato z Muzami - Międzynarodowy Festiwal Filmu - Muzyki - Malarstwa [Nowogard]

Najważniejsze aktualności:

Anna Kępińska oraz Maciej Kubicki z Nagrodą dla najlepszego producenta na 58. KFF

Dnia 2 czerwca 2018 roku podczas gali zamknięcia 58. Krakowskiego Festiwalu Filmowego już po raz siódmy została wręczona Nagroda dla najlepszego producenta polskich filmów krótkometrażowych i dokumentalnych ufundowana przez Krajową Izbę Producentów Audiowizualnych. Tegorocznymi laureatami zostali Anna Kępińska oraz Maciej Kubicki z firmy Telemark za film „Over The Limit” w reżyserii Marty Prus.

Nagroda KIPA dla najlepszego producenta polskich filmów krótkometrażowych i dokumentalnych po raz siódmy

Podczas gali zamknięcia 58. Krakowskiego Festiwalu Filmowego, 2 czerwca 2018 roku, już po raz siódmy, obok nagród regulaminowych, zostanie przyznana Nagroda dla najlepszego producenta polskich filmów krótkometrażowych i dokumentalnych, ufundowana przez Krajową Izbę Producentów Audiowizualnych. KIPA jest również partnerem Festiwalu oraz DOC LAB POLAND.

Warsztaty KIPA Sprawna Produkcja „RODO w branży audiowizualnej" – czy jesteś już gotowy?

Kilka dni po wejściu w życie rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) zapraszamy serdecznie, wspólnie z Kancelarią Adwokacką Czyżewscy, na pierwsze w tym roku warsztaty z cyklu szkoleń „Sprawna produkcja”. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 28 maja 2018 w godzinach 11.00 – 14.00, w budynku Milenium Plaza  - Golden Floor Plaza, Al.Jerozolimskie 123 A (15 piętro, sala nr 6).

Audiowizualne usługi medialne – dla jasnych zasad gry

Projekt nowelizacji dyrektywy o audiowizualnych usługach medialnych (AVMS) znajduje się obecnie w fazie negocjacji międzyinstytucjonalnych pomiędzy Komisją Europejską, Parlamentem i Radą. 

Nagroda za Najlepszy Debiut Producencki na Netia Off Camera

Zarząd Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych na wniosek Sekcji Młodych Producentów po raz PIĄTY ufundował Nagrodę za Najlepszy Debiut Producencki. Została ona przyznana podczas gali zamknięcia krakowskiego festiwalu Netia OFF CAMERA

Nagroda za Najlepszy Debiut Producencki to jedyna w Polsce nagroda filmowa przeznaczona dla producentów filmowych, którzy w roli producenta wiodącego zrealizowali swój pierwszy lub drugi film pełnometrażowy. Nagroda zainicjowana została przez Sekcję Młodego Producenta KIPA w 2014r. Motywacją pomysłodawców nagrody jest uhonorowanie wyróżniających się i reprezentujących nowe pokolenie profesjonalistów filmowych.

Dotychczasowymi laureatami Nagrody zostali między innymi: Zuzanna Król oraz Anna Zmecka – producentki filmu „Komunia”, Leszek Bodzak z firmy Aurum Film – producent filmu „Carte Blanche”, Agnieszka Dziedzic i Jakub Burakiewicz z firmy KOI Studio - producenci filmu „Małe stłuczki” oraz Olga Bieniek i Mirosław Piepka z firmy Filmicon - producenci f...

Rozpoczęcia rekrutacji w AMA Film Academy

Dnia 15.04.2018 roku rozpoczyna się rekrutacja do szkoły filmowej AMA Film Academy. AMA kształci na 13 kierunkach zarówno w trybie zaocznym jak i dziennym obejmujących podstawowe dziedziny branży audiowizualnej: reżyserię, scenariopisarstwo, sztukę operatorską, produkcję filmową, grę aktorską, postprodukcję obrazu i realizację dźwięku.

Lato z Muzami - Międzynarodowy Festiwal Filmu - Muzyki - Malarstwa [Nowogard]

Międzynarodowy Festiwal Filmu - Muzyki - Malarstwa "Lato z Muzami"
Organizator: Nowogardzki Dom Kultury
Termin: lipiec
Miejsce: Nowogard

„Lato z Muzami” to wakacyjny festiwal łączący różne dziedziny sztuki, szczególne miejsce poświęca sztuce filmowej. W 2008 r. odbyła się dwunasta edycja tej imprezy.

Corocznie podczas imprezy odbywają się pokazy filmów i spotkania z twórcami kina. Honorowym gościem 12. edycji był Krzysztof Zanussi. Z tej okazji uczestnicy festiwalu mogli zobaczyć retrospektywę jego twórczości filmowej (pokazano m.in. film „Życie jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową”, „Iluminacja” i „Persona non grata”); reżyser został także wyróżniony statuetką „Honorowego Lauru Cisowego”. W programie 13. edycji, przypadającej na 2009 r., znalazły się m.in. filmy niemieckie, kino offowe, dokumentalne, obrazy poświęcone sztuce, a także nowości filmowe. Honorowym patronatem imprezę objął Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec.

W ramach „Lata z Muzami” odbywa się również konkurs, w którym filmy rywalizują o „Laur Cisowy” - nagrodę przyznawaną przez publiczność festiwalową. Podczas dwunastej edycji brały w nim udział cztery tytuły: „Ogród Luizy” reż. Maciej Wojtyszko, „Nie kłam kochanie” reż. Piotr Wereśniak, „Sierociniec” reż. Juan Antonio Bayona i „Nawiedzona narzeczona” reż. Jeff Lowell.

Ponadto, blok filmowy „Lata z Muzami” obejmuje pokazy dla dzieci i młodzieży - „Kino malucha” i „Kino starszaka”, prezentujące wybrane filmy animowane i przygodowe. Festiwal jest w dużej  mierze imprezą plenerową: w jego programie, oprócz projekcji filmowych, znajdują się koncerty i spektakle teatralne odbywające się na świeżym powietrzu.

Kontakt:
Nowogardzki Dom Kultury
pl. Wolności 7
72-200 Nowogard
tel./fax. (0-91) 392 62 63
www.ndk.pl

 

AddThis Social Bookmark Button

Wybrane bazy danych

 
 
 
 
Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!