Audiowizualni.pl

Serwis informacyjny polskich producentów filmów fabularnych, dokumentalnych, animowanych i programów telewizyjnych

Jesteś tutaj: Home bazy Baza Festiwali Filmowych - Polska Lato z Muzami - Międzynarodowy Festiwal Filmu - Muzyki - Malarstwa [Nowogard]

Najważniejsze aktualności:

XII Dolnośląski Konkurs Filmowy 2018

Odra-Film, Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego, ogłasza XII Dolnośląski konkurs na wspieranie produkcji filmowej (XII Dolnośląski Konkurs Filmowy), którego celem  jest wspieranie projektów filmowych realizowanych na Dolnym Śląsku. Podstawowym kryterium udziału projektów filmowych w konkursie jest powiązanie produkcji filmowej z województwem dolnośląskim poprzez miejsce realizacji filmu, jego tematykę, udział w jego realizacji  twórców i podmiotów z terenu województwa dolnośląskiego oraz wysokość środków finansowych wydatkowanych w województwie dolnośląskim. 

Clearing rights - nabór na ostatnie W tym roku warsztaty Mini-Meet

zapraszamy na ostatnie w tym roku warsztaty dla producentów  w ramach Sprawnej Produkcji 2017 – MINI-MEET. Poprowadzi je mec.Krzysztofa Czyżewski

MINI-MEET - „CLEARING RIGHTS” 

Szkolenie "Ochrona danych osobowych" (RODO)

Zapraszamy serdecznie na ostatnie w tym roku warsztaty jednodniowe z cyklu szkoleń profesjonalnych „Sprawna produkcja”. Spotkanie odbędzie się we wtorek 12 grudnia 2017 w godzinach 10.00 – 15.00, w budynku Milenium Plaza  - Golden Floor Plaza, Al.Jerozolimskie 123 A (26 piętro).

Szkolenie poprowadzą adwokaci Michał Kalata, Maciej Jamiołkowski oraz Rafał Lorent, zajmujący się problematyką ochrony danych osobowych. 

Dlaczego ochrona danych osobowych? Co to jest RODO i dlaczego tak wiele osób i firm szuka nagle informacji o RODO?

Odpowiedzi na te i inne pytania będzie można poznać podczas szkolenia organizowanego przez KIPA we współpracy z Kancelarią Adwokacką Czyżewscy.

W codziennej działalności każdego przedsiębiorcy przetwarzane są dane odnoszące się do osób (dane osobowe), takie jak np. dane kontrahentów w umowach, dane pracowników w zakresie podatków i składek, czy dane kontaktowe klientów. Każda branża ma swoją specyfikę. W przypadku branży audiowizualnej dane osobowe są przetwa...

Jak dobrze sprzedać film - dwudniowe szkolenie KIPA SUMMIT 2017

Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych ogłasza nabór zgłoszeń na coroczne dwudniowe spotkanie odbywające się w ramach cyklu szkoleń „KIPA Sprawna Produkcja”, dofinansowanego przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. W tym roku zachęcamy wszystkich zainteresowanych producentów (zarówno członków KIPA, jak i niezrzeszonych reprezentantów rynku audiowizualnego) do udziału w szkoleniu pod hasłem JAK DOBRZE SPRZEDAĆ FILM?

Nabór na jednodniowe warsztaty "Art-To-Business" w ramach projektu KIPA2B

Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych ogłasza nabór na jednodniowe warsztaty „Art-to-Business", które odbędą się 7 listopada br. w godz. 09:30-17:15 w Golden Floor Plaza przy al. Jerozolimskich 123A (26 piętro) w Warszawie. Celem inicjatywy jest profesjonalizacja kadr sektora audiowizualnego w otoczeniu biznesowym, jak również podnoszenie świadomości świata biznesu nt. potencjału sektora audiowizualnego oraz współczesnych zjawisk z nim związanym. Projekt skierowany jest w szczególności do mikro i małych przedsiębiorców związanych z szeroko rozumianą branżą kreatywną.

 

Podczas ostatniego szkolenia z cyklu KIPA2B uczestnicy dowiedzą się jakie są fundusze unijne wspierające małe przedsiębiorstwa, poznają wskaźniki inwestycji w branży kreatywnej, oraz dowiedzą się jak zrobić memorandum inwestycyjne oraz onepager dla inwestora oraz jakie są możliwości budowania rynku VR w Polsce. Dodatkowo uczestnicy zapoznają się ze specyfiką prywatnych inwestorów w branży kreatywnej, w szczególności...

Fi:Re Film Restoration Summit Warsaw 2017

Polski Instytut Sztuki Filmowej organizuje Fi:Re Film Restoration Summit Warsaw 2017 - międzynarodową konferencję poświęconą cyfrowej rekonstrukcji dzieł polskiej kinematografii. W konferencji, odbywającej się 9-10 listopada w Warszawie, weźmie udział czołówka specjalistów od cyfrowej rekonstrukcji i digitalizacji dzieł filmowych.

Lato z Muzami - Międzynarodowy Festiwal Filmu - Muzyki - Malarstwa [Nowogard]

Międzynarodowy Festiwal Filmu - Muzyki - Malarstwa "Lato z Muzami"
Organizator: Nowogardzki Dom Kultury
Termin: lipiec
Miejsce: Nowogard

„Lato z Muzami” to wakacyjny festiwal łączący różne dziedziny sztuki, szczególne miejsce poświęca sztuce filmowej. W 2008 r. odbyła się dwunasta edycja tej imprezy.

Corocznie podczas imprezy odbywają się pokazy filmów i spotkania z twórcami kina. Honorowym gościem 12. edycji był Krzysztof Zanussi. Z tej okazji uczestnicy festiwalu mogli zobaczyć retrospektywę jego twórczości filmowej (pokazano m.in. film „Życie jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową”, „Iluminacja” i „Persona non grata”); reżyser został także wyróżniony statuetką „Honorowego Lauru Cisowego”. W programie 13. edycji, przypadającej na 2009 r., znalazły się m.in. filmy niemieckie, kino offowe, dokumentalne, obrazy poświęcone sztuce, a także nowości filmowe. Honorowym patronatem imprezę objął Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec.

W ramach „Lata z Muzami” odbywa się również konkurs, w którym filmy rywalizują o „Laur Cisowy” - nagrodę przyznawaną przez publiczność festiwalową. Podczas dwunastej edycji brały w nim udział cztery tytuły: „Ogród Luizy” reż. Maciej Wojtyszko, „Nie kłam kochanie” reż. Piotr Wereśniak, „Sierociniec” reż. Juan Antonio Bayona i „Nawiedzona narzeczona” reż. Jeff Lowell.

Ponadto, blok filmowy „Lata z Muzami” obejmuje pokazy dla dzieci i młodzieży - „Kino malucha” i „Kino starszaka”, prezentujące wybrane filmy animowane i przygodowe. Festiwal jest w dużej  mierze imprezą plenerową: w jego programie, oprócz projekcji filmowych, znajdują się koncerty i spektakle teatralne odbywające się na świeżym powietrzu.

Kontakt:
Nowogardzki Dom Kultury
pl. Wolności 7
72-200 Nowogard
tel./fax. (0-91) 392 62 63
www.ndk.pl

 

AddThis Social Bookmark Button

Wybrane bazy danych

 
 
 
 
Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!