Audiowizualni.pl

Serwis informacyjny polskich producentów filmów fabularnych, dokumentalnych, animowanych i programów telewizyjnych

Jesteś tutaj: Home Aktualności Film The Book już w kwietniu. Trwają zapisy.

Aktualności

Film The Book już w kwietniu. Trwają zapisy.

Pierwsza edycja Film the Book odbędzie się już 19 kwietnia w Kinie Kultura. Punktem kulminacyjnym wydarzenia będą pitchingi najciekawszych propozycji literackich przed gronem producentów, scenarzystów i reżyserów. 

 

Film the Book to projekt, który ma połączyć świat wydawców ze światem filmowców. Pilotażowa edycja Film the Book odbędzie się 19 kwietnia w warszawskim Kinie Kultura. W ramach wydarzenia wysłuchamy wykładu na temat dobrych praktyk nabywania praw do adaptacji książek i wzorców zza granicy. Z case study dowiemy się o modelach współpracy filmowców z literatami i procesie pisania scenariuszy adaptowanych. 

Film The Book ma jednak przede wszystkim ułatwić polskim filmowcom zapoznanie się z najnowszymi (jak również niewydanymi jeszcze) propozycjami rynku wydawniczego. Stąd najważniejszym punktem wydarzenia będą pitchingi najciekawszych tytułów przed branżą filmową. Po wystąpieniach wydawców odbędą się spotkania one-to-one z producentami i innymi zainteresowanymi potencjalną współpracą. 

Gospodarzam eventu będą Justyna Sobolewska i Błażej Hrapkowicz. Wydarzenie kierowane jest do producentów, scenarzystów, reżyserów, wydawców, agentów literackich i pisarzy. Zapraszamy również przedstawicieli mediów.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, jednak obowiązują zapisy pod adresem mailowym: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Termin zgłoszeń upływa 13 kwietnia (piątek).

 

Organizatorem Film the Book jest Mazovia Warsaw Film Commission działający w ramach Mazowieckiego Instytutu Kultury. Partnerami wydarzenia są Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych oraz Stowarzyszenie Filmowców Polskich. 

 

Wszelkich informacji udziela Ada Bogdziewicz: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , tel. 22 586 42 58.

 

AddThis Social Bookmark Button
 
 
 
 
Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!