Audiowizualni.pl

Serwis informacyjny polskich producentów filmów fabularnych, dokumentalnych, animowanych i programów telewizyjnych

Jesteś tutaj: Home Aktualności Rusza nabór do 7. edycji Szkoły Teledysków

Aktualności

Rusza nabór do 7. edycji Szkoły Teledysków

Po raz siódmy młodzi filmowcy wszystkich specjalizacji będą mieli okazję wziąć udział w intensywnych warsztatach prowadzonych przez najlepszych twórców polskich teledysków. Fundacja Inicjatyw Kulturalnych Plaster na zgłoszenia czeka do 14 kwietnia 2017 roku.

W tajniki sztuki tworzenia pasjonujących wideoklipów wprowadzą uczestników: Agnieszka Gomułka, Roman Przylipiak i Maciej Michalski – scenarzyści, reżyserzy, wielokrotnie nagradzani twórcy teledysków, reklam i filmów. Wykłady autorskie poprowadzą w tym roku, m.in: Yach Paszkiewicz, Jarosław Szoda i Konrad Aksinowicz. Zajęcia poświęcone pracy nad scenariuszem poprowadzi Agnieszka Kruk ze StoryLab.pro, a o produkcji teledysków opowie Alicja Jagodzińska.

-    Szkoła teledysków to okazja do sprawdzenia się w pracy na prawdziwym planie filmowym. Uczestnicy łącząc swoje umiejętności potrafią osiągnąć niesamowite efekty - mówi Wojtek Augustyniak, koordynator projektu.

Zajęcia odbywać się będą w Służewskim Domu Kultury, przy ul. Bacha 15 w Warszawie, przez trzy kolejne weekendy: 22-23.04, 29-30.04 i 6-7.05. 

Podczas warsztatów  uczestnicy stworzą trzy ekipy filmowe. Zadaniem każdej z nich będzie przygotowanie scenariusza, planu filmowego, realizacja zdjęć i zmontowanie teledysku do jednego z trzech utworów. Każda z grup otrzyma do dyspozycji profesjonalny sprzęt filmowy oraz budżet na produkcję. Nad pracą każdej z ekip czuwać będzie opiekun artystyczny.

Uroczysta premiera teledysków planowana jest na: 20.06.2017 roku. 

Do tej pory w ramach Szkoły Teledysków powstało kilkanaście wideoklipów dla uznanych i popularnych artystów z różnych stron sceny muzycznej - od hiphopu po pop.  Szkołę Teledysków odwiedzili m.in: Bovska, Vienio, Marika, Pablopavo, Bednarek, Emil Blef, Brodka, Ńemy, Monika Urlik, Nosowska, Mika Urbaniak, Lao Che. Teledyski, które powstają w ramach warsztatów osiągają wysoki poziom artystyczny, czego dowodem jest 6 nominacji do nagród na Yach Film Festival - największe święto polskiego wideoklipu. Dotychczasowe efekty pracy uczestników projektu można obejrzeć na kanale YouTube fundacji Plaster. 

Nabór:

Do udziału w projekcie Fundacja Inicjatyw Kulturalnych Plaster zaprasza: reżyserów, scenarzystów, producentów, operatorów, montażystów, scenografów, aktorów/aktorki, make-up’istki i wszystkich, którzy wiążą swoją przyszłość z realizacją wideoklipów/filmów/reklam.
Nabór potrwa do 14 kwietnia 2017 r., do godz. 23.59. 

Formularz zgłoszeniowy dostępny jest pod linkiem: https://goo.gl/forms/ped8b1sscxiznesS2

W Szkole Teledysków weźmie udział 36 osób wyłonionych przez organizatora. Wyniki naboru ogłoszone zostaną do 16 kwietnia do godz. 12:00. Wpisowe, które obejmuje udział we wszystkich zajęciach (6 dni) oraz w planie zdjęciowym wynosi: 250 zł. Kwotę należy wpłacić po zakwalifikowaniu się do projektu.

Wykładowcy i opiekunowie artystyczni grup: 

Agnieszka Gomułka:  reżyserka, producentka, montażystka, realizatorka. Absolwentka  Uniwersytetu Warszawskiego oraz Akademii Filmu i Telewizji, gdzie pod opieką reż. Józefa  Gębskiego ukończyła Wydział Reżyserii, a także Wydział Kierownictwa Produkcji.    

Roman Przylipiak:  Absolwent PWSFTviT w Łodzi oraz Mistrzowskiej Szkoły Andrzeja Wajdy. Tworzy krótkometrażowe fabuły, teledyski i reklamy. Jest laureatem 2 nagrody w międzynarodowym konkursie filmowym "Przekraczanie  Granic" za film fabularny pt. "Kurs". Jego teledyski zdobywają nagrody w kraju i za granicą. Jest autorem  klipów m.in. dla: Maryli Rodowicz, Ani Wyszkoni, Moniki Kuszyńskiej, Artura Andrusa, Roberta M oraz dla  zespołów: Feel, Lady Pank, UL/KR, Das moon, Plastic, Beneficjenci Splendoru. Reżyseruje wizualizacje do spektakli teatralnych. Tworzy filmy dla Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.  Jedną z ostatnich realizacji  jest trailer do gry Wiedźmin 3 "The Beginning". Obecnie pracuje nad debiutem fabularnym w Studiu Prób Andrzeja Wajdy. 

Maciej Michalski:  zrealizował ponad 70 teledysków, głównie dla Justyny Steczkowskiej, Anity Lipnickiej, Basi Trzetrzelewskiej, De Mono, Cristiny Bien, Oany Cathaliny Chitu, Ireny Jaroskiej i wielu innych twórców muzyki popularnej i alternatywnej.  Na tym polu reżyser zdobył dwukrotnie  nagrodę za najlepszy teledysk w Europie w 2010 i w 2011 roku. 

Agnieszka Kruk:  scenarzystka i instruktorka scenariopisarstwa. “Zawsze byłam ciekawa  świata i głodna nowej, inspirującej wiedzy. Zostałam scenarzystką. Zawód ten w naturalny  sposób łączył moje wcześniejsze zainteresowania aktorstwem i pisaniem spektakli teatralnych,  wiedzę zdobytą na studiach literaturoznawczych oraz doświadczenie pracy w telewizji. Głód wiedzy i chęć ciągłego doskonalenia się sprawiły, że gdy zaczęłam zawodowo pisać  scenariusze, włączył się u mnie wampir na dokształcania się w tej dziedzinie. Ukończyłam więc studia scenariopisarskie – zarówno w Warszawie (WSF), jak i w Łodzi (PWSFTViT) – oraz  uczestniczyłam w licznych kursach, szkoleniach, warsztatach i wydarzeniach scenariopisarskich w Polsce i poza granicami kraju.”

Konrad Aksinowicz: Wychowały go trzy fenomeny lat osiemdziesiątych: Gwiezdne wojny, klocki LEGO i Muppet Show. Przełomowy okazał się rok 1985. Projekcja Powrotu Jedi, VI  części Gwiezdnych Wojen, wywołała w życiu Konrada nieodwracalne zmiany, dzięki którym  uwierzył, że filmowe galaktyki są najlepszym miejscem na jego przyszłość. W liceum realizował  filmy krótkometrażowe m.in.: Alabama (1996), za którą otrzymał nagrodę Ministra Edukacji  Narodowej. Po liceum wyjechał do Australii, gdzie został stypendystą School of Visual Arts w  Sydney. W 2004 roku wrócił do Polski i poznał Konrada Stefaniaka oraz Wojtka Zielińskiego. Spotkanie okazało się brzemienne w skutkach ­ od tej pory zjednoczeni Moustache  skoncentrowali swoje siły na realizacji wspólnego dla wszystkich celu ­ debiutu fabularnego.  Autor wielu reklam i teledysków dla polskich i zagranicznych wytwórni płytowych.  

Yach Paszkiewicz: Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Współtwórca  Festiwalu Polskich Wideoklipów Yach Film. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV[2].  Autor ponad czterystu teledysków. Współpracował m.in. z takimi wykonawcami jak: De Mono,  Kult, Kazik Staszewski, Apteka, Maciej Maleńczuk, Wojciech Waglewski, Golden Life, Hey,  Budka Suflera, Big Day, Formacja Nieżywych Schabuff, Bielizna, Big Cyc, Czarno­Czarni oraz Majka Jeżowska.  

Jarosław Szoda: Operator filmowy. W ramach stypendiów w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych w 1991 i 1992 roku odbywał staż m.in. w National Film & Television School w Londynie, w Panavision Europe, Technovision, Pinewood Studios, New York University, Arriflex USA, Panavision. Członek Polskiej Akademii Filmowej.

Dodatkowe informacje:

Projekt współfinansuje miasto Stołeczne Warszawa.
Partnerzy: Służewski Dom Kultury, High Resolution Equipment, SB Maffija,  Brand24, Fundacja Przestrzeń Filmowa.

Więcej: www.fundacjaplaster.pl

AddThis Social Bookmark Button
 
 
 
 
Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!