Audiowizualni.pl

Serwis informacyjny polskich producentów filmów fabularnych, dokumentalnych, animowanych i programów telewizyjnych

Jesteś tutaj: Home Aktualności Na polski rynek wchodzi Zee Entertainment Enterprises Limited (ZEEL)

Aktualności

Na polski rynek wchodzi Zee Entertainment Enterprises Limited (ZEEL)

Indyjski koncern medialny Zee Entertainment Enterprises Limited (ZEEL) otwiera oddział w Polsce. Jeszcze w tym roku planowane jest uruchomienie kanału filmowo-rozrywkowego Zee One. Na stanowisko Country Managera / Business Head Poland powołano Pawła Kolasę.
Zee Entertainment Enterprises Limited (ZEEL) to jedna z wiodących firm branży rozrywkowej o zasięgu globalnym, wyspecjalizowana w produkcji i dystrybucji kontentu. Ze swoją bogatą ofertą – kanałów telewizyjnych, platform on-line oraz produkcji filmowych dociera do ponad 1 miliarda odbiorców na 5 kontynentach, w 171 krajach, w tym w USA, Kanadzie, Europie, Afryce, Azji, na Bliskim Wschodzie, Australii i Nowej Zelandii.

W Europie kanały ZEEL obecne są m.in. w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Holandii, Francji, Portugalii, Rosji, Niemczech i innych krajach. Realizując strategię rozwoju poprzez ekspansję na nowe rynki podjęto decyzję o otwarciu oddziału w Polsce. Jego zadaniem będzie tworzenie polskiej wersji filmowo-rozrywkowego kanału Zee One, podobnego do stacji, która latem 2016 roku wystartowała na rynku niemieckim.

- W ostatnich kilku latach skupiamy nasze wysiłki na poszerzaniu i umacnianiu pozycji na arenie międzynarodowej. Jesteśmy nadawcą 33 krajowych i 42 międzynarodowych kanałów telewizyjnych dystrybuowanych na całym świecie. Po starcie Zee One w Niemczech latem ubiegłego roku, chcemy wzmocnić naszą obecność w Europie Środkowej, a Polska to w tym rejonie rynek o największym potencjale – mówi Amit Goenka, ZEEL Chief Executive Officer , International Broadcast Business.

Zee One będzie kanałem o profilu filmowo-rozrywkowym, oferującym wysokiej jakości kontent telewizyjny prosto z Bollywood – obecnie największego zagłębia kinematograficznego na świecie. W ramówce Zee One znajdą się wysokobudżetowe filmy i seriale: filmy akcji, sensacyjne, thrillery, komedie czy musicale, ale także programy lifestylowe inspirowane bogatą kulturą Indii, poświęcone popularnym tematom, jak kulinaria, podróże czy joga. Nie zabraknie realizowanych w Polsce lokalnych produkcji. Ramówkę stacji, dopasowaną do lokalnego rynku tworzyć będzie polski zespół.

- Rozpoczynamy działalność w Polsce jako pierwsza indyjska firma rozrywkowa i nadawca telewizyjny. Wierzymy, że ten krok odegra kluczową rolę w rozwoju naszego biznesu w tej części Europy, nadając nowy wymiar ekspansji naszej firmy, zgodnie z mottem, które nam przyświeca: „Świat to moja rodzina” („Vasudhaiva Kutumbakam”) – wyjaśnia Neeraj Dhingra, ZEE Network Europe CEO.

Stanowisko Country Manager Zee One / Business Head Poland od 1 kwietnia objął Paweł Kolasa. Będzie odpowiadać za prowadzenie i rozwój biznesu w Polsce, raportując do Neeraja Dhingra, CEO Europe. Paweł Kolasa ma ponad 22-letnie doświadczenie w branży telewizyjnej. Zajmował się wprowadzaniem na rynek, marketingiem i rozwojem dystrybucji wielu kanałów tematycznych – początkowo w spółce CANAL + Cyfrowy (CYFRA+), a od 2010 roku jako Head of Affiliate Sales NBCUniversal, Inc.

- Jesteśmy przekonani, że Paweł Kolasa wniesie znaczącą wartość do naszej organizacji, dzięki bogatemu doświadczeniu, zarówno w zawieraniu strategicznych partnerstw z kluczowymi operatorami platform telewizyjnych i sieci kablowych, jak i w marketingu B2B. Przez 7 ostatnich lat zarządzał, tworzył i wdrażał strategię dystrybucyjną dla NBCUniversal, odnosząc sukcesy na bardzo konkurencyjnym rynku. Z radością witamy Pawła w rodzinie ZEEL i życzymy mu wielu kolejnych sukcesów - podkreśla Neeraj Dhingra, ZEE Network Europe CEO.

Dodatkowe informacje: 

Zee Entertainment Enterprises Limited to indyjski koncern działający na globalną skalę w branży rozrywki. Prowadzi biznes na wielu polach: kanałów telewizyjnych, produkcji i dystrybucji kontentu rozrywkowego, kinematografii, oferty digital, teatru, life events & talent. Posiada w swojej ofercie 33 krajowe i 42 międzynarodowe stacje. Jest operatorem cyfrowych mediów, takich jak platforma Ditto TV, OZEE czy India.com. Dysponuje obszerną biblioteką zawierającą ponad 222 000 godzin telewizyjnych treści i prawa do ponad 3800 tytułów z najważniejszych wytwórni i z udziałem filmowych gwiazd. ZEEL jest pierwszą i jedyną firmą branży medialno-rozrywkowej, notowaną na giełdzie BSE 30 Index (SENSEX).

Uruchomiona w 1995 roku, Zee Network Europe była pierwszą tego typu siecią rozrywkową z obszaru Azji Południowej. Od tamtej pory zyskała popularność i stała się synonimem południowoazjatyckiej rozrywki na najwyższym poziomie. Zee Network Europe nieustannie się rozwija, dostarczając widzom unikalne połączenie wysokiej jakości programów, dostosowanych lokalnie i innowacyjnych. Jako pionier we wszystkich rodzajach rozrywki, był dla wielu odbiorców źródłem jednych z najbardziej uwielbianych programów telewizyjnych. W 2007 roku Zee Network Europe rozszerzyła swoją obecność na Rosję, gdzie dociera do ponad 20 milionów gospodarstw domowych. W lipcu 2016 roku uruchomiono w Niemczech kanał Zee One, którego otwarcia dokonała gwiazda Bollywood Shah Rukh Khan.

Za sukcesem ZEEL stoi Grupa Essel, jedna z największych korporacji w Indiach, która prowadzi rozległą działalność w wielu branżach: medialnej i rozrywkowej, produkcji opakowań, usługach technologicznych, rozwoju infrastruktury i edukacji. Grupa rozpoczęła działalność w 1926 roku, jako firma handlowo-eksportowa. Z czasem przekształciła się w konglomerat będący symbolem pomysłowości i siły indyjskiej przedsiębiorczości. Dziś prowadzi biznesy na całym świecie i zatrudnia blisko 10 000 pracowników .

AddThis Social Bookmark Button
 
 
 
 
Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!