Audiowizualni.pl

Serwis informacyjny polskich producentów filmów fabularnych, dokumentalnych, animowanych i programów telewizyjnych

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wywiady Najnowsze wywiady

Jacek Hamela, Katarzyna Dzida-Hamela - rozmowa o realizacji dźwięku [ProSoundStudio]

WywiadyProblemem, który trzeba rozwiązać jest to, jak podtrzymać uwagę widza a jednocześnie nie dawać mu niepotrzebnych podpowiedzi, bodźców, uatrakcyjnień – mówi Jacek Hamela. Katarzyna Dzida-Hamela i Jacek Hamela – operatorzy i realizatorzy dźwięku prowadzący ProSoundStudio – podkreślają potrzebę konkurencyjności rodzimej oferty w zakresie dźwięku filmowego, opowiadają o spójności dzieła audiowizualnego i trudnej kreacji dźwięku.

Czytaj więcej: Jacek Hamela, Katarzyna Dzida-Hamela - rozmowa o realizacji dźwięku [ProSoundStudio]

Weronika Migoń - rozmowa o developmencie filmu Facet (nie)potrzebny od zaraz [WFDiF]

Wywiady Aby dawać scenarzystom konkretne wskazówki, trzeba się znać na pisaniu scenariuszy – twierdzi Weronika Migoń. Reżyser obsady (np. "W ciemności") i drugi reżyser wielu filmów (np. "Janosik. Prawdziwa historia"), debiutująca komediodramatem „Facet (nie)potrzebny od zaraz” opowiada, jak w jej przypadku wyglądał proces developmentu scenariuszowego oraz o współpracy z Etgarem Keretem. Film wyprodukowała Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych.

Czytaj więcej: Weronika Migoń - rozmowa o developmencie filmu Facet (nie)potrzebny od zaraz [WFDiF]

Dariusz Nosal - rozmowa o znaczeniu Regionalnych Funduszy Filmowych i promocji regionu przez film [Krakow Film Commission]

Wywiady Chcemy zajmować się koprodukcją i to nie tylko polskich filmów – mówi Dariusz Nosal. Kierownik Krakow Film Commission funkcjonującej w strukturze Krakowskiego Biura Festiwalowego przybliża sposoby i etapy dofinansowania filmów, podkreśla, jak ważna jest promocja regionu poprzez film oraz to, iż jesteśmy jednym z bardzo nielicznych europejskich państw, które nie oferuje zagranicznym producentom motywacyjnych ulg podatkowych z tytułu realizacji ich obrazów w naszym kraju.

Czytaj więcej: Dariusz Nosal - rozmowa o znaczeniu Regionalnych Funduszy Filmowych i promocji regionu przez film...

Juliusz Machulski - wywiad o filmie AmbaSSada i kolejnych produkcjach [Studio Filmowe Zebra]

Wywiady Kino zawsze powinno być czymś więcej, niż życie – mówi Juliusz Machulski. Założyciel i dyrektor Studia Filmowego „Zebra”, producent, reżyser i scenarzysta dotyka kwestii produkcji swojej najnowszej komedii „AmbaSSada” i wspomina największe sukcesy obchodzącego jubileusz ćwierćwiecza studia.

Czytaj więcej: Juliusz Machulski - wywiad o filmie AmbaSSada i kolejnych produkcjach [Studio Filmowe Zebra]

Maria Pułaska - wywiad o filmie Papusza [Studio Filmowe Kadr]

Wywiady Jesteśmy otwarci na wszystkie ciekawe projekty międzynarodowe i widzimy w nich potencjał – mówi Maria Pułaska. Rzecznik prasowy Studia Filmowego „Kadr” porusza kwestię produkcji „Papuszy” Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krauze – wyróżnionej na festiwalu w Karlowych Warach – oraz informuje o planowanej premierze „Hiszpanki” Łukasza Barczyka.

Czytaj więcej: Maria Pułaska - wywiad o filmie Papusza [Studio Filmowe Kadr]

Witold Bereś i Artur Więcek - Rozmowa o Bereś & Baron Media Productions

Wywiady Zaleta współpracy z dużymi miastami, szczególnie z Krakowem jest taka, że mają one instytucje specjalnie powołane do produkowania filmów i pomocy przy ich produkcji – mówi Witold Bereś. Dziennikarz, scenarzysta, producent filmowy i telewizyjny oraz współzałożyciel Bereś & Baron Media Productions oraz reżyser, producent i scenarzysta Artur Więcek „Baron” opowiadają o swojej firmie producenckiej, realizacji zdjęć z pomocą funduszy regionalnych i pożegnaniu z aniołem.

Czytaj więcej: Witold Bereś i Artur Więcek - Rozmowa o Bereś & Baron Media Productions

 
 
 
 
Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!