Audiowizualni.pl

Serwis informacyjny polskich producentów filmów fabularnych, dokumentalnych, animowanych i programów telewizyjnych

Jesteś tutaj: Home Apele Apel producentów i twórców filmów dla dzieci i młodzieży Apel producentów i twórców filmów dla dzieci i młodzieży - odpowiedź KRRiT

Apel producentów i twórców filmów dla dzieci i młodzieży

Apel producentów i twórców filmów dla dzieci i młodzieży - odpowiedź KRRiT

Publikujemy tekst odpowiedzi Jana Dworaka, przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji na Apel producentów i twórców filmów dla dzieci i młodzieży.

Szanowny Panie Prezesie,
Uprzejmie informuję, że w związku z apelem producentów i twórców filmów dla dzieci i młodzieży, wskazującym na niski udział w programach telewizji publicznej polskich filmów i seriali skierowanych do małoletnich widzów, jak i niebezpieczeństwa z tym związane; zwróciłem się do Pana Prezesa Juliusza Brauna z prośbą o ustosunkowanie się do uwag i propozycji zawartych w ww. apelu.

Z odpowiedzi Pana Prezesa Juliusza Brauna wynika, że rodzima produkcja dla dzieci i młodzieży jest obecna na antenie TVP1, choć zdaniem Krajowej Rady, jest jej stosunkowo mało, np. tylko 14% wyemitowanych dla dzieci filmów było produkcji polskiej. Jednocześnie Pan Prezes informuje, że organizuje specjalny Zespół ds. audycji dla dzieci młodszych (3-6 i 6-9); podejmuje szereg działań umożliwiających wprowadzenie do produkcji nowych projektów teatralnych dla dzieci i młodzieży; jak również stara się o wsparcie ze strony MKiDN.

Ze swojej strony chcę podkreślić, że dbanie o rozwój polskiej produkcji i wysoką jakość oferowanych młodym widzom pozycji programowych jest zadaniem nadawcy, KRRiT natomiast monitoruje realizację tego zadania i wspiera nadawcę w ramach porozumień finansowo-programowych.

Z poważaniem
Jan Dworak

Warszawa, 9 marca 2012 r.

Wysłane od: Jana Dworaka, Przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji
Do: Jacka Bromskiego, Prezesa Stowarzyszenia Filmowców Polskich

Do wiadomości:
Prezesa Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych
Przewodniczącego Koła Realizatorów Filmów dla Dzieci i Młodzieży
Zarządu Sekcji Filmów Animowanych

 

AddThis Social Bookmark Button
 
 
 
 
Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!