List otwarty do ministra kultury i dziedzictwa narodowego w sprawie odwołania dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej Magdaleny Sroki

Polski Instytut Sztuki Filmowej jest podstawową instytucją służącą polskiej kinematografii w bardzo szerokim zakresie. Środowisko filmowców stworzyło ustawę o kinematografii, spowodowało, że została uchwalona, wygrało wszystkie sprawy przed sądami i trybunałami, które wytoczyli mu przeciwnicy, stworzyli Instytut i przez 12 lat, na bieżąco, pracuje nad jego udoskonalaniem. Pani Magdalena Sroka wygrała konkurs na dyrektora PISF, a ustawa określa czas trwania kadencji, sprawowania funkcji. Ustawa określa także przyczyny, które mogą być podstawą odwołania dyrektora w trakcie kadencji.

9 października 2017 roku Minister Kultury p. dr Piotr Gliński odwołał dyrektora Instytutu w środku kadencji, wbrew opinii Rady PISF. Obradom Rady towarzyszyła wspierająca obrady Rady pikieta filmowców Instytut filmowców – nie polityków. Pikieta została, zorganizowana przez spontanicznie powstałą grupę Kobiety Filmowcy, która wystosowała także apel wzywający do jedności środowiska.

W reakcji na decyzję Wicepremiera środowisko skupione w i wokół polskiej kinematografii napisało List otwarty do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Podpisały się pod nim najważniejsze organizacje zrzeszające filmowców różnych zawodów, członkowie tych organizacji oraz osoby niezrzeszone.

Zainteresowani podpisaniem się pod listem powinni wysłać wiadomość, zawierającą imię, nazwisko i zawód (ewentualnie przynależność organizacyjną) na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Bieżące informacje można śledzić na stronie: www.facebook.com/srodowskofilmowcow/ 
Najnowsze podpisy znajdują się na wydarzeniu: www.facebook.com/events/1640813722609807/

List Otwarty do ministra kultury i dziedzictwa narodowego prof. dra hab. Piotra Glińskiego w sprawie odwołania dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej Magdaleny Sroki

Szanowny Panie Premierze, w imieniu organizacji i stowarzyszeń polskiego środowiska filmowego protestujemy przeciw bezprawnemu odwołaniu z funkcji Dyrektora PISF Pani Magdaleny Sroki. Jak wskazała w swym stanowisku Rada PISF, nie zachodzi żadna z wymienionych w ustawie o kinematografii przesłanek umożliwiających odwołanie dyrektora w trakcie kadencji.

W tej sytuacji odwołanie Dyr. Magdaleny Sroki w dniu 9 X 2017 roku stanowi istotne naruszenie prawa, zaś potraktowanie tak fundamentalnego stanowiska Rady PISF jako zwykłej opinii wskazuje na lekceważenie ustawy o kinematografii jako obowiązującego aktu prawnego.

Odwołanie Dyrektor PISF jest również niezrozumiałe w świetle sukcesu ostatniego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Sukces ten podkreślił także Pan Premier w swoim wystąpieniu na Gali Festiwalu. Polskie kino dzięki PISF kierowanemu przez Panią Dyrektor Srokę odnosi liczne sukcesy za granicą, a stale rosnąca liczba widzów na polskich filmach plasuje Polskę w czołówce krajów europejskich.
Uważamy, że szczególnie w działalności instytucji publicznych niezmiernie istotne jest utrzymywanie kadencyjności dyrektorów tych instytucji, tak aby nie przechodziły one permanentnych rewolucji kadrowych. W Pańskiej decyzji o przerwaniu kadencji Dyr. Sroki szczególnie niepokojący jest fakt, iż PISF nie jest instytucją finansowaną z budżetu, lecz ze środków prywatnych uczestników rynku audiowizualnego. To właśnie płatnicy na rzecz PISF stanowią połowę Rady i pominięcie ich jednomyślnego zdania jest podważeniem zasad, na jakich działa obecnie polska kinematografia.

Pozwalamy sobie także zwrócić uwagę Pana Premiera na fakt, iż szkody dla wizerunku Polski związane z przerwaniem kadencji dyrektora PISF, co z pewnością odbije się szerokim echem w kraju i za granicą, będą znacznie dotkliwsze, niż szkody dla wizerunku PISF spowodowane wycofanym pismem sprzed paru miesięcy, o którym nikt nie wiedział do czasu zwrócenia na niego uwagi publicznej w piśmie Pana Premiera.
Z poważaniem:
 
Gildia Polskich Reżyserów Dokumentalnych
Gildia Reżyserów Polskich
Kobiety Filmowcy
Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych
Polska Akademia Filmowa
Polskie Stowarzyszenie Montażystów PSM
Stowarzyszenie Autorów Zdjęć Filmowych PSC
Stowarzyszenie Film 1, 2
Stowarzyszenie Filmowców Polskich
Stowarzyszenie Kobiet Filmowców
Stowarzyszenie Nowe Horyzonty

Podpisy indywidualne:

01.    Piotr Adamczyk – aktor
02.    Maciej Adamek – reżyser, Polska Akademia Filmowa
03.    Katarzyna Adamik – reżyserka, Gildia Reżyserów Polskich, członek zarządu
04.    Katarzyna Adamkiewicz – studentka animacji, animatorka
05.    Alicja Adamska – studentka PWSFTiT, specjalizacja Film Animowany i Efekty Specjalne
06.    Kalina Alabrudzińska – reżyserka, scenarzystka
07.    Petro Aleksowski – autor zdjęć filmowych, Polska Akademia Filmowa
08.    Anna Anosowicz – scenografka, SFP
09.    Jerzy Armata – krytyk filmowy, Koło Piśmiennictwa Stowarzyszenia Filmowców Polskich
10.    Marek Bahdaj – scenarzysta, członek Stowarzyszenia Filmowców Polskich
11.    Adam Bajerski – autor zdjęć, Stowarzyszenie Autorów Zdjęć Filmowych PSC, członek zarządu
12.    Filip Bajon – reżyser, Gildia Reżyserów Polskich, zarząd SFP
13.    Andrzej Barański – reżyser, Polska Akademia Filmowa
14.    Łukasz Barczyk – reżyser, Polska Akademia Filmowa
15.    Anna Bartenbach – dyrektorka kreatywna w tv
16.    Dagmara Bąk – aktorka
17.    Elżbieta Benkowska – reżyserka, SFP
18.    Witold Bereś – reżyser, scenarzysta, producent, autor książek
19.    Katarzyna Biała – sekretariat planu
20.    Joanna Białousz – scenograf, Polska Akademia Filmowa
21.    Barbara Białowąs – reżyserka, Stowarzyszenie Kobiet Filmowców, prezeska, Gildia Reżyserów Polskich
22.    Magdalena Biedrzycka – kostiumograf, Polska Akademia Filmowa
23.    Anna Bielak – konsultantka scenariuszowa
24.    Bogusław  Bielański – II reżyser
25.    Karolina Bielawska – reżyserka, Stowarzyszenie Filmowców Polskich, wiceprezes
26.    Michał Bielawski – reżyser
27.    Olga Bieniek – producentka, kierowniczka produkcji
28.    Justyna Bilik – scenarzystka
29.    Jacek Bławut – reżyser, Polska Akademia Filmowa
30.    Maciej Bochniak – reżyser, Gildia Reżyserów Polskich
31.    Magdalena Boczarska – aktorka, Polska Akademia Filmowa
32.    Aleksandra Bodek – animatorka, reżyserka animacji
33.    Leszek Bodzak – producent, AURUM FILM
34.    Robert Bolesto – scenarzysta
35.    Jacek Borcuch – reżyser, Gildia Reżyserów Polskich
36.    Ewa Borguńska – producentka, Kobiety Filmowcy, zarząd Koła Producentów SFP
37.    Edyta Borkowska – Doc Lab Poland, Kobiety Filmowcy
38.    Paweł Borowski – reżyser, Polska Akademia Filmowa
39.    Marcin Bortkiewicz – reżyser, Gildia Reżyserów Polskich, SFP
40.    Małgorzata Borychowska – producentka
41.    Małgorzata Bosek-Serafińska – animatorka, producentka
42.    Jacek Braciak – aktor, Polska Akademia Filmowa
43.    Monika Braid – producentka, Kobiety Filmowcy
44.    Marta Broczkowska-Kędzierzawska – konsultant muzyczny, Polska Akademia Filmowa
45.    Marek Brodzki – reżyser, Gildia Reżyserów Polskich
46.    Jacek Bromski – reżyser, producent, Stowarzyszenie Filmowców Polskich, prezes
47.    Ryszard Brylski – reżyser, Gildia Reżyserów Polskich
48.    Rafał Bubnicki – producent, Odra Film/Dolnośląski Fundusz Filmowy, przewodniczący sekcji RFF KIPA
49.    Jowita Budnik – aktorka
50.    Joanna Budzowska – scenarzystka
51.    Ryszard Bugajski – reżyser, Polska Akademia Filmowa
52.    Violetta Buhl – reżyser obsady, Polska Akademia Filmowa
53.    Max Cegielski – dziennikarz, pisarz, animator kultury
54.    Iwona Cegiełkówna – krytyczka filmowa, miesięcznik "Kino"
55.    Maria Chilarecka –  reżyser dźwięku, Polska Akademia Filmowa
56.    Katarzyna Chmara – aktorka
57.    Beata Chmiel – menadżerka kultury, Kobiety Filmowcy
58.    Magdalena Chmielewska – reżyserka, Kobiety Filmowcy
59.    Agata Chodyra – reżyserka dźwięku, Polska Akademia Filmowa, Stowarzyszenie Filmowców Polskich
60.    Magdalena Chowańska –  montażystka filmowa
61.    Agnieszka Chromicka – producentka
62.    Andrzej Chyra – aktor, Polska Akademia Filmowa
63.    Bartek Cierlica – autor zdjęć filmowych
64.    Maciej Cuske – reżyser, Gildia Reżyserów Polskich
65.    Aleksandra Cywka – agencja aktorów, agencja twórców filmowych
66.    Renata Czarnkowska-Listoś – producentka, Kobiety Filmowcy
67.    Kuba Czekaj – reżyser, członek Stowarzyszenia Filmowców Polskich
68.    Jarosław Czembrowski – Dyrektor Biblioteki i Ośrodka Informacji Filmowej - Redaktor naczelny Internetowej Bazy Filmu Polskiego filmpolski.pl
69.    Magdalena Czerwińska – aktorka
70.    Ireneusz Czop – aktor, Polska Akademia Filmowa
71.    Krzysztof Czyżewski – adwokat
72.    Jacob Dammas – reżyser, producent, KIPA, SFP, Danish Press Association
73.    Monika Dańczyszyn – kierowniczka produkcji
74.    Leszek Dawid – reżyser, Gildia Reżyserów Polskich
75.    Agnieszka Dąbrowska-Riddersholm – II reżyserka, Kobiety Filmowcy
76.    Agnieszka Dec – koordynatorka produkcji
77.    Małgorzata Dedek – II kierowniczka produkcji ds. finansowych, administratorka
78.    Monika Dembińska – scenarzystka
79.    Kinga Dębska – reżyserka
80.    Zbigniew Domagalski – producent, SFP, PAF
81.    Piotr Domalewski – reżyser, Stowarzyszenie Filmowców Polskich
82.    Barbara Domaradzka – autor dźwięku, Polska Akademia Filmowa
83.    Piotr Domaradzki – autor dźwięku, Polska Akademia Filmowa
84.    Małgorzata Domin – producentka, Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych, członek zarządu
85.    Marek Drążewski –  reżyser, Przewodniczący Sekcji Filmu Dokumentalnego Stowarzyszenia Filmowców Polskich, Polska Akademia Filmowa
86.    Tomasz Drozdowicz – reżyser, producent, SFP
87.    Olga Drygas – producentka projektów interdyscyplinarnych, Kultura Niepodległa
88.    Lidia Duda – reżyserka, Gildia Polskich Reżyserów Dokumentalnych, członek zarządu
89.    Michał Dudziewicz – reżyser, scenarzysta, Stowarzyszenie Filmowców Polskich, Polska Akademia Filmowa
90.    Andrzej Dudzinski – reżyser
91.    Jan Dworak – producent, Polska Akademia Filmowa
92.    Teresa Dworzecka – producent, Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych
93.    Dominika Dylewska – charakteryzatorka
94.    Jolanta Dylewska – autor zdjęć filmowych, reżyser, Polska Akademia Filmowa
95.    Paweł Dyllus - autor zdjęć, Stowarzyszenie Autorów Zdjęć Filmowych PSC, członek zarządu, Polska Akademia Filmowa
96.    Beata Dzianowicz – reżyserka
97.    Łukasz Dzięcioł – producent
98.    Piotr Dzięcioł – producent, Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych, członek zarządu
99.    Michał Englert – autor zdjęć filmowych
100.   Sławomir Fabicki – reżyser, Polska Akademia Filmowa, Gildia Reżyserów Polskich
101.   Feliks Falk – reżyser, Polska Akademia Filmowa
102.   Adam Ferency – aktor, Polska Akademia Filmowa
103.   Milenia Fiedler – montażystka filmowa, v-ce przeze Polskiego Stowarzyszenia Montażystów PSM, Polska Akademia Filmowa
104.   Basia Fizyta – agentka
105.   Michał Fojcik – autor dźwięku, Polska Akademia Filmowa
106.   Małgorzata Foremniak – aktorka, Polska Akademia Filmowa
107.   Monika Franczak – scenarzystka
108.   Radka Franczak – reżyserka
109.   Anna Frankowska – II kierowniczka produkcji
110.   Barbara Fronc – montażystka, Polska Akademia Filmowa
111.   Renata Frydrych – scenarzystka
112.   Jerzy Kajetan Frykowski – emerytowany kierownik produkcji i producent wykonawczy, Polska Akademia Filmowa
113.   Piotr Gadzinowski – scenarzysta, publicysta, współtwórca i poseł sprawozdawca ustawy o kinematografii z 30 czerwca 2005 roku powołującej Polski Instytut Sztuki Filmowej
114.   Dariusz Gajewski – reżyser, Gildia Reżyserów Polskich, wiceprezes Stowarzyszenia Filmowców Polskich
115.   Janusz Gajos – aktor
116.   Monika Gajzler – efekty specjalne na planie
117.   Anna Galicka – asystent reżysera, asystent kierownika produkcji
118.   Karolina  Galuba – producentka
119.   Renata Gąsiorowska – studentka Szkoły Filmowej w Łodzi
120.   Tomasz Gąssowski – kompozytor, Polska Akademia Filmowa
121.   Małgorzata Giec – scenarzystka
122.   Krzysztof Gierat – Krakowski Festiwal Filmowy, Polska Akademia Filmowa
123.   Maria-Magdalena Gierat – filmoznawczyni
124.   Małgorzata Gil – autor dźwięku, Polska Akademia Filmowa
125.   Robert Gliński – reżyser Gildia Reżyserów Polskich, SFP
126.   Agnieszka Głowacka – aktorka, ZASP
127.   Piotr Głowacki – aktor, ZASP
128.   Józefina Gocman – autorka zdjęć
129.   Andrzej Gołda – scenarzysta, Polska Akademia Filmowa
130.   Maria Gołoś – producentka
131.   Krzysztof Gradowski – reżyser, Polska Akademia Filmowa
132.   Renata Granat – druga reżyserka, Kobiety Filmowcy
133.   Andrzej  Grembowicz – scenarzysta
134.   Agnieszka Grochowska – aktorka, Polska Akademia Filmowa
135.   Irena Gruca-Rozbicka – redaktorka naczelna „FilmPRO”, Kobiety Filmowcy
136.   Sławomir Grünberg – reżyser, producent, operator, członek Stowarzyszenia Filmowców Polskich, Gildii Reżyserów Polskich oraz Gildii Polskich Reżyserów Dokumentalnych, Polska Akademia Filmowa
137.   Barbara Grzegorzek – producentka filmowa
138.   Mariusz Grzegorzek – rektor Łódzkiej Szkoły Filmowej
139.   Jolanta Grzelak – charakteryzatorka, Kobiety Filmowcy
140.   Roman Gutek – prezes Stowarzyszenia Nowe Horyzonty
141.   Alina Gutowska-Terechowicz – producentka
142.   Pola Guźlińska – charakteryzatorka
143.   Andrzej Haliński – scenograf, przewodniczący zarządu Koła Scenografów SFP, Polska Akademia Filmowa
144.   Honorat Hałatek – kierowniczka produkcji, Kobiety Filmowcy
145.   Jacek Hamela – autor dźwięku, Polska Akademia Filmowa
146.   Artur Hanaj – student
147.   Cezary Harasimowicz – scenarzysta, dramaturg, pisarz, Polska Akademia Filmowa
148.   Jolanta Hartwig-Sosnowska – scenarzystka
149.   Dorota Hawliczek – producentka
150.   Ewa Helman – kostiumograf, Polska Akademia Filmowa
151.   Anna Herbut – dramaturżka i krytyczka
152.   Aneta Hickinbotham – producentka
153.   Agnieszka Holland – reżyserka, Honorowa przewodnicząca Gildii Reżyserów Polskich
154.   Barbara Hollender – przewodnicząca Koła Piśmiennictwa przy SFP, polskiej sekcji Fipresci
155.   Zofia Holnicka-Szulc – asystentka reżysera, asystentka produkcji
156.   Zbigniew Hołdys – muzyk, Polska Akademia Filmowa
157.   Zofia Horszczaruk – producentka
158.   Jan Hryniak – reżyser, Gildia Reżyserów Polskich
159.   Beata Hyczko –  scenarzystka, producentka
160.   Dariusz Jabłoński – producent, reżyser, Polska Akademia Filmowa, prezydent
161.   Marcin Jachyra – autor dźwięku, Polska Akademia Filmowa
162.   Ewa Jacuta – producentka
163.   Anna Jadowska – reżyserka, Gildia Reżyserów Polskich, SFP
164.   Sylwester Jakimow – reżyser, scenarzysta, aktor
165.   Andrzej Jakimowski – reżyser, Gildia Reżyserów Polskich, członek zarządu
166.   Maciej Jakubczyk – Dyrektor Działu Edukacji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty
167.   Magda Jakubowska – kierowniczka produkcji
168.   Monika Janas-Szymańska – agentka
169.   Katarzyna Janiak – kierowniczka produkcji, producentka
170.   Katarzyna Janicka – II reżyserka, reżyserka castingu
171.   Jagna Janicka –  scenograf, kostiumograf, Polska Akademia Filmowa
172.   Dawid Janicki – producent , Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych, wiceprezes
173.   Jerzy Janicki – producent, Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych, SFP
174.    Aleksandra Jankowska – reżyserka, scenarzystka
175.    Maria Jarmoszuk – producentka, kierownik produkcji
176.    Magdalena Jaroszewicz – reżyserka, scenarzystka
177.    Joanna Jasińska-Koronkiewicz – reżyserka filmów animowanych, animatorka
178.    Krzysztof Jastrząb – reżyser dźwięku, Polska Akademia Filmowa
179.    Joanna Kaczmarek – reżyserka, Stowarzyszenie Kobiet Filmowców, członek zarządu
180.    Zdzisław Kaczmarek – autor zdjęć filmowych, Polska Akademia Filmowa
181.    Jan Kaczmarski – kierownik produkcji filmowej, producent, Polska Akademia Filmowa
182.    Jarosław Kamiński – montażysta, PSM, Polska Akademia Filmowa
183.    Magda Karel – aktorka
184.    Maciej Karpiński – scenarzysta, przewodniczący zarządu Koła Scenarzystów SFP
185.    Małgorzata Karpiuk – kostiumograf
186.    Kasia Kasica – reżyserka, scenarzysta, fotograf, Kobiety Filmowcy
187.    Anna Kazejak – reżyserka, Gildia Reżyserów Polskich, członek zarządu, SFP
188.    Dorota Kędzierzawska – reżyserka, Polska Akademia Filmowa
189.    Jan Kidawa-Błoński – reżyser, Gildia Reżyserów Polskich, SFP
190.    Robert Kijak – producent, prezes Next Film, Polska Akademia Filmowa
191.    Julia Kijowska – aktorka
192.    Agnieszka Kik-Czapla – kierowniczka produkcji/ II reżyser
193.    Małgorzata Klara – aktorka
194.    Karina Kleszczewska – autorka zdjęć filmowych , Polska Akademia Filmowa
195.    Kaja Klimek – tłumaczka, edukatorka filmowa
196.    Katarzyna Klimkiewicz – Gildia Reżyserów Polskich
197.    Andrzej Kłak – aktor, Teatr Powszechny w Warszawie
198.    Justyna Kobus – dziennikarka filmowa
199.    Marta Koch – studentka PWSFTVIT, animatorka
200.    Ewa Kochańska – reżyserka
201.    Klara Kochańska – reżyserka, Kobiety Filmowcy
202.    Anna Kochnowicz – reżyserka, pisarka, menadżerka kultury, Kobiety Filmowcy
203.    Krystyna Kofta – pisarka, Polska Akademia Filmowa
204.    Jerzy Kolasa – scenarzysta, Polska Akademia Filmowa
205.    Julia Kolberger – reżyserka
206.    Magdalena Koleśnik – aktorka
207.    Katarzyna Koła-Bielawska – filmoznawczyni, redaktorka, Kobiety Filmowcy
208.    Jan Komasa – reżyser, Gildia Reżyserów Polskich
209.    Antoni Komasa-Łazarkiewicz – kompozytor, członek Europejskiej Akademii Filmowej oraz Polskiej Akademii Filmowej
210.    Barbara Komosińska – scenograf, Polska Akademia Filmowa
211.    Bartosz Konopka – reżyser, Gildia Reżyserów Polskich , SFP
212.    Hubert Koprowicz – II reżyser
213.    Natalia Koryncka-Gruz – reżyserka, Gildia Reżyserów Polskich, SFP
214.    Joanna Kos-Krauze – reżyserka, Gildia Reżyserów Polskich, przewodnicząca zarządu
215.    Katarzyna Kostecka – kierownik produkcji, producent wykonawczy
216.    Michał Kosterkiewicz – autor dźwięku, Polska Akademia Filmowa
217.    Paweł Kosun – producent, Wrocławska Fundacja Filmowa, prezes
218.    Mateusz Kościukiewicz – aktor, scenarzysta, ZASP, SFP
219.    Łukasz Kośmicki – autor zdjęć, Stowarzyszenie Autorów Zdjęć Filmowych PSC, wiceprzewodniczący zarządu
220.    Anna Kot – PR i promocja
221.    Zofia  Kowalewska – reżyserka, studentka PWSFTviT
222.    Lucyna Kowalska – producentka, scenarzystka, Kobiety Filmowcy
223.    Bartosz M. Kowalski – reżyser, Gildia Reżyserów Polskich
224.    Bodo Kox – reżyser, Gildia Reżyserów Polskich
225.    Małgorzata Kozera-Topińska – reżyserka
226.    Anna Krasowska – montażystka, Polska Akademia Filmowa
227.    Aleksandra Kraus – Stowarzyszenie Kolorystów Filmowych, prezes zarządu
228.    Maria Krauss – producentka
229.    Ewa Krauze – kostiumografka, SFP, Polska Akademia Filmowa
230.    Natalia Krawczuk – animatorka, reżyserka
231.    Kaja Krawczyk-Wnuk – scenarzystka
232.    Marek Król – montażysta, Polskie Stowarzyszenie Montażystów PSM, prezes zarządu
233.    Tadeusz Król – reżyser, scenarzysta, Gildia Reżyserów Polskich
234.    Rafał Królikowski – aktor, Polska Akademia Filmowa
235.    Agnieszka Kruk – scenarzystka, edukatorka, prezeska Fundacji StoryLab.pro
236.    Ingeborga Kruk – producentka
237.    Monika Krupa – producentka, kierowniczka produkcji
238.    Marcin Krzyształowicz – reżyser, Polska Akademia Filmowa, Gildia Reżyserów Polskich, SFP
239.    Marcin Ksobiech – kierownik produkcji, producent, SFP, KIPA
240.    Kasia Kucia – kierowniczka produkcji, producentka, Kobiety Filmowcy
241.    Katarzyna Kuczyńska – kierowniczka produkcji, Kobiety Filmowcy
242.    Paweł Kuczyński – reżyser, SFP
243.    Agata Kulesza – aktorka
244.    Katarzyna Kulik – kierowniczka produkcji
245.    Maria Kurowska – kierowniczka produkcji, Kobiety Filmowcy
246.    Ewa Kurzawa – kierownik produkcji, Papaya Films
247.    Joanna Kuźmienko –  reżyserka
248.    Anita Kwiatkowska-Naqvi – reżyserka filmów animowanych
249.    Stanisław Kwiatkowski – specjalista techniki filmowej, Stowarzyszenie Filmowców Polskich
250.    Dorota Lamparska – reżyserka, scenarzystka, Stowarzyszenie Filmowców Polskich
251.    Borys Lankosz – reżyser, wiceprzewodniczący Gildia Reżyserów Polskich, członek zarządu, SFP
252.    Magdalena Lankosz – dyrektorka Gildii Reżyserów Polskich
253.    Marek Lechki – reżyser, Gildia Reżyserów Polskich
254.    Agnieszka Lenart – PR, promocja filmów
255.    Agnieszka Lepianka – kierowniczka postprodukcji
256.    Wojciech Lepianka – scenarzysta, Stowarzyszenie Filmowców Polskich
257.    Katarzyna Lesisz – reżyserka
258.    Wojciech Leszczyński – producent, Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych, członek zarządu
259.    Rafael Lewandowski – reżyser, Gildia Reżyserów Polskich
260.    Katarzyna Lewińska – kostiumografka, Polska Akademia Filmowa
261.    Bogusław Linda – aktor
262.    Grzegorz Lindemann – autor dźwięku, Polska Akademia Filmowa
263.    Marta Lipecka – PR, Kobiety Filmowcy
264.    Tadeusz Lubelski – krytyk filmowy, Polska Akademia Filmowa
265.    Wiola Łabędź– producentka
266.    Marta Łachacz – producentka, kierowniczka produkcji
267.    Barbara Łagowska – kostiumograf, Polska Akademia Filmowa
268.    Magdalena Łazarkiewicz – reżyser, Gildia Reżyserów Polskich, SFP
269.    Natalia Łągiewczyk – aktorka
270.    Ilona Łepkowska – scenarzystka, Polska Akademia Filmowa, SFP
271.    Izabela Łopuch – producentka
272.    Grzegorz Łoszewski – scenarzysta, Koło Scenarzystów SFP
273.    Marcel Łoziński – reżyser, Gildia Reżyserów Polskich, Polska Akademia Filmowa, SFP
274.    Paweł Łoziński – reżyser, GIldia Polskich Reżyserów Dokumentalnych, członek zarządu, SFP
275.    Paweł Łuczyc-Wyhowski – autor dźwięku, Polska Akademia Filmowa
276.    Krzysztof Łukasiewicz – reżyser, scenarzysta, Polska Akademia Filmowa
277.    Maja Łyczkowska – scenografka
278.    Anna Łyszczarz-Hyz – producentka, kierowniczka produkcji
279.    Joanna Macha – scenografka, dekoratorka wnętrz, Stowarzyszenie Filmowców Polskich, Polska Akademia Filmowa
280.    Ewa Machulska – dekoratorka wnętrz, scenografka, kostiumografka, Polska Akademia Filmowa
281.    Juliusz Machulski – reżyser, producent, Stowarzyszenie Filmowców Polskich, członek zarządu
282.    Łukasz Maciejewski – filmoznawca, krytyk filmowy, PWSFTvT
283.    Ewa Maciejko – script
284.    Rafał Maćkowiak – aktor, Polska Akademia Filmowa
285.    Anna Majek – kierowniczka produkcji, Kobiety Filmowcy
286.    Joanna Malicka – producentka
287.    Magdalena Malisz –  kierowniczka produkcji, Kobiety Filmowcy
288.    Agata Marciniak – reżyserka, Stowarzyszenie Film 1, 2, prezes
289.    Wojciech Marczewski – reżyser, SFP
290.    Filip Marczewski – reżyser, Gildia Reżyserów Polskich
291.    Janusz Margański – scenarzysta, Polska Akademia Filmowa
292.    Paweł Maślona – reżyser
293.    Monika Matuszewska – asystentka producenta
294.    Włodzimierz Matuszewski –  producent, Sekcja Filmu Animowanego SFP, członek KIPA, członek Stowarzyszenia Producentów Polskiej Animacji SPPA
295.    Jan P. Matuszyński – reżyser, Gildia Reżyserów Polskich
296.    Jolanta Matych – kierowniczka biura produkcji
297.    Liwia Mądzik – wicedyrektorka programowa Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych Młodzi i Film, SFP
298.    Mela Melak – scenografka
299.    Maciej Melecki – scenarzysta, Polska Akademia Filmowa
300.    Ryszard Melliwa – scenograf, Stowarzyszenie Filmowców Polskich, Polska Akademia Filmowa
301.    Michał Merczyński – dyrektor Malta Festiwal, Polska Akademia Filmowa
302.    Przemysław Miękinia – producent
303.    Piotr Mikucki – reżyser, Polska Akademia Filmowa
304.    Kuba Mikurda – krytyk filmowy, wykładowca
305.    Marta Minorowicz – reżyserka, Kobiety Filmowcy
306.    Jan Mogilnicki – autor zdjęć filmowych, dystrybutor, wykładowca PWSFTViT, Polska Akademia Filmowa, SFP
307.    Dagmara Molga – dyrektorka zarządzająca, dystrybucja, marketing filmów
308.    Dominika Montean-Pańków –  reżyserka, członkini SFP
309.    Anna Morawiec  – scenarzystka, reżyserka
310.    Urszula Morga – reżyserka
311.    Anna Moskal – aktorka
312.    Paweł Mossakowski – scenarzysta, Polska Akademia Filmowa, SFP
313.    Andrzej Muszyński – producent, prezes zarządu
314.    Paweł Mykietyn – kompozytor, Polska Akademia Filmowa
315.    Anna Nehrebecka-Byczewska – aktorka, Polska Akademia Filmowa
316.    Zbigniew Niciński – montażysta, Polska Akademia Filmowa
317.    Justyna Niedzielska-Garwolińska – produkcja
318.    Anna Niemira – scenografka, dekoratorka wnętrz
319.    Joanna Niemirska –  aktorka
320.    Marta Nieradkiewicz – aktorka, Polska Akademia Filmowa
321.    Elwira Niewiera – reżyser, Polska Akademia Filmowa
322.    Wojciech Niżyński – producent
323.    Joanna Ochman – II kierowniczka produkcji
324.    Katarzyna Ocioszyńska – producent, Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych
325.    Ewa Ogórek-Wichrowska – producent
326.    Michał Oleszczyk – krytyk filmowy, wykładowca UW
327.    Anna Osmólska-Mętrak – filmoznawczyni, krytyczka, Kobiety Filmowcy
328.    Magda Ossowska – kierowniczka produkcji
329.    Dorota Ostrowska-Orlińska – producentka, kierowniczka produkcji, Stowarzyszenie Filmowców Polskich
330.    Bartosz Paduch – reżyser, scenarzysta, Koło Młodych SFP, Stowarzyszenie Film 1, 2
331.    Renata Pajchel – fotosistka
332.    Inga Palacz – dekoratorka wnętrz, członek SFP
333.    Adrian Panek – reżyser, Gildia Reżyserów Polskich, SFP
334.    Rafał Paradowski – operator filmowy
335.    Karolina Pasternak – dziennikarka
336.    Teresa Paszkiewicz – kierownik produkcji, Polska Akademia Filmowa
337.    Iwona Paszkowska – kierowniczka produkcji filmu
338.    Paweł Pawlikowski – reżyser, Gildia Reżyserów Polskich
339.    Barbara Pawłowska – dziennikarka, reżyserka filmów dokumentalnych, wykładowczyni Warszawskiej Szkoły Filmowej
340.    Cezary Pazura – aktor
341.    Andrzej Pągowski – artysta plastyk, Polska Akademia Filmowa
342.    Justyna Pelc – reżyserka
343.    Martyna Peszko – aktorka
344.    Jacek Petrycki – autor zdjęć filmowych, Polska Akademia Filmowa
345.    Grzegorz Piątkowski – scenograf, Polska Akademia Filmowa
346.    Grażyna Pieczuro – reżyser, dokumentalista
347.    Magdalena Piekorz – reżyser, Gildia Reżyserów Polskich, SFP
348.    Marcin Pieńkowski – Dyrektor Artystyczny Stowarzyszenia Nowe Horyzonty
349.    Maciej Pieprzyca –  reżyser, Gildia Reżyserów Polskich
350.    Judyta Pieprzyk – scenografka, malarka
351.    Marek Piestrak – reżyser, Stowarzyszenie Filmowców Polskich, sąd koleżeński
352.    Leszek Pieszko – kierownik produkcji, Polska Akademia Filmowa
353.    Anna Pietkun – kierowniczka produkcji
354.    Dariusz Pietrykowski – producent, Polska Akademia Filmowa
355.    Maciej Pisarek – scenarzysta, reżyser
356.    Maciej Pisuk – scenarzysta
357.    Hanna Polak – reżyser, Polska Akademia Filmowa
358.    Małgorzata Polak – kostiumograf
359.    Andrzej Połeć – producent , Polska Akademia Filmowa
360.    Aleksandra Popińska – studentka PWSFTviT, dokumentalistka
361.    Julia Popławska – reżyserka filmów dokumentalnych
362.    Bartek Prokopowicz – operator, reżyser
363.    Anna Próchniak –  aktorka
364.    Agnieszka Ptaszyńska    – koordynatorka ds. produkcji
365.    Patrycja Puławska – charakteryzatorka
366.    Jan Purzycki – scenarzysta, SFP
367.    Magdalena Puzmujźniak – producentka
368.    Elżbieta Radke – kostiumografka, Polska Akademia Filmowa
369.    Stanisław Radwan – reżyser, scenarzysta, kompozytor, Polska Akademia Filmowa
370.    Piotr Radziszewski – dziennikarz, manager, Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych
371.    Andrzej Ramlau – autor zdjęć filmowych, Polska Akademia Filmowa
372.    Arthur Reinhart – autor zdjęć, Stowarzyszenie Autorów Zdjęć Filmowych PSC
373.    Michał Rogalski –  reżyser
374.    Henryk Romanowski – producent, członek honorowy KIPA
375.    Anna Romantowska – aktorka
376.    Józef Romasz – autor zdjęć filmowych, Polska Akademia Filmowa
377.    Łukasz Ronduda –  reżyser, Gildia Reżyserów Polskich
378.    Dorota Roqueplo – kostiumograf, Polska Akademia Filmowa
379.    Piotr Rosołowski – autor zdjęć filmowych, Polska Akademia Filmowa
380.    Sonia Roszczuk – aktorka
381.    Barbara Rupik – studentka PWSFTviT (film animowany)
382.    Kristoffer Rus – reżyser
383.    Magdalena Rutkiewicz-Luterek – kostiumograf, Polska Akademia Filmowa
384.    Magdalena Rychła – producentka
385.    Maciej Rzączyński – producent, przewodniczący Sekcji Młodych Producentów KIPA
386.    Rafał Sabara – reżyser, scenarzysta
387.    Paulina Sacha – reżyserka dźwięku, Koło Reżyserów Dźwięku SFP
388.    Maria Sadowska – reżyserka filmowa, muzyk, SFP
389.    Małgorzata Sadowska – programerka i krytyczka filmowa
390.    Agnieszka Sadurska – scenarzystka, reżyserka, art-director, Kobiety Filmowcy
391.    Monika Sajko-Gradowska – scenografka, dekoratorka wnętrz, Polska Akademia Filmowa, Kobiety Filmowcy
392.    Paweł Sala – reżyser, Gildia Reżyserów Polskich
393.    Ola Salwa – dziennikarka filmowa, programerka
394.    Wiesław  Saniewski – reżyser, Gildia Reżyserów Polskich, SFP
395.    Andrzej Sapija – reżyser, producent, wykładowca akademicki, sekcja Filmu Dokumentalnego SFP, Polska Akademia Filmowa
396.    Andrzej Saramonowicz – reżyser, Gildia Reżyserów Polskich, członek zarządu
397.    Jerzy Satanowski –  kompozytor, Polska Akademia Filmowa
398.    Dorota Segda - aktorka, rektor PWST w Krakowie, Polska Akademia Filmowa
399.    Magda Sendecka – dziennikarka i krytyczka filmowa
400.    Andrzej Seweryn – aktor , Polska Akademia Filmowa
401.    Agnieszka Sękowska – agent filmowy, prezes fundacji Przestrzeń Filmowa
402.    Iwona Siekierzyńska – reżyser, Polska Akademia Filmowa, Gildia Reżyserów Polskich
403.    Rafał Skalski – reżyser, Polska Akademia Filmowa, SFP
404.    Jerzy Skolimowski – reżyser, Gildia Reżyserów Polskich, SFP
405.    Marianna Skórka – kierowniczka produkcji, Stowarzyszenie Film 1, 2, wiceprezeska
406.    Wiktor Skrzynecki – reżyser, autor zdjęć filmowych, Polska Akademia Filmowa, SFP
407.    Anita Skwara – filmoznawczyni, menadżerka kultury
408.    Jerzy Sładkowski – dokumentalista
409.    Grażyna Słomka – dziennikarka, dyrektor Festiwalu "Filmland Polen" w Niemczech
410.    Wojciech Smarzowski – reżyser, Gildia Reżyserów Polskich, Polska Akademia Filmowa, SFP
411.    Agnieszka Smoczyńska  –  reżyserka, Gildia Reżyserów Polskich, SFP
412.    Małgorzata Sobieszczańska – scenarzystka
413.    Piotr Sobociński – autor zdjęć, Stowarzyszenie Autorów Zdjęć Filmowych PSC
414.    Ewa Sobolewska – producentka filmowa
415.    Anita Sokołowska – aktorka
416.    Joanna Solecka – ekspertka ds. marketingu filmowego
417.    Bogdan Sölle– scenograf, Stowarzyszenie Filmowców Polskich, Polska Akademia Filmowa
418.    Janusz Sosnowski – scenograf, Stowarzyszenie Filmowców Polskich
419.    Andrzej Stachecki – producent, SFP
420.    Dorota Stalińska – aktorka, SFP
421.    Małgorzata Staroń – producentka, przewodniczące Sekcji Dokumentu KIPA
422.    Wojciech Staroń – autor zdjęć, Stowarzyszenie Autorów Zdjęć Filmowych PSC, członek zarządu
423.    Aleksandra Staszko – kostiumograf, Polska Akademia Filmowa
424.    Marek Stefankiewicz – kompozytor, Polska Akademia Filmowa
425.    Katarzyna Stefańska – kierowniczka produkcji
426.    Katarzyna Stegnerska – kierowniczka produkcji ds. lokacji, koordynator produkcji, Stowarzyszenie Kobiet Filmowców, komisja rewizyjna
427.    Maciej Strzembosz – producent, Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych, prezes
428.    Maciej Stuhr – aktor
429.    Jerzy Stuhr – aktor, reżyser, Polska Akademia Filmowa
430.    Sylwia  Szczechowicz-Warszewska – kierowniczka produkcji / II kierownik produkcji
431.    Daniel Szczechura – reżyser filmów animowanych, Polska Akademia Filmowa, SFP
432.    Michał Szczerbic – reżyser, scenarzysta, kierownik produkcji, Polska Akademia Filmowa
433.    Michał Szcześniak – reżyser, przewodniczący Koła Młodych SFP
434.    Jagoda Szelc – reżyser, Gildia Reżyserów Polskich
435.    Natalia Szliszka – organizatorka produkcji
436.    Monika Szufladowicz – aktorka
437.    Małgorzata Szumowska – reżyserka, Gildia Reżyserów Polskich, SFP
438.    Maria Szwarcbart – reżyser obsady, Polska Akademia Filmowa
439.    Borys Szyc – aktor, Polska Akademia Filmowa
440.    Paweł Szymański – kompozytor
441.    Magdalena Szymków – reżyserka
442.    Katarzyna Ślesicka – producentka, Stowarzyszenie Filmowców Polskich, Polska Akademia Filmowa
443.    Adam Ślesicki – producent, SFP
444.    Małgorzata Świderska    – reżyserka
445.    Julian Świeżewski – aktor
446.    Monika Talarczyk-Gubała – historyczka kina, krytyczka filmowa, PWSFTviT
447.    Paweł Tarasiewicz –  producent
448.    Ewa Telega – aktorka
449.    Katarzyna Terechowicz – scenarzystka, Polska Akademia Filmowa
450.    Olga Tokarczuk – pisarka, scenarzystka
451.    Mirosław Tomaszewski – scenarzysta
452.    Arkadiusz Tomiak –  autor zdjęć, Stowarzyszenie Autorów Zdjeć Filmowych PSC, przewodniczący zarządu, SFP
453.    Patryk Tomiczek –  Dyrektor Instytucji Filmowej SILESIA FILM
454.    Bartłomiej Topa – aktor, Polska Akademia Filmowa
455.    Grażyna Torbicka – dziennikarka, Dyrektor Artystyczna Festiwalu Dwa Brzegi, Polska Akademia Filmowa
456.    Edyta Torhan – aktorka
457.    Katarzyna Trzaska – reżyserka, Stowarzyszenie Kobiet Filmowców, członek zarządu
458.    Piotr Trzaskalski – reżyser, scenarzysta, Gildia Reżyserów Polskich, SFP
459.    Anna Trzebiatowska – dyrektorka artystyczna, Kobiety Filmowcy
460.    Agata Trzebuchowska – aktorka, Polska Akademia Filmowa
461.    Andrzej Trześniewski – scenograf, Polska Akademia Filmowa
462.    Jagoda Turlik – script supervisor & continuity.
463.    Krzysztof Tusiewicz – autor zdjęć filmowych, Polska Akademia Filmowa
464.    Ewa Usielska-Bogusz – operatorka dźwięku w filmie
465.    Patrycja Volny – aktorka
466.    Magnus von Horn – reżyser, Polska Akademia Filmowa, Gildia Reżyserów Polskich, SFP
467.    Maria Wachowiak – kierowniczka produkcji
468.    Jacek Wakar – krytyk teatralny, dziennikarz
469.    Małgorzata Wala – kierowniczka produkcji filmowej
470.    Małgorzata Walczak – producentka, Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych, członek zarządu
471.    Beata Walentowska – montażystka, członkini PSM, Kobiety Filmowcy
472.    Grzegorz Warchoł – aktor, reżyser, Polska Akademia Filmowa
473.    Agnieszka Wasiak – producentka
474.    Tomasz Wasilewski – reżyser, Gildia Reżyserów Polskich, SFP
475.    Agnieszka Wąsowska – tłumaczka filmowa, Kobiety Filmowcy
476.    Zofia  Wichłacz  – aktorka
477.    Magdalena Widuch – postproducentka
478.    Robert Wieczorek – producent, SFP
479.    Anna Wieczur-Bluszcz  – reżyser, Gildia Reżyserów Polskich
480.    Marcin Wierzchosławski – producent
481.    Mariola Wiktor  – dziennikarka filmowa
482.    Mariusz Wilczyński – autor filmów animowanych
483.    Katarzyna Wilk  – Krakowska Fundacja Filmowa
484.    Agata Winkler – kierowniczka produkcji, studentka PWSFTviT
485.    Ania Witko – scenografka
486.    Sylwia Witowska – producentka, Kobiety Filmowcy
487.    Michał Wnuk – reżyser, SFP
488.    Przemysław Wojcieszek – reżyser, Gildia Reżyserów Polskich
489.    Aleksandra Wojtaszek – producentka, Sekcja Młodych Producentów KIPA
490.    Piotr Wojtowicz  – autor zdjęć filmowych, Stowarzyszenie Autorów Zdjęć Filmowych PSC
491.    Wanda Wolska – producent
492.    Tomasz Wolski – reżyser, GIldia Polskich Reżyserów Dokumentalnych, członek zarządu
493.    Nikodem Wołk-Łaniewski – reżyser dźwięku, Przew. Koła Reżyserów Dźwięku SFP, Polska Akademia Filmowa
494.    Adam Woronowicz – aktor
495.    Daniel Wożbiński – kierownik produkcji
496.    Izabela Wójcik – producentka, Polska Akademia Filmowa
497.    Edyta Wróblewska – reżyserka, Gildia Polskich Reżyserów Dokumentalnych
498.    Anna Wróblewska – rzeczniczka FPFF w Gdyni
499.    Włodzimierz Wróblewski – producent, Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych, komisja rewizyjna
500.    Anna Wunderlich – scenografka, członek Polskiej Akademii Filmowej i Stowarzyszenia Filmowców Polskich
501.    Julia Wyszyńska – aktorka
502.    Michał J. Zabłocki – reżyser, Polska Akademia Filmowa
503.    Artur Zaborski – dziennikarz
504.    Małgorzata Zacharska – kostiumograf, Polska Akademia Filmowa
505.    Michał Zadara – reżyser, Fundacja Centrala, prezes
506.    Anna Zagórska – producentka filmowa, Stowarzyszenie Film Kraków
507.    Anna Zamecka – reżyserka
508.    Jan Zamojski – scenarzysta
509.    Krystyna Zamysłowska – kuratorka wystaw filmowych, Kobiety filmowcy
510.    Janusz Zaorski – reżyser, Gildia Reżyserów Polskich, Polska Akademia Filmowa, SFP
511.    Mirella Zaradkiewicz – producentka, kierowniczka produkcji
512.    Wiktor Zborowski – aktor, Polska Akademia Filmowa
513.    Greg Zglinski – reżyser, Gildia Reżyserów Polskich, SFP
514.    Maciej Zieliński – kompozytor, Otwarte Forum Muzyki Polskiej, koordynator
515.    Emilia Zielonka –  reżyserka
516.    Daria Zienowicz – kierowniczka produkcji, producentka
517.    Iwona Ziułkowska – honorowa członkini Gildii Reżyserów Polskich
518.    Maria Zmarz-Koczanowicz – reżyserka, Gildia Reżyserów Polskich (członek zarządu), Polska Akademia Filmowa
519.    Wiesław Znyk – autor dźwięku, Polska Akademia Filmowa
520.    Agnieszka Zwiefka – reżyserka
521.    Filip Zylber – reżyser, Polska Akademia Filmowa
522.    Wojciech Żogała – scenograf, Polska Akademia Filmowa
523.    Xawery Żuławski – reżyser, Gildia Reżyserów Polskich

Podpisy wg kolejności składania:

524.    Marta Kownacka – reżyser castingu
525.    Jan Holoubek – operator, reżyser
526.    Łukasz Maciejewski – filmoznawca, krytyk filmowy, wykładowca, Szkoła Filmowa w Łodzi, Uniwersytet SWPS
527.    Bartosz Piotrowski – operator filmowy
528.    Radek Ładczuk – Stowarzyszenie Autorów Zdjęć Filmowych PSC
529.    Ewa Borysewicz – reżyserka, scenarzystka, Stowarzyszenie Filmowców Polskich, Kobiety Filmowcy
530.    Barbara Pawłowska – dziennikarka, reżyserka filmów dokumentalnych, wykładowczyni Warszawskiej Szkoły Filmowej
531.    Paweł Edelman – operator filmowy
532.    Agata Szymańska – producent
533.    Diana Zamojska – aktorka
534.    Stanisław Śliskowski – operator, animator
535.    Michał Bukojemski – operator filmowy, reżyser, SFP, PSC
536.    Jakub Duszyński – dystrybutor filmowy, Europejska Akademia Filmowa
537.    Anna Kłos-Kleszczewska – aktorka
538.    Anna Walewska – Fundacja Katarzyny Kozyry
539.    Dorota Chrobak – dziennikarka filmowa
540.    Maciej Pisuk – scenarzysta, członek Polskiej Akademii Filmowej oraz Europejskiej Akademii Filmowej
541.    Tomasz Kozłowicz – aktor, lektor
542.    Marlena Miarczyńska – aktorka
543.    Maciej M. Putowski – scenograf, czlonek SFP
544.    Artur Żurawski – operator, Stowarzyszenie Autorów Zdjęć Filmowych-PSC
545.    Emilia Piech – aktorka
546.    Jacek Kałucki – aktor
547.    Agnieszka Sasim – charakteryzacja
548.    Joanna Kasperska – aktorka, przynależność do Związku Artystów Scen Polskich
549.    Agnieszka Werner-Szyrle – kostiumograf
550.    Andrzej Wojciechowski – operator filmowy
551.    Janusz Gauer – PSC, przewodniczący Koła Operatorów Obrazu Stowarzyszenia Filmowców Polskich
552.    Tomasz Kolankiewicz – filmoznawca
553.    Aleksandra Terpińska – reżyserka
554.    Agnieszka Prokopowicz – dziennikarka
555.    Katarzyna Malinowska – redaktorka, menadżerka kultury
556.    Marta Klin – producentka
557.    Janusz Chodnikiewicz – reżyser, producent, Stowarzyszenie Filmowców Polskich, honorowy wiceprezes
558.    Agnieszka Olejnik – reżyserka
559.    Mikołaj Prynkiewicz – aktor, tancerz
560.    Konstancja Sawicka – kierownik produkcji, Inicjatywa Studentek i Studentów Szkół Artystycznych
561.    Maja Ostaszewska – aktorka
562.    Szymon Nagin – student PWSFTViT w Łodzi
563.    Agnieszka Traczewska – producentka
564.    Marek Głuszczak – student, Gdyńska Szkoła Filmowa
565.    Jan Steliżuk – reżyser, scenarzysta, producent, Stowarzyszenie Filmowców Polskich
566.    Karina Paciorkowska – animatorka
567.    Zuzanna Sławińska – studentka reżyserii PWSFTviT
568.    Marta Pajek – reżyserka filmów animowanych, SFP
569.    Filip Bojarski – student reżyserii PWSFTviT
570.    Iwona Harris – producentka filmowa
571.    Robert Więckiewicz – aktor, Polska Akademia Filmowa
572.    Michał Urbaniak – muzyk, Polska Akademia Filmowa
573.    Andrzej Piekutowski – reżyser, Polska Akademia Filmowa
574.    Barbara Sikorska Bouffał – kostiumograf, Polska Akademia Filmowa
575.    Jacek Lipski – producent, Polska Akademia Filmowa
576.    Jacek Cegiełka – filmoznawca, prezes Fundacji KINO
577.    Zbyszek Zbrowski – autor dźwięku, konsultant muzyczny, Polska Akademia Filmowa
578.    Henryk Kuźniak – kompozytor, Polska Akademia Filmowa
579.    Joanna Jakubik – PR i promocja
580.    Nicolás de la Vega – realizator dźwięku
581.    Łukasz Żal – autor zdjęć
582.    Agnieszka Koseska – montażystka, Kobiety Filmowcy
583.    Janusz Hetman – producent
584.    Wojciech Danowski – producent
585.    Aleksandra Kułakowska – producentka, konsultantka scenariuszowa
586.    Karolina Kosińska – filmoznawczyni, redaktorka "Kwartalnika Filmowego"
587.    Katarzyna Wiśniowska – studentka reżyserii, PWSFTviT
588.    Anna Oberc – były Dyrektor Naczelny Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie
589.    Michał Gazda – reżyser filmowy
590.    Tadeusz Król – reżyser, scenarzysta, producent
591.    Elżbieta Bisch – animator kultury
592.    Jarosław Stypa – reżyser
593.    Aleksandra Kapłon – Kierownik Projektów, Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych
594.    Maciej Dopierała – Koordynator Projektów, Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych
595.    Wojciech Szepel – operator filmowy, PSC, SFP
596.    Renata Pajchel – fotosista
597.    Nina Lewandowska – studentka PWSFTviT, specjalizacja Scenariopisartwo
598.    Jakub Śladkowski – montażysta, PSM, SFP
599.    Tomasz Dedek – aktor
600.    Teresa Zofia Czepiec – reżyser
601.    Mehanni, Tamahin – montażystka
602.    Karolina Galicka – asystent reżysera, asystent kierownika produkcji
603.    Kamila Kamińska – aktorka
604.    Paula Szmidt – dystrybucja filmowa M2 Films, marketing i PR
605.    Andrzej Duda – scenarzysta, reżyser, i członek Krakowskiego Klastra Filmowego,  wykładowca Krakowskiej Szkoły Filmowej im. Wojciecha Jerzego Hasa
606.    Robin Lipo – reżyser
607.    Krzysztof Podemski – socjolog, UAM
608.    Piotr Rejmer – operator, postproducent
609.    Tatiana Matysiak – Prezes Zarządu firmy produkcyjnej SQUARE film studio sp. z o.o
610.    Michał Szczepański – sceanarzysta
611.    Maryna Szczepańska – scenarzystka
612.    Krzysztof Yapa Janczak – aktor, reżyser
613.    Agata Semeniuk – studentka Produkcji, PWSFTviT
614.    Andrzej Chichłowski – aktor, reżyser
615.    Wojciech Adamczyk – reżyser
616.    Alina Romanowska – administratorka filmu
617.    Ewa Podgórska – reżyserka
618.    Krystyna Wolańska-Wierzbiańska – SFP i ZASP
619.    Krzysztof Wierzbiański – SFP - Zarząd Główny
620.    Piotr Stasik – reżyser, Gildia Polskich Reżyserów Dokumentalnych
621.    Marta Ścisłowicz – aktorka
622.    Małgorzata Gorol – aktorka
623.    Jerzy Moszkowicz – menadżer kultury, reżyser, Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza Ale Kino!
624.    Tadeusz Falana – aktor
625.    Piotr Żurawski – aktor
626.    Monika Frajczyk – aktorka Narodowego Starego Teatru w Krakowie
627.    Dariusz Kowalski – filmowiec dokumentalista, prezes Fundacji Non-Fiction; SFP
628.    Jerzy Fedorowicz – Przewodniczący Senackiej komisji Kultury i Środków Przekazu
629.     Krzysztof A. Janczak – kompozytor, członek Europejskiej Akademii Filmowej  I UCMF: Union des Compositeurs de Musique de Films
630.    Katarzyna Kwiatkowska – aktorka
631.    Radek Krzyżowski – aktor - Narodowy Stary Teatr w Krakowie
632.    Aleksander Cebula – kierownik produkcji, student PWSFTviT
633.    Gabriela Muskała – aktorka Polska Akademia Filmowa
634.    Zofia Kujawska – kulturoznawczyni, asystentka producenta
635.    Juliusz Chrząstowski – aktor Starego Teatru w Krakowie
636.    Bartosz Kruhlik – reżyser
637.    Janina Dybowska-Person – autor charakteryzacji, Vice Przewodnicząca Koła Charakteryzatorów przy SFP, Polska Akademia Filmowa
638.    Bruno Borchólski – II reżyser
639.    Karolina Foltyn-Gmerek – script continuity, Kobiety Filmowcy
640.    Andrzej Andrzejewski – aktor
641.    Jagna Dobesz – scenograf
642.    Dominika Kotarba – Reżyser Dźwięku, Stowarzyszenie Filmowców Polskich
643.    Magdalena Żak – aktorka
644.    Mariusz Włodarski – producent, SFP, KIPA, EFA
645.    Marek Nowowiejski – producent
646.    Dorota Zalewska – studentka produkcji, Szkoła Filmowa w Łodzi
647.    Janusz Majewski – reżyser SFP, PAF
648.    Dorota Kamińska – aktorka, Polska Akademia Filmowa
649.    Krzysztof Tusiewicz – autor zdjęć PSC
650.    Jadwiga Jankowska-Cieślak – aktorka
651.    Allan Starski – scenograf
652.    Wiesława Starska – kostiumograf
653.    Grzegorz Piątkowski – scenograf
654.    Bartosz Pietras – montażysta, PSM
655.    Jacek Kobierski – kierownik produkcji
656.    Adam Woronowicz – aktor, Polska Akademia Filmowa
657.    Teresa Miziołek – montażystka, Polska Akademia Filmowa
658.    Andrzej Mellin – reżyser, PAF
659.    Ireneusz Grzyb – montażysta
660.    Ewa Szablowska – programerka, dziennikarka
661.    Michał Marczak – reżyser, członek Polskiej oraz Europejskiej Akademii Filmowej
662.    Mirosław Dembiński – reżyser i producent filmowy, Studio Filmowe Everest, Fundacja Edukacji Dokumentalnej, PWSFTviT w Łodzi
663.    Zbigniew Kostrzewiński – montażysta, Polska Akademia Filmowa
664.    Stanisław Zawiśliński – dziennikarz, pisarz, dokumentalista - Polska Akademia Filmowa
665.    Małgorzata Fogel-Gabrys – producent, Polska Akademia Filmowa
666.    Jacek Turewicz – scenograf
667.    Violetta Jeżewska-Turewicz – kostiumograf
668.    Katarzyna Gniewkowska – aktorka
669.    Maria Gladkowska – aktorka, Polska Akademia Filmowa, ZASP
670.    Marcin Mikołaj Mironowicz – montażysta, producent
671.    Maria Malatyńska – krytyk filmowy, Dział Piśmiennictwa SFP, Polska Akademia Filmowa
672.    Piotr Zakens – Przewodniczący Rady Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych, Wiceprezes Stowarzyszenia Kin Studyjnych.
673.    Andrzej Domalik – reżyser
674.    Jerzy Stuhr – reżyser, aktor
675.    Artur Żmijewski – aktor, Polska Akademia Filmowa
676.    Daniel Olbrychski – aktor
677.    Krystyna Demska-Olbrychska – agent, producent
678.    Agata Buzek – aktorka

Podpisy nadal spływają. Chcesz także podpisać? Napisz na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  

AddThis Social Bookmark Button