Audiowizualni.pl

Serwis informacyjny polskich producentów filmów fabularnych, dokumentalnych, animowanych i programów telewizyjnych

Jesteś tutaj: Home Apele Ratujmy WFDiF Ruszyła strona internetowa w obronie WFDiF

Ratujmy WFDiF

Ruszyła strona internetowa w obronie WFDiF

Wystartowała strona internetowa poświęcona w całości walce o przetrwanie Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w Warszawie – jednej z najważniejszych instytucji filmowych w Polsce. Na stronie dostępne są najnowsze informacje dotyczące tej sprawy, pełna korespondencja z Miastem, jak również wypowiedzi przedstawicieli środowisk filmowych i wszystkich zaangażowanych w obronę WFDiF.

 

Strona internetowa dostępna pod adresem www.ratujmy-wfdif.pl zawiera szczegółowe informacje na temat kontrowersji wokół planu zagospodarowania przestrzennego części Mokotowa, w którym władze miasta nie uwzględniły istnienia Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w obecnej formie i praktycznie uniemożliwiły jej dalszy rozwój.

Osoby odwiedzające stronę mogą zapoznać się z materiałami przybliżającymi szczegółowe aspekty sprawy oraz zagrożenia, jakie niesie ze sobą realizacją założeń nowego planu. Wśród zgromadzonych materiałów znajdują się m.in. kopie korespondencji z Urzędem m.st. Warszawy, kalendarium najważniejszych wydarzeń oraz lista przedstawiająca nieustannie powiększające się grono osób wspierających WFDiF.
Strona adresowana jest do mediów, polityków, ale również wszystkich ludzi kultury i mieszkańców Warszawy, którym nie jest obojętny los tej instytucji. Aktualizowane na bieżąco zasoby www.ratujmy-wfdif.pl pozwalają na szybkie i sprawne dotarcie do najświeższych informacji na temat kolejnych etapów walki o przetrwanie Wytwórni w jej obecnej formie.

Kontrowersyjny plan zagospodarowania przestrzennego części Mokotowa, który stał się przyczyną tego sporu, przygotowany na zlecenie Urzędu m.st. Warszawy wyklucza dalszą działalność cieszącej się już 60 – letnią tradycją WFDiF. Zakłada on na obecnym terenie Wytwórni daleko idące zmiany w zakresie infrastruktury drogowej oraz przeznaczenie części terenów do zabudowy mieszkaniowej. Może to w przyszłości spowodować konieczność wyburzenia ponad 20 budynków, w tym Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Andrzeja Wajdy, części budynków Filmoteki Narodowej, nowych hal zdjęciowych, archiwum filmowego, oraz zakładu montażu i dźwięku. Sprawa jest tym bardziej bulwersująca, że tylko w ciągu ostatnich 10 lat zainwestowano ze środków publicznych w budowę i modernizację tych obiektów ponad 150 mln zł.

 

AddThis Social Bookmark Button
 
 
 
 
Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!