Audiowizualni.pl

Serwis informacyjny polskich producentów filmów fabularnych, dokumentalnych, animowanych i programów telewizyjnych

Jesteś tutaj: Home Apele Ratujmy WFDiF WFDiF ma swój profil na portalu Facebook

Ratujmy WFDiF

WFDiF ma swój profil na portalu Facebook

Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w Warszawie ma swój profil na portalu społecznościowym Facebook. W ciągu zaledwie dwóch tygodni ponad 1000 osób, dołączyło to internetowej społeczności przyjaciół WFDIF przy ul. Chełmskiej 21 w Warszawie w serwisie Facebook. Profil Wytwórnia WFDiF powstał z myślą o promocji 60-rocznicy powstania tej zasłużonej instytucji filmowej. Jest to też miejsce gdzie przekazywane są aktualne informacje na temat kontrowersyjnego planu zagospodarowanie przestrzennego, którego zapisy mogą spowodować likwidację WFDIF.

 

Obecność WFDiF na portalu Facebooku ma promować historię tej instytucji oraz informować o bieżących wydarzeniach w Wytwórni.  Profil zawiera krótki rys historyczny ikony polskiej kinematografii, przedstawia jej dokonania i nagrody oraz plany rozwoju na przyszłość. Zapoznać się również możemy z materiałami fotograficznymi, w której prezentowana jest sama Wytwórnia oraz jej najnowsze produkcje filmowe. Struktura serwisu umożliwia użytkownikom Facebooka bieżące dokonywanie wpisów oraz komentowanie wszystkich kwestii związanych z Wytwórnią.

Zainteresowanie bieżącymi sprawami Wytwórni a szczególnie kontrowersyjnym planem zagospodarowanie terenu przygotowanym przez Urząd m.st. Warszawy sprawiły, że powstał także profil poświecony wyłącznie tej kwestii – „Ratujmy WFDiF”. Głownym celem jego istnienia jest zwrócenie uwagi internetowych sympatyków kina, a w szerszej perspektywie – całej społeczności Facebooka – na niedopuszczalne zapisy w projekcie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Mokotowa - rejonu Sielc, które stawiają pod znakiem zapytania dalszą działalność cieszącej się już 60-letnią tradycją WFDiF. Jeśli plan zostanie uchwalony, na obecnym terenie Wytwórni zaszłyby daleko idące zmiany, między innymi w zakresie infrastruktury drogowej, co niewątpliwie doprowadziłoby do likwidacji  WFDiF.

 

AddThis Social Bookmark Button
 
 
 
 
Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!