Audiowizualni.pl

Serwis informacyjny polskich producentów filmów fabularnych, dokumentalnych, animowanych i programów telewizyjnych

Jesteś tutaj: Home Apele Ratujmy WFDiF Ratujmy WFDiF - list organizatorów akcji

Ratujmy WFDiF

Ratujmy WFDiF - list organizatorów akcji

Warszawa, 8.10.2009

Szanowni Państwo,
dziękujemy Wszystkim, którzy wsparli nas w ratowaniu Wytwórni przed jej zniknięciem z mapy Warszawy. To między innymi Wy, zaglądający na tę stronę i zainteresowani tym tematem, przyczyniliście się do zadeklarowanej przez Urząd m.st. Warszawy zmiany planów zagospodarowania przestrzennego Chełmskiej 21. Czekamy teraz na nowy plan obszaru Sielc. Mamy nadzieję, że zgodnie z wnioskiem Rady m.st. Warszawy będzie on gwarantował „poszanowanie integralności obszaru Wytwórni w jej obecnych granicach, jako terenu zabudowy usługowej bez zmiany układu komunikacji, a także umożliwi budowę nowych oraz modernizację istniejących już obiektów związanych z działalnością Wytwórni”.

Nie czekamy bezczynnie, ale działamy ‘pełną parą’. Pod koniec września ruszyły zdjęcia do „Małej Matury 1947” z imponującą obsadą. W filmie wystąpią m.in.: Marek Kondrat, Wojciech Pszoniak, Artur Żmijewski, Olgierd Łukaszewicz, Wiktor Zborowski, Marian Opania i Sonia Bohosiewicz. „Galerianki” odniosły potrójny sukces, zdobywając nagrody podczas trzech festiwali w jednym roku! Ich sukces potwierdza frekwencja w kinach. Tylko podczas premierowego weekendu film zgromadził 64 045 osób, a do dnia 12 października 2009 r. liczba widzów wzrosła do 312 390. Sukces tym większy, że "Galerianki" pojawiły się w kinach jedynie w 46 kopiach. Dyrektor Wytwórni Włodzimierz Niderhaus odebrał właśnie nagrodę MFF w Batumi za „wkład w rozwój produkcji filmowej".

Już wkrótce, będziemy Państwa o tym wszystkim informować na bieżąco na naszej nowej stronie internetowej!

Mamy nadzieję, że decyzja Władz Miasta, pozwalająca Wytwórni kontynuować dotychczasowe osiągnięcia zapadnie na tyle szybko byśmy nasz Jubileusz 60-lecia w grudniu 2009 r. mogli obchodzić z nadzieją na dalszą rozbudowę, rozwój zakresu i poziomu naszych usług oraz produkcję dobrych filmów!

Zobacz także:

www.ratujmy-wfdif.pl
www.wfdif.pl

AddThis Social Bookmark Button
 
 
 
 
Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!