Ustawa medialna/Media publiczne

Apel do Prezydenta, Premiera i Parlamentarzystów RP

Przeczytaj apel do Prezydenta, Premiera i Parlamentarzystów RP i sprawdź kto złożył pod nim podpis.

Apel do Prezydenta RP, Premiera Rządu RP  i Parlamentarzystów

Zmiana władz w mediach publicznych, a zwłaszcza w TVP, leży w interesie Polski. Jednak dokonywanie tego za pomocą ustawy jest złą praktyką. Ustawa nie może służyć kwestiom personalnym i doraźnym, choćby najsłuszniejszym, interesom. Poza tym jej uchwalenie wobec niedoskonałości projektu może się okazać niezmiernie czasochłonne.

Oddzielenie spraw obsady w mediach od kwestii ustawowych pozwoli na racjonalne i staranne prace nad projektem ustawy medialnej znajdującym się obecnie w Sejmie.

Wymiana władz w mediach publicznych powinna się natomiast odbyć szybko, z poszanowaniem prawa i dobrych obyczajów. Aby tego dokonać, należy wykorzystać istniejący demokratyczny mechanizm corocznej oceny KRRiTV. Wystarczy odrzucenie sprawozdania Krajowej Rady i powołanie nowych Rad Nadzorczych (ich kadencja upływa niebawem) przez nowo wybraną, kompetentną i odpolitycznioną Krajową Radę. Nowe Rady Nadzorcze powinny ocenić pracę władz TVP i PR, i wyłonić nowe zarządy zgodnie z obowiązującą ustawą.

Sprawozdanie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji zostało złożone z końcem marca i czeka już miesiąc na ocenę w Sejmie, Senacie i u Prezydenta.

Wzywamy Pana Prezydenta i Pana Premiera do jak najszybszego porozumienia w tej sprawie.

Panie Prezydencie, Panie Premierze!
Nie zapominamy, w jaki sposób zostały ukształtowane zarządy TVP i Polskiego Radia, ale to przeszłość. Dziś na Was spada polityczna odpowiedzialność za ich dalszą działalność i ośmieszanie idei mediów publicznych w Polsce, a Polski w Europie.

Wzywamy władze klubów parlamentarnych Platformy Obywatelskiej, Prawa i Sprawiedliwości, Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Polskiego Stronnictwa Ludowego do odrzucenia sprawozdania Krajowej Rady.

Panie i Panowie Parlamentarzyści!
Domagamy się niezwłocznego wybrania nowego jej składu realizującego obietnice WSZYSTKICH partii o odpolitycznieniu mediów. Jako obywatele wolnej, demokratycznej Polski domagamy się, by osoby posiadające mandat wyborczy do kierowania krajem wzniosły się ponad spory i animozje, i podjęły wspólnie niezbędne działania dla dobra wspólnego.

Publiczne media są wspólnym dobrem wszystkich obywateli.

Lista podpisów:

Wojciech Adamczyk (reżyser filmowy i teatralny);
Kasia Adamik (reżyser filmowy);
Filip Bajon (reżyser);
Piotr Bakal (poeta, bard, prezes Stowarzyszenia Literacko Muzycznego "Ballada", sekretarz generalny ZAKR);
Henryk Baranowski (reżyser teatralny);
Artur Barciś (aktor);
Władysław Bibrowski (tłumacz);
Marek Biliński (kompozytor, multiinstrumentalista);
Andrzej Bober (dziennikarz, Instytut Dziennikarstwa UW);
Teresa Bogucka (dziennikarka);
Iwona Bokun (kierownik produkcji filmowej i telewizyjnej);
Jacek Borcuch (reżyser, aktor);
Ewa Borguńska (prezes Fundacji Polskie Centrum Audiowizualne);
Piotr Borkowski (scenarzysta);
Katarzyna Borowiec (aktorka);
Wojciech Borowik (prezes Stowarzyszenia Wolnego Słowa);
Małgorzata Braszka (kostiumolog);
Małgorzata Braunek (aktorka);
Jacek Bromski (prezes Stowarzyszenia Filmowców Polskich);
Sławomir Broniarz (prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego);
Wojciech Browarny (historyk literatury, Uniwersytet Wrocławski);
Hanna Brulińska (aktorka);
Zbigniew Brzeziński (Członek rady programowej Fundacji "Media Pro Bono", członek Rady Programowej Polskiego Radia Kielce);
Jowita Budnik (aktorka);
Ryszard Bugajski (reżyser);
Marek Bukała (Fundacja Dobre Media);
Katarzyna Burzyńska (prezenterka telewizyjna);
Olga Chajdas (reżyser);
Mirosław Chojecki (Stowarzyszenie Wolnego Słowa);
Jan Chojnacki (dziennikarz muzyczny);
Dorota Chotecka-Pazura (aktorka);
Bohdan Chwedenczuk (prezes Warszawskiego Oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich);
Leszek Dawid (reżyser filmowy);
Piotr Dejmek (producent, aktor);
Witold Dębicki (aktor);
Krystyna Doktorowicz (Wydział Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach);
Wiktor Drukier (-);
Maciej Dutkiewicz (reżyser);
Jan Dworak (producent telewizyjny i filmowy, b. prezes TVP);
Jolanta Dylewska (operator filmowy, reżyser filmów dokumentalnych);
Stanisław Dziedzic (producent filmowy i telewizyjny);
Dariusz Dziekanowski (sportowiec);
Marek Edelman (lekarz);
Maciej Englert (reżyser teatralny, dyrektor Teatru Współczesnego w Warszawie);
Feliks Falk (reżyser filmowy i teatralny, scenarzysta, dramatopisarz);
Anna Fedorowicz (artystka malarka);
Jacek Fedorowicz (aktor, satyryk);
Paweł Ferens (aktor);
Piotr Ferster (menedżer Piwnicy Pod Baranami);
Jacek Filus (Polskie Radio Katowice);
Basia Fronc (montażystka);
Jacek Fuksiewicz (Polski Instytut Sztuki Filmowej);
Małgorzata Gajzler (kierownik produkcji telewizyjnej i filmowej);
Konstanty Gebert (dziennikarz);
Krzysztof Gierat (Prezes Fundacji Promocji Kina Film Polski);
prof. Michał Głowiński (Instytut Badań Literackich);
Andrzej Grabowski (aktor filmowy i teatralny);
Jacek H. Graff (nauczyciel);
Andrzej Grembowicz (pisarz, scenarzysta);
prof. Agnieszka Grudzińska (profesor literatury);
Anna Grupińska (publicystka, dziennikarka);
Piotr Gruszczyński (krytyk teatralny, dramaturg);
prof. Janusz Grzelak (psycholog);
Marek Gumkowski (krytyk literacki);
Bohdan Gumowski (reżyser radiowy, prozaik);
Hanna Gumpricht (historyk filozofii);
Julia Hartwig (poetka);
Jolanta Hartwig-Sosnowska (scenarzystka);
Dorota Hawliczek (producent filmowy i telewizyjny);
Agnieszka Holland (prezydent Polskiej Akademii Filmowej, reżyser i scenarzysta);
Tomasz Iwan (sportowiec);
Anna Iwasiuta (aktorka);
Dariusz Jabłoński (reżyser filmowy i telewizyjny, producent filmowy);
Anna Jadowska (reżyser filmowy);
dr Karol Jakubowicz (medioznawca);
Rafał Jamiński (aktor);
Krystyna Janda (dyrektor Teatru Polonia w Warszawie, aktorka);
Janina Jankowska (dziennikarka, przewodnicząca Rady Programowej TVP);
Grzegorz Jarzyna (reżyser teatralny, dyrektor Teatru Rozmaitości w Warszawie);
Jerzy Jedlicki (historyk idei);
dr hab. Joanna Jurewicz (Uniwersytet Warszawski);
Jakub Kamieński (aktor);
Violetta Kamińska (producent telewizyjny i filmowy);
Marek Kędzierski (pisarz);
Dorota Kędzierzawska (reżyser filmowy);
Janusz Kijowski (reżyser filmowy i teatralny, profesor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego);
Maja Kleczewska (reżyser teatralny);
Redbad Klijnstra (reżyser teatralny, aktor);
Jakub Kluziński (prezes Stowarzyszenia Kocham Radom oraz Stowarzyszenia Radomian w Warszawie);
Krzysztof Kłopotowski (dziennikarz, krytyk filmowy);
Krzysztof Knittel (kompozytor);
Krystyna Kofta (pisarka);
Jan Jakub Kolski (reżyser filmowy);
Michał Komar (pisarz);
Andrzej Korczak (prezes Stowarzyszenia Menedżerów Artystów Polskich);
Jacek Korczakowski (prezes Związek Polskich Autorów i Kompozytorów);
Jerzy Kornowicz (kompozytor, prezes Związku Kompozytorów Polskich);
Joanna Kos-Krauze (scenarzystka, reżyser filmowy);
Janusz Kostecki (pracownik naukowy );
Maciej Kowalewski (reżyser i autor teatralny, dyrektor Teatru na Woli w Warszawie);
prof. Tadeusz Kowalik (profesor nauk humanistycznych i ekonomii);
Andrzej B. Krajewski (-);
Antoni Krauze (reżyser filmowy);
Krzysztof Krauze (reżyser filmowy);
prof. Marcin Król (filozof, historyk);
Paweł Królikowski (aktor);
Krzysztof Kumor (aktor, prezes Związku Artystów Scen Polskich);
Adam Kwiecień (student Uniwersytetu Warszawskiego);
Paweł Kwiecień (student - Otwarta Rzeczpospolita);
Marek Lechki (reżyser filmowy);
Jan Lityński (polityk);
Krystian Lupa (reżyser teatralny);
prof. Tadeusz Luty (inżynier nauk chemicznych, b. przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich);
Antoni Łazarkiewicz (kompozytor);
Magdalena Łazarkiewicz (reżyser filmowy i teatralny);
Ilona Łepkowska (scenarzystka);
Grzegorz Łoszewski (scenarzysta);
Marcel Łoziński (reżyser filmowy);
Amelia Łukasiak (publicystka);
Łukasz Maciejewski (krytyk filmowy);
Andrzej Makowiecki (pisarz, reporter, podróżnik);
Wojciech Marczewski (reżyser filmowy i telewizyjny, scenarzysta);
Rafał Matuszewski (student Uniwersytetu Warszawskiego);
Wojciech Medyński (aktor);
Andrzej Mellin (reżyser filmowy, profesor PWSTFiTV w Łodzi);
Lidia Michałuszek (aktorka);
Artur Mieczkowski (-);
Maryna Miklaszewska (pisarka, scenarzystka);
Jacek Moskwa (dziennikarz, wiceprezes Stowarzyszenia Pisarzy Polskich);
Marcin Nałęcz-Niesiołowski (dyrektor Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku);
Zbigniew Namysłowski (muzyk);
Jerzy Niemczuk (pisarz, scenarzysta);
Marek Nowowiejski (producent filmowy i telewizyjny);
Agata Obłąkowska-Woubishet (aktorka);
Karolina Ochab (dyrektor Teatru Nowego w Warszawie);
Janina Ochojska-Okońska (działaczka społeczna, założycielka Polskiej Akcji Humanitarnej);
Maciej Odoliński (reżyser filmowy);
Agnieszka Odorowicz (dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej);
ks. Jan Oleszko (prezes Stowarzyszenia Pro Patre);
Andrzej Osęka (dziennikarz, krytyk sztuki);
prof. Wiktor Osiatyński (konstytucjonalista);
Małgorzata Osiej-Gadzina (aktorka);
Rafał Paradowski (operator filmowy);
Paweł Pawlikowski (reżyser filmowy);
Radosław Pazura (aktor);
Marcin Pempuś (aktor);
Marcin Perchuc (aktor);
Elżbieta Petrajtis-O'Neill (tłumaczka);
Leszek Pieszko (producent filmowy i telewizyjny, kierownik produkcji);
Kamila Polit (producent filmowy i telewizyjny);
Jacek Poniedziałek (aktor);
Paweł Potoroczyn (dyrektor Instytutu im. Adama Mickiewicza);
Mariusz Prasał (aktor);
Krystyna Prońko (piosenkarka);
Krzysztof Pulkowski (reżyser, scenarzysta);
Dominik Rettinger (scenarzysta);
prof. dr hab. Adam Daniel Rotf (politolog, b. minister spraw zagranicznych);
Anda Rottenberg (historyk sztuki);
Irena Rybczyńska-Holland (dziennikarka);
Wiesław Saniewski (reżyser i scenarzysta filmowy);
Jacek Santorski (psycholog biznesu);
Paula Sawicka (psycholog, tłumacz, prezes Zarządu Stowarzyszenia Otwarta Rzeczpospolita);
Andrzej Seweryn (aktor teatralny i filmowy, reżyser);
Sławomir Shuty (pisarz, reżyser);
Jakub Sienkiewicz (lekarz, muzyk, lider zespołu Elektryczne Gitary);
Tadeusz Słobodzianek (dramatopisarz);
Aleksander Smolar (politolog, prezes Fundacji im. Stefana Batorego);
Anna Smolar (reżyser teatralny);
Jacek Snopkiewicz (dziennikarz, scenarzysta);
Ewa Sobolewska (producent);
Tadeusz Sobolewski (dziennikarz, krytyk filmowy);
Bogdan Solle (scenograf);
Andrzej Sosnowski (poeta, pisarz);
Janusz Sosnowski (scenograf);
Wojciech "Sokół" Sosnowski (piosenkarz);
Dorota Stalińska (aktorka);
Bartosz Stasina (producent telewizyjny i filmowy);
Beata Stasińska (redaktor naczelna wydawnictwa WAB);
Zygmunt "Muniek" Staszczyk (muzyk, lider zespołu T.Love);
Sergiusz Sterna-Wachowiak (prezes Stowarzyszenia Pisarzy Polskich);
Dariusz Stola (historyk);
Maciej Strzembosz (prezes Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych);
Jarosław J. Szczepański (dziennikarz);
Małgorzata Szczęśniak (scenograf);
Mariusz Szczygieł (dziennikarz, reportażysta);
Anna Szopa (aktorka);
Janusz Szrom (piosenkarz);
Krzysztof Śliwiński (dziennikarz);
prof. dr hab.Hanna Taborska (Instytut Slawistyki PAN);
prof. dr hab. Roman Taborski (Uniwersytet Warszawski);
Andrzej Titkow (scenarzysta, reżyser filmowy);
Olga Tokarczuk (pisarka);
prof. Joanna Tokarska-Bakir (socjolog);
Jerzy Tomaszewski (-);
Marcin Tomczak (dyrygent);
Teresa Torańska (dziennikarka);
Agnieszka Trzos (reżyser, scenarzysta, producent);
Magdalena Tulli (pisarka);
Łukasz A. Turski (fizyk);
Grzegorz Twaróg (aktor);
Artur Urbański (reżyser teatralny i filmowy);
Andrzej Wajda (reżyser filmowy i teatralny);
Krzysztof Warlikowski (reżyser teatralny);
Marek Wawrzkiewicz (prezes Związku Literatów Polskich);
Ryszard Węgrzyn (aktor);
Piotr Wierzejski (kompozytor);
Ewa Wierzyńska (dziennikarz);
Maciej Wierzyński (dziennikarz);
Piotr Wieteska (muzyk, menedżer);
Grażyna Więcek (Fundacja Otwartych Serc);
Zofia Winawer (-);
Piotr Wojciechowski (pisarz);
Maciej Wojtyszko (reżyser filmowy i teatralny, dramatopisarz);
Andrzej Wolski (reżyser filmowy);
Mikołaj Woubishet (aktor);
Tadeusz Woźniak (kompozytor, muzyk);
Henryk Woźniakowski (prezes wydawnictwa Znak);
Iza Wójcik (producentka telewizyjna i filmowa);
Małgorzata Maria Wrotniak (-);
Kinga Zabokrzycka (aktorka);
Ewa Zaborowska (grafik, restaurator);
Krystyna Zachwatowicz (scenograf);
Elżbieta Zapendowska (krytyk muzyczny, nauczycielka śpiewu);
prof. Andrzej Zawada (dyrektor Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego);
dr Janina Zawadowska (prezes Towarzystwa Rozwijania Inicjatyw Oświatowych);
Maciej Żemojcin (producent filmowy i telewizyjny);

oraz: (659)

Grzegorz Cydejko (prezes Warszawskiego Oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich);
Małgorzata Szumowska (reżyserka i scenarzystka filmów fabularnych i dokumentalnych);
Krzysztof Materna (reżyser, aktor);
Robert Gliński (reżyser, Rektor PWSTFiTV w Łodzi);
Paweł Bareński (producent, kierownik produkcji);
Krzysztof Bobiński (dziennikarz);
Łukasz Czerwiński (-);
Krzysztof Czyżewski (prezes Fundacji Pogranicze, Sejny);
Piotr Dąbrowski (dyrektor Teatru Dramatycznego w Białymstoku);
Sławomir Fabicki (reżyser filmowy);
Elżbieta Ficowska (działaczka społeczna, pedagog, autorka książek dla dzieci);
Grzegorz Halama (satyryk);
Andrzej Kaczyński (dziennikarz);
Natalia Korczakowska (reżyserka teatralna i scenograf);
Marcin Kornak (prezes stowarzyszenia "Nigdy Więcej");
Sebastian Krajewski (kompozytor);
Waldemar Kuczyński (ekonomista, publicysta);
Paweł Kuczyński (reżyser);
Alicja Leszczyńska (menedżer rynku muzycznego);
Tadeusz Lubelski (historyk filmu);
Nina Makowiecka (dziennikarz);
Maria Marszałek (producentka filmowa);
Jan Ordyński (dziennikarz);
Sławomir Pastuszka (społecznik);
Barbara Petrozolin-Skowrońska (pisarka);
Alina Skiba (producent filmowy);
Barbara Rogalska (dziennikarz);
Piotr Szafrański (informatyk);
Alina Terechowicz (producentka filmowa);
Andrzej Wojnach (producent filmowy);
Marta Szymanowska (emerytka);
Kuba Wygnański (zał. banku informacji o org. pozarządowych KLON/JAWOR, związany z Forum Inicjatyw Pozarządowych);
Paweł Wieczorek (dziennikarz, pisarz);
Ewa Woydyłło-Osiatyńska (psycholog, terapeuta);
Lesław Ordon (przew. Regionalnego Sekretariatu Nauki i Oświaty NSZZ Solidarność Regionu Śląsko-Dąbrowskiego);
Jacek Talczewski (reżyser filmowy);
Tomasz Truskawa (członek Zarządu SWS);
Mirosław Krajewski (lekarz);
Tomasz Haładyj (dziennikarz);
Beata Dziwosz (nauczycielka);
Ewa Sułkowska-Bierezin (dziennikarka);
Krzysztof Siemieński (dziennikarz);
Artur Michalski (operator, SWS);
Zofia Kotkowska-Michalska (aktorka, SWS);
Justyna Steczkowska (piosenkarka);
Andrzej Jeziorek (operator);
Michał Merczyński (dyrektor Narodowego Instytutu Audiowizualnego);
Urszula Sokołowska (Biuro Koncertowe Filharmonii Świętokrzyskiej);
Krzysztof Zanussi (reżyser filmowy);
Janusz Morgenstern (reżyser filmowy);
Dorota Ostrowska-Orlińska (kierownik produkcji, wykładowca PWSFTviT w Łodzi);
Izabella Cywińska (reżyser filmowy i teatralny);
Janusz Michałowski (aktor);
Katarzyna Sadło (prezes Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego);
Piotr Frączak (prezes Ogólnopolskiej Federacji Organizacji Pozarządowych);
Krzysztof Tchórzewski (reżyser);
Jacek Żakowski (publicysta);
Małgorzata Sporek-Czyżewska (Fundacja Pogranicze Sejny);
Marta Plucińska (producent, scenarzysta);
Magda Sendecka (dziennikarka filmowa);
Artur Żurawski (operator filmowy);
Alicja Tołwińska (II reżyser filmy fabularne i tv, Warszawa);
Joanna Zielińska (gospodyni domowa, Warszawa);
Paweł Łoziński (reżyser, Warszawa);
Mieczysław Zandberg (emeryt, Wrocław);
Andrzej Rybczyński (urzędnik, Łódź);
Piotr Mikołajczyk (pracownik biurowy, Warszawa);
Tadeusz Bołdysz (mgr administracji, Czaplinek);
Tomasz Wolski (reżyser, Kraków);
Andrzej E. Falber (reżyser filmowy, Frankfurt/M);
Janusz Ogrodowicz (operator filmowy tv, Warszawa);
Elżbieta Nitecka (prawnik - specjalista HR, Łódź);
Jerzy Marek Tuz (informatyk, Bydgoszcz);
Jerzy Lik (emeryt, Olsztyn);
Bernadeta Wieczorek (bibliotekarka, Poznań);
Malgorzata Rudzka (aktorka, Warszawa);
Tomasz Janowski (zastępca Dyrektora TR Warszawa);
Bożena Modras (mgr resocjalizacji, Warszawa);
Aleksandra Woźniak (mgr administracji, Warszawa);
Aleksandra Szczerbak (mgr ekonomii, Warszawa);
Lucyna Wawrzyniak (student, Poznań);
Anna Wyrod (księgowa, Jeleśnia);
Dariusz Ćwiklak (dziennikarz, Warszawa);
Alicja Grawon (student organizacji filmowej, Warszawa);
Ewa Szprynger (dziennikarz, Warszawa);
Jacek Maj (historyk sztuki, Kraków);
Piotr Domański (rzecznik prasowy, Zielona Góra);
Jakub Derkowski (student, Wrocław);
Andrzej Styła (elektronik, Bielsko-Biała);
Ryszard Maślanko (em. nauczyciel akademicki, Warszawa);
Julita Krajewska (dziennikarka, Warszawa);
Krzysztof Semeniuk (montażysta, producent filmowy i telewizyjny, Warszawa);
Krzysztof Kamiński (projektant, Wrocław);
Maryla Hopfinger-Amsterdamska (teoretyk kultury, Warszawa);
Jan Polaczek (associate w kancelarii adwokackiej, Warszawa);
Władysław Kusia (geolog, Kraków);
Zuzanna Bulinska (filozof, Newport);
Bartłomiej Oleś (muzyk, Poznań);
Piotr Kamiński (tłumacz, krytyk muzyczny, Paryż);
Wanda Kamińska (fizyk, Paryż);
Michał Górka (specjalista ds. marketingu, Nowy Sącz);
Szczepan Kulpa (księgarz, Wrocław);
Aleksander Wierciński (historyk/księgarz, Łódź);
Radek Cetnarowicz (informatyk, Pabianice);
Adam Jasser (dziennikarz, Warszawa);
Elwira Gocłowska-Jasser (kostiumolog, Warszawa);
Paweł Kamiński (uczeń, Gryfice);
Krzysztof Dowgird (dziennikarz, Warszawa);
Jacek Expedyt Domański (aktor, warszawa);
Krzysztof Kolb (inżynier sanitarny, Głubczyce);
Wojciech Pszoniak (aktor filmowy i teatralny);
Agata Studzińska (pracownik działu księgowości, Kraków);
Anna Ewa Dziedzic (PR-owiec, Kraków);
Grażyna Słomka (filmoznawca, dziennikarka/dyrektor FFP FILMLAND POLEN w Niemczech, Hannover - Niemcy);
Krzysztof Darecki (emeryt, Kraków);
Barbara Popławska-Darecka (emerytowana nauczycielka, Kraków);
Janusz Nowicki (aktor, przewodniczący ZZAP, Izabelin);
Jolanta Nowicka (aktorka, Izabelin);
Dżamila Ankiewicz (scenarzysta/reżyser, Warszawa);
Maciej Skwarnik (emeryt, Wrocław);
Michał Osiński (administrator Forum Ranczersów, Mińsk Mazowiecki);
Dariusz Juszczak (nauczyciel, Wrocław);
Monika Dzitkowska (nauczycielka, Wrocław);
Tomek Sikora (student, warszawa);
Arkadiusz Figura (moderator Forum Ranczersów, Mrągowo);
Marek Prusicki (Racibórz);
Stanisław Pelczar (dziennikarz, Wrocław);
Agnieszka Szturm de Hirszfeld (analityk biznesu, Warszawa / New York);
Marcin Kurowski (uczeń, Ryki);
Małgorzata Kitowska-Łysiak (historyk sztuki, nauczyciel akademicki, Lublin);
Stanisław Małecki (prawnik, Warszawa);
Hanna Lis (dziennikarz, warszawa);
prof. Ryszard W. Kluszczyński (kierownik Katedry Mediów i Kultury Audiowizualnej, UŁ, Łódź);
Mikołaj Sobczak (student, Gdańsk);
Piotr Mikucki (reżyser, Warszawa);
Wojciech Dudzik (teatrolog i kulturoznawca, Warszawa);
Bogusław Polkowski (przedsiębiorca, Poznań);
Daniel Olbrychski (aktor, Podkowa Leśna);
Krystyna Demska-Olbrychska (kulturoznawca, teatrolog, Podkowa Leśna);
Marta Jasińska (dziennikarz, Białystok);
Jerzy Gebert (artysta muzyk, Helsinki);
Małgorzata Zając (handlowiec, Warszawa);
Krszysztof Sołek (producent/operator, Kraków);
Wiesław Kowalczyk (przedsiębiorca, Łódź);
Mariusz Gawryś (reżyser, Warszawa);
Jolanta Zientek-Varga (dziennikarka, Warszawa);
Piotr Barełkowski (producent tv, Poznań);
Tomasz Borycki (student UJ i UP, Kraków);
Jerzy Władysław Kawiak (nauczyciel, Warszawa);
Łukasz Wąsik (student, Żychlin);
Anna Zarzycka (wykładowca uniwersytecki, Warszawa);
Danuta Wieczorek (emerytka, Otwock);
Edyta Wróblewska (reżyser, Warszawa);
Andrzej Pietrzak (em. inż. mechanik, Warszawa);
Przemysław Nerka (nauczyciel, Opole);
Krzysztof Haładaj (artysta plastyk, Łódź);
Janusz Dudkiewicz (handlowiec, Łódź);
Katarzyna Haladaj (lekarz, Łódź);
Marcel Tabor (dziennikarz policyjny, Tarnów);
Michał Olejnik (inżynier, Warszawa);
Paulina Myśliwiec (maturzystka, Choroszcz);
Jacek Brona (fizyk, Wrocław);
Janusz Jaszewski (rencista, Toruń);
Marta Owsiany (prawnik, Bruksela);
Jerzy Wiśniewski (nauczyciel, Warszawa);
Grażyna Szcześniak (dziennikarka tv, Warszawa);
Joanna Kaczmarek (reżyser, scenarzysta, Warszawa);
Emil Sowiński (student, Ozorków);
Jan Surman (doktorant historii, Wiedeń);
Tomasz Wiszniewski (reżyser filmowy, Warszawa);
Marek Zgadzaj (informatyk, Wrocław);
Alina Biela (handlowiec, Dargoleza);
Sławomir Janowski (polonista, dyrektor szkoły ponadgimnazjalnej, Nędza);
Dariusz Rott (nauczyciel akademicki, Katowice);
Tadeusz Złotorzycki (pisarz, filmowiec, Wrocław);
Monika Zofia Bebej (kostiumograf, Warszawa);
dr Roman Smolski (politolog, Wrocław);
Lech Puszczyński (nauczyciel, Łódź);
Edward Ciszewski (lekarz, Dobra);
Irena Tabeau (kucharz, Sopot);
Damian Musielak (student, Murowana Goślina);
Antonina Bielicz (studentka, Szczecin/Wrocław);
Emilia Puszczyńska (tłumacz, Łódź);
Marcin Musielak (Uczeń, Murowana Goślina);
Małgorzata Musielak (Murowana Goślina);
Ewa Socha (nauczyciel, Żory);
Jan Krzysztof Wasilewski (dziennikarz/redaktor, Lublin);
Agnieszka Barańska (Warszawa);
Marta Loose (studentka, Poznań);
Maria Majewska (emerytka, Warszawa);
Janusz Mencel (dziennikarz/muzyk, Wrocław);
Tamara Monko (pedagog);
Jerzy Waygart (artysta plastyk, Wrocław);
Przemysław Łukasz Mikołajczak (nauczyciel akademicki, Poznań);
Marek Mierzwiak (dziennikarz, Polskie Radio Katowice, Katowice);
Krystyna Dolata (redaktor techniczny, Warszawa);
Rafael Lewandowski (reżyser filmowy, Warszawa);
Piotr Socha (rysownik, Warszawa);
Tomasz Majewski (prawnik, Warszawa);
Paweł Maciąg (producent TV, Warszawa);
Beata Olejnik (inzynier, Warszawa);
Joanna Sapkowska (studentka, Wrocław);
Adolf Sapkowski (em. inżynier, Wrocław);
dr Nina Perczyńska (slawistka, Warszawa);
Karolina Rusilowicz (prawnik, Warszawa);
Mateusz Białas (lingwista, Warszawa);
Rafał Skalski (student reżyserii PWSFTviT, Warszawa);
Marek Dwojak (lekarz medycyny, Wrocław);
Jan Gayczak (inżynier, Łódź);
Ewa Gayczak (inżynier, Łódź);
Beata Bińko (redaktor, Warszawa);
Joanna Parys (tłumacz, Warszawa);
Beata Czajkowska (członek zarządu Fundacji Sztuki Nowej ZNACZY SIĘ, Kraków);
Paweł Cybulski (student UKSW, dziennikarz branży IT, Warszawa);
Daniel Skwarnik (student, Wrocław);
Iga Wermińska (licealistka, Siedlce);
Ewa Wermińska (farmaceutka, Siedlce);
Agata Wojtko (redaktor, Warszawa);
Joanna Matuszewska (filolog, Trzcianka);
Michał Rogulski (maturzysta, Warszawa);
Alicja Szymańska (aktorka, Legnica);
Paulina Balawender (księgowa, Kraków);
Paweł Maglewski (student, Siedlce/Poznań);
Krystyna Wróblewska (urzędnik, Gdańsk);
Jarosław Będkowski (polonista, Sosnowiec);
Piotr Bielawski (Dolnośląska Szkoła Wyższa, Wrocław);
Jerzy Dmochowski (urzędnik, Szczecin);
Anna Praszynska (bibliotekarka, Warszawa);
Ludmiła Osińska (emerytka, Toruń);
Elżbieta Rusin (em. nauczycielka, Warszawa);
Krzysztof Rusin (em. nauczyciel, Warszawa);
krzysztof Stelmaszyk (wolny zawód, Szczecin);
Mateusz Franczak (student, Warszawa);
Maria Świerżewska (studentka, Warszawa);
Mirosław Stachurski (student prawa, Szczecin);
Magdalena Pawłowska (studentka, Stargard Szczeciński);
Aga Jasinska (menedżer, Koszalin);
Olga Andrzejewska (dziennikarka, Warszawa);
Katarzyna Giereło-Klimaszewska (nauczyciel akademicki, Wrocław);
Elżbieta Staśkiewicz (redaktor, Warszwawa);
wiktoria Szymanska (reżyser, Warszawa);
Paweł Kędzierski (reżyser, Warszawa);
Jakub Supera (uczeń, Warszawa);
Paweł Kuczyński (reżyser, Warszawa);
Andrzej B. Czulda (reżyser, Łódź);
Eugeniusz Kupczak (przedsiębiorca, Słubice);
Andrzej Ślązak (operator obrazu/producent, Warszawa);
Halina Siudy (ekonomistka, Szczecin);
Agnieszka Janowska (producent, Olsztyn);
Jerzy Bojanowski (nauczyciel akademicki, członek Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego, Warszawa);
Ireneusz Dobrowolski (pedagog, Bytom);
Włodzimierz Fełenczak (reżyser teatralny, Warszawa);
Wojciech Łaszkiewicz (przedsiębiorca, Warszawa-Wesoła);
Michał Pirecki (filolog, Puszczykowo);
Tomasz Leszczyński (aktor, Warszawa);
Michał Konopka (inżynier, Warszawa);
Jakub Domański (student, Zielonka);
Dominika Partyga (uczeń, Warszawa);
Grzegorz Pacek (reżyser, Warszawa);
Julitta Myśliwiec (księgowa, Choroszcz);
Piotr Szewczyk (nauczyciel, Łódź);
Anna Piotrowska (studentka AT, Warszawa);
Sławomir Pacholczyk (lekarz weterynarii, Gorzów Wlkp.);
Jadwiga Chmielowska (dziennikarz, Sosnowiec);
Marek Wesołowski (perkusista, Zielona Góra);
Piotr Stasik (reżyser filmów dokumentalnych, Warszawa);
Zygmunt Rejman (emeryt, Rzeszów);
Władysław Uścinowicz (geodeta, Szczecin);
Marta Uścinowicz (studentka, Szczecin);
Marcin Uścinowicz (student, Szczecin);
Joanna Miszkiel (pedagog, Opole);
Katarzyna Olszko (aktor/producent, Warszawa);
Anna Rajner (em. pielęgniarka, Warszawa);
Włodzimierz Matuszewski (producent, Dyrektor Studia Miniatur Filmowych, Warszawa);
Jerzy Nowakowski (inżynier mechanik, Kielce)
Teresa Kotlarczyk (reżyser filmowy i teatralny);
Maria Zmarz-Koczanowicz (reżyser filmowy, dokumentalista);
Pawel Zydowicz (student PWSFTViT, Toruń);
Katarzyna Łukasik (studentka, Toruń);
Jan Łukasik (przedsiębiorca, Toruń);
Andrzej Myśliwiec (elektryk, Choroszcz);
Anna Juśkiewicz (dziennikarz PR Katowice, Katowice);
Piotr Kulas (student, Katowice);
Dagmara Starobrat (marketing manager, Kraków);
Katarzyna Jania (urzędnik administracji, Wrocław);
Waldemar Krzywonos (technik, Tarnów);
Grzegorz Bojanowski (muzyk, Toruń);
Dobrosława Platt (prezes Wydawnictwa Ossolineum, przewodnicząca Rady Programowej OTVP Wrocław, Wrocław);
Krzysztof Stankiewicz (przedsiębiorca, Białystok);
Aleksandra Kaszuba (Project Manager IT, Warszawa);
Andrzej Walkowiak (emeryt, Prudnik);
Witold Wojtyniak (socjolog, Warszawa);
Henryk Cierpioł (dziennikarz muzyczny, Katowice);
Zbigniew Ostrowski (przewodniczący Rady Programowej Polskiego Radia PiK, Bydgoszcz);
Maria Smolak (artysta muzyk, Kraków);
Bohdan Paczowski (architekt, Luksemburg);
Ryszard Kwiecień (architekt, Sopot);
Aniela Starzyńska (lekarz, Szczecin);
Jerzy Starzyński (inzynier, Szczecin);
Maria Kornatowska (krytyk filmowy, Warszawa);
Beata Baron (dziennikarz, Warszawa);
Mirosława Niemczyk (aktorka, Warszawa / Gdańsk);
Joanna Palmowska (studentka, Toruń / Włocławek);
Aleksandra Kułakowska (producent, Kraków);
Katarzyna Makowska (n/a, Winnipeg, Kanada);
Patryk Zalasiński (maturzysta, Wręczyca);
Elżbieta Sitek (dziennikarka TVP, Wrocław);
Sebastian Piliński (student, Warszawa);
Marcin Mayzel (II reżyser, Warszawa);
Zbigniew Wolański (em. pracownik naukowy, Warszawa);
Teresa Wolańska (ekonomista, Warszawa);
Waldemar Chamala (redaktor portalu lewica.pl, Częstochowa);
Andrzej Kołaczkowski-Bochenek (freelancer, Warszawa);
Adam Bajerski (operator filmowy, Warszawa);
Agata Preis-Smith (nauczyciel akademicki, Warszawa);
Małgorzata Pacholczyk (wolontariusz Fundacji Mam marzenie, Gorzów Wlkp);
Katarzyna Weintraub (dziennikarka, tłumaczka);
Sylwia Miłkowska (psycholog, Kraków);
Maciej Miłkowski (pisarz, Kraków);
Katarzyna Naliwajek-Mazurek (muzykolog, Warszawa);
Eugeniusz Piątek (leśnik, Porażyn Ośrodek, Opalenica);
Michał Moc (kompozytor, instrumentalista, Wrocław);
prof. Piotr Poźniak (muzykolog, UJ, Kraków);
Sławomira Żerańska-Kominek (nauczyciel akademicki, Warszawa);
Tomasz Jakub Opałka (kompozytor, Warszawa);
Paweł Przezwański (kompozytor, Warszawa);
Zofia Chechlińska (muzykolog, Warszawa);
Dariusz Przybylski (kompozytor, organista, Warszawa);
Rafał Augustyn (kompozytor, Wrocław);
prof. Jerzy Bauer (em. nauczyciel akademicki, Akademia Muzyczna, Łódź);
Adrian Robak (kompozytor, Chorzów);
Ryszard Mieczysław Klisowski (kompozytor, Wrocław);
Weronika Ratusińska-Zamuszko (kompozytor, nauczyciel akademicki, Warszawa);
Rafal Ferdynus (student, Bytom);
Krzysztof Kostrzewa (kompozytor, nauczyciel akademicki, Kraków);
Wojciech Blecharz (kompozytor, San Diego);
prof. Marcin Błażewicz (kompozytor, Warszawa);
Tadeusz Wielecki (kompozytor, dyrektor festiwalu Warszawska Jesień, Warszawa);
Alicja Gronau-Osińska (kompozytor, Warszawa);
Mieczysław Tomaszewski (muzykolog, Kraków);
Wiesław Cienciała (kompozytor, Cieszyn);
prof. Krzysztof Baculewski (kompozytor, nauczyciel akademicki, UMFC, Warszawa);
Anna Pęcherzewska-Hadrych (kompozytorka, Sopot);
Marek Kunicki (kompozytor, Lisowice);
Jaroslaw Kapuscinski (kompozytor, pianista, artysta medialny, Warszawa);
Joanna Bruzdowicz (kompozytor, Taillet, Francja);
Blandyna Mak (emeryt, Gdańsk);
Jacek Grudzień (kompozytor, Warszawa);
Teresa Chylińska (muzykolog, Kraków);
Marek Podhajski (nauczyciel akademicki, Gdańsk);
Maciej Lenartowicz (uczeń, Puławy);
Adam Sławiński (muzyk, Warszawa);
Maria Pokrzywińska (kompozytor, teoretyk muzyki, Warszawa);
Sebastian Krajewski (kompozytor, Warszawa);
prof. dr hab. Sławomir Czarnecki (kompozytor, nauczyciel akademicki, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Bydgoszcz);
Edward Pałłasz (kompozytor, prezes Stowarzyszenia Autorów ZAiKS, Warszawa);
Michał Chwiałkowski (handlowiec, Malbork);
prof. Benjamin Vogel (muzykolog, Szczecin);
Lidia Zielinska (kompozytor, wiceprezes Zwiazku Kompozytorow Polskich, wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Muzyki Elektroakustycznej, nauczyciel akademicki, Akademia Muzyczna w Poznaniu, Poznan);
Sławomir Zamuszko (kompozytor, Warszawa);
Paweł Szymański (kompozytor, Warszawa);
Anna Andrzejczak (reżyser filmowy, Łódź);
Antek Łazarz (student, Warszawa);
Agnieszka Fedak (koordynator akcji promocyjnych, Kraków);
Marcela Wasilewska (pracownik NGO, warszawa);
Areta Wasilewska-Gregorowicz (politolog, Warszawa);
Jolanta Elżbieta Wasilewska (historyk sztuki, Lublin);
Dorota Nygren (dziennikarka, tłumaczka, Warszawa);
Zdzisława Giżycka (emerytka, Lublin);
Jacek Sobocki (prawnik, Lublin);
Krzysztof Piotrowski (projektant, Kielce);
Elżbieta Jasińska-Jędrosz (muzykolog, Warszawa);
Paweł Huńczak (student, Zabrze);
Miłosz Kasiura (bezrobotny, Lublin);
Joanna Bancerowska (PR Manager, były rzecznik TVP i pracownik KRRiT, Warszawa);
Magdalena Sawicka (student, Lublin);
Jacek Ściobłowski (dziennikarz, analityk, Wrocław);
Mariusz Skiba (urzędnik, Katowice);
Magdalena Długosz (kompozytor, Akademia Muzyczna w Krakowie, Kraków);
Tadeusz Górski (ekonomista, Grodzisk Mazowiecki);
Wladek Juszkiewicz (Polish American Film Society, Los Angeles);
Dorota Wesolowska (pielegniarka, Katowice);
Krystyna Zalewska (-);
Małgorzata Górniewska (urzędnik, Warszawa);
Jolanta Hajdasz (dziennikarz, Poznań);
Andrzej Chyra (aktor);
Beata Smolińska-Pelczar (dziennikarz, Wrocław);
Ewa Brzeska (ekonomista, Teresin);
Aleksandra Sitańska (studentka, Lublin);
Paulina Bocheńska (reżyser dźwięku, Warszawa);
Aleksandra Przywuska (studentka, Warszawa);
Janusz Jezierski (emeryt, Gdynia);
Zbigniew Ptak (historyk, Gostyń);
Elżbieta Golińska (aktorka, Wrocław);
Rafał Sakowski (montażysta, Bielsko-Biala);
Bartosz Nowacki (student, Łódź);
Magdalena Nowacka (kierownik produkcji/producent, Mikołów);
Paula Jakubowska (dziennikarka, Wrocław);
Katarzyna Średnicka (-);
Grażyna Pieczuro (dziennikarz, Wrocław);
Robert Szkutnik (dziennikarz, Dziennik Polski, Wadowice);
Justyna Gugała (aktorka, Warszawa);
Anna Iwaniuk (nauczyciel, Warszawa);
Sławomir Nowotny (socjolog, Warszawa);
Marta Habior (kierownik produkcji, Warszawa);
Marek Zarządzki (radca prawny, Warszawa);
Artur Szot (elektryk, Dargoleza);
Zbigniew Kowalewski (reżyser, Warszawa);
Izabela Nogańska-Klej (terapeuta, Oświęcim);

AddThis Social Bookmark Button