Audiowizualni.pl

Serwis informacyjny polskich producentów filmów fabularnych, dokumentalnych, animowanych i programów telewizyjnych

Jesteś tutaj: Home Apele Ustawa medialna/Media publiczne List Komitetu Obywatelskiego Mediów Publicznych

Ustawa medialna/Media publiczne

List Komitetu Obywatelskiego Mediów Publicznych

Warszawa, 02.03.2011 - Komitet Obywatelski Mediów Publicznych skierował wczoraj list do Marszałka Sejmu w sprawie Mediów Publicznych. W serwisie Audiowizualni.pl publikujemy treść tego listu.

List do Marszałka Sejmu w sprawie Mediów Publicznych

Wydarzenia ostatnich dni w TVP SA będące zwieńczeniem kilkumiesięcznych politycznych targów o podział władzy w spółkach mediów publicznych, kolejny raz pokazały, że obecny system - bez względu na układ personalny i wolę oraz kompetencje członków KRRiT - niszczy media, kompromituje klasę polityczną i gorszy opinię publiczną.

Bez względu na to, kto kogo tym razem okiwa, która partia - PiS, PO czy SLD - okaże się chwilowo sprytniejsza, kto skolonizuje które media publiczne i podporządkuje je swoim interesom, mechanizm partyjnego zawłaszczania dobra publicznego, jakim są TVP i PR, rzuci cień nie tylko na same media i środowiska oraz instytucje biorące udział w tej walce, ale też na jakość polskiej debaty publicznej oraz na rzetelność i wynik nadchodzących wyborów parlamentarnych.

Jako pełnomocnicy Komitetu Obywatelskiego Mediów Publicznych wyłonionego przez krakowski Kongres Kultury Polskiej, apelujemy by uczynił Pan wszystko, co w Pańskiej mocy, by Sejm jeszcze w tej kadencji uchwalił ustawę o Mediach Publicznych opartą na przygotowanym przez środowiska społeczne (złożonym przez posłów PO i PiS) projekcie, który obecnie zalega w Komisji Legislacyjnej.

Agnieszka Holland
Maciek Strzembosz
Iwo Zaniewski
Jacek Żakowski

AddThis Social Bookmark Button
 
 
 
 
Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!