Audiowizualni.pl

Serwis informacyjny polskich producentów filmów fabularnych, dokumentalnych, animowanych i programów telewizyjnych

Jesteś tutaj: Home O nas Czym jest serwis Audiowizualni.pl? Serwis Audiowizualni.pl
Czym jest serwis Audiowizualni.pl?

Serwis Audiowizualni.pl

Serwis Audiowizualni.pl to projekt Fundacji Polskie Centrum Audiowizualne realizowany wraz z Krajową Izbą Producentów Audiowizualnych od 2008 roku. Projekt jest skierowany przede wszystkim do producentów filmowych i telewizyjnych, przedstawicieli zawodów związanych z rynkiem audiowizualnym ale także witryną, która wskazuje na istotną rolę producenta w procesie realizacji filmu oraz dostarcza narzędzi do rozwoju produkcji filmowej.

Zespół Audiowizualni.pl składa się z zawodowych dziennikarzy o specjalizacji filmowej, większość z nich ma także specjalizacje z innych dziedzin kultury oraz doświadczenie w tworzeniu baz danych. Ze względu na szeroki zakres tematyki serwisu do rozwoju projektu zapraszani są współpracownicy o innych wiodących specjalizacjach.  

Najważniejsze działy Audiowizualni.pl to serwis informacyjny polskich producentów filmów fabularnych, dokumentalnych, animowanych i programów telewizyjnych, bazy danych systematyzujące informacje o rynku audiowizualnym w Polsce oraz zbiór informacji skierowanych dla profesjonalistów.

Witryna Audiowizualni.pl jest jedną z nielicznych w branży audiowizualnej w pełni przystosowaną do odbioru przez osoby niepełnosprawne, jej kody HTML i CSS są przyjazne dla programów wspomagających ruch myszki lub nawigacji z poziomu klawiatury w przypadku osób z niepełnosprawnością ruchową, powsiada także wersję kontrastową ułatwiającą używanie jej przez osoby z niepełnosprawnością wzroku. Spełniamy dyrektywy europejskie i posługujemy się dwoma certyfikatami W3C.

Od 13.01.2013 roku strona jest zintegrowana ze wszystkimi najważniejszymi serwisami społecznościowymi, dzięki czemu każdy opublikowany na niej tekst może zostać przez posiadaczy profili na Facebooku, Google+, Twitterze, Myspace, Blogerze itp. w prosty sposób udostępniony. Posiada także kanały wideo, w których publikowane są wybrane materiały audiowizualne producentów zrzeszonych w KIPA czy filmy promocyjne Regionalnych Funduszy Filmowych. Premiera nowej strony przyniosła także inne funkcjonalności, zmianę organizacji informacji, nową nawigację czy szatę graficzną. Największą organizacyjną zmianą w nowej witrynie jest zgromadzenie wszystkich dotychczas opracowanych przez zespół Audiowizualni.pl baz danych w jednym miejscu (dział Rynek Filmowy). Ta część strony jest od lat sercem całego serwisu Audiowizualni.pl, a zaproponowane rozwiązanie ułatwia widzom, producentom filmowym, promotorom, dziennikarzom, badaczom, naukowcom itp. zdobywanie informacji o poszczególnych częściach rynku branży audiowizualnej. W sezonie 2011/2012 praca zespołu dziennikarsko-dokumentacyjnego w zakresie badań rynku filmowego jest współfinansowana przez PISF.

Więcej:

Projekty KIPA - Audiowizualni.pl 

Kontakt z redakcją Audiowizualni.pl

Pobierz logo Audiowizualni.pl

AddThis Social Bookmark Button

Image courtesy of Stuart Miles / FreeDigitalPhotos.net

 
 
 
 
Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!