Audiowizualni.pl

Serwis informacyjny polskich producentów filmów fabularnych, dokumentalnych, animowanych i programów telewizyjnych

Jesteś tutaj: Home Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych

KIPA

Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych

Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych (KIPA) jest jedyną izbą gospodarczą rynku audiowizualnego w Polsce i jedną z największych niezależnych organizacji biznesu, łączącą ponad 140 podmiotów. Wśród nich firmy producenckie specjalizujące się w produkcji filmowej, telewizyjnej i reklamowej, a także szkoły filmowe i regionalne fundusze filmowe (RFF). Od momentu powstania w 2000 r., aktywnie uczestniczy w ciągłym rozwoju polskiego przemysłu audiowizualnego.

Podstawowym zadaniem KIPA jest reprezentowanie interesów gospodarczych swoich członków, w szczególności wobec administracji rządowej i kluczowych graczy rynku audiowizualnego. KIPA działa na rzecz integracji środowiska producentów, jest platformą wymiany doświadczeń i współpracy, dostarcza informacji o bieżących zmianach legislacyjnych, w tym prawno-podatkowych oraz o najważniejszych wydarzeniach branżowych. Zapewnia również dostęp do usług prawnych z najlepszymi ekspertami specjalizującymi się w zagadnieniach związanych z sektorem audiowizualnym, a także kształtuje i upowszechnia zasady etyki zawodowej w działalności reprezentantów tego rynku. Dodatkowo organizuje cykliczne szkolenia i warsztaty dla profesjonalistów i promuje działalność swoich członków.

Ponadto KIPA prowadzi Rejestr Utworów Audiowizualnych oraz powołała Sąd Arbitrażowy Rynku Audiowizualnego (SARA), który jest jedyną instytucją o charakterze polubownym działającą w obszarze sektora audiowizualnego. 

Czytaj więcej: Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych

KIPA - kontakt

Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych
ul. Chełmska 21 bud. 28c
00-724 Warszawa
tel./fax: (22) 840 59 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Czytaj więcej: KIPA - kontakt

Jak wstąpić do KIPA?

Aby dołączyć do Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych należy wysłać na adres biura KIPA (ul. Chełmska 21 bud. 28c, 00-724 Warszawa) wypełnioną deklarację przystąpienia, ankietę oraz wypis z odpowiedniego rejestru firmy. Decyzje podejmuje Zarząd na comiesięcznym posiedzeniu.

DO POBRANIA: Deklaracja przystąpienia oraz Ankieta

Dodatkowe informacje o KIPA: tutaj

TOP 10 Dlaczego warto dołączyć do KIPA?

Obsługa prawna dla członków KIPA

Zarząd Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych przyjął system dofinansowania usług prawnych dla Członków KIPA oraz system dofinansowania usług doradztwa podatkowego dla Członków KIPA.

Czytaj więcej: Obsługa prawna dla członków KIPA

Rejestr Utworów w KIPA

Rejestr Utworów stanowi usystematyzowaną bazę danych na temat utworów oraz jest zabezpieczeniem twórców i zgłaszających przed bezprawnym wykorzystaniem utworu, do którego przysługują im prawa autorskie. W tym znaczeniu wpis do rejestru stanowi środek dowodowy odnośnie daty wpisu utworu do rejestru.

Czytaj więcej: Rejestr Utworów w KIPA

Rejestrowanie utworów w SFP-ZAPA

Zachęcamy do rejestrowania utworów w SFP-ZAPA. Pracownicy ZAPA wyjaśnią wszelkie wątpliwości związane z wypełnianiem formularzy i umów. Drugą istotną sprawą jest nadawanie utworom międzynarodowego numeru ISAN.

Czytaj więcej: Rejestrowanie utworów w SFP-ZAPA

10-lecie działalności KIPA

W 2010 roku Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych obchodziła jubileusz 10-lecia swojej działalności. Z tej okazji przedstawiamy krótki rys historyczny niezależnej produkcji audiowizualnej w Polsce.

Czytaj więcej: 10-lecie działalności KIPA

KIPA bez barier - dwa certyfikaty W3C

Certyfikat zgodności kodu (X)HTMLCertyfikat zgodności kodu CSS KIPA i serwis Audiowizualni.pl od września 2011 r. mogą używać certyfikatów W3C dotyczących poprawności kodu (X)HTML i CSS. Dzięki poprawności kodu witryny serwis Audiowizualni.pl spełnia podstawowe wymogi dostępności dla osób wykluczonych, w tym osób niepełnosprawnych, stawianych przez Unię Europejską.

Czytaj więcej: KIPA bez barier - dwa certyfikaty W3C

 
 
 
 
Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!