Audiowizualni.pl

Serwis informacyjny polskich producentów filmów fabularnych, dokumentalnych, animowanych i programów telewizyjnych

Jesteś tutaj: Home NBA NBA Akcja "Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!" będzie promować Naukową Bibliotekę Audiowizualną
Naukowa Biblioteka Audiowizualna

Aktualności NBA

Akcja "Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!" będzie promować Naukową Bibliotekę Audiowizualną

Serwis Audiowizualni.pl we wrześniu 2014 r. nawiązał stałą współpracę z organizatorami jednej z najpopularniejszych akcji społecznych w Polsce "Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!". W ramach partnerstwa strony wspólnie promować będą ideę Naukowej Biblioteki Audiowizualnej i ogólnie czytanie książek oraz prowadzić akcję edukacyjną dotyczącą praw autorskich i filmowych adaptacji literatury.

Od 2014 roku prowadzona przez Audiowizualni.pl Biblioteka prac naukowych i specjalistycznych związanych z filmem, grami komputerowymi, telewizją, mediami prowadzi ciągły nabór zgłoszeń (choć publikacje wciąż pojawiają się w sieci w seriach/edycjach). Prace magisterskie, licencjackie, doktorskie, teksty specjalistyczne czy wykłady można zgłaszać do NBA pod adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

W tym roku poszerzony został zakres przyjmowanych prac, a do NBA przyjmowane są także wykłady poświęcone tematyce audiowizualnej. Koszty transkrypcji wykładów, wystąpień na konferencji z materiałów audio lub wideo na tekst ponosi serwis Audiowizualni.pl, zespół dokumentacyjny bezpłatnie cyfryzuje także prace magisterskie, które składane były na uczelnie tylko w wersjach papierowych.

Twórcy jedynej w Polsce tak wąsko wyspecjalizowanej cyfrowej biblioteki wierzą, że wspólnymi siłami uda się ocalić od zapomnienia treść prac naukowych, do których dostęp jest bardzo trudny oraz uchronić przed ulotnością różnego rodzaju wystąpienia publiczne, starsze artykuły prasowe czy opracowania dotyczące różnych aspektów produkcji audiowizualnej. 

W Naukowej Bibliotece Audiowizualnej wszystkie prace publikowane są na licencji i zostały zabezpieczone przed kopiowaniem. Dostęp do tekstów w Bibliotece jest bezpłatny.

Zgłoszenia: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

AddThis Social Bookmark Button
 
 
 
 
Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!