Audiowizualni.pl

Serwis informacyjny polskich producentów filmów fabularnych, dokumentalnych, animowanych i programów telewizyjnych

Jesteś tutaj: Home Newslettery Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji [Nr 10/2014] Newsletter KRRiT

[Nr 10/2014] Newsletter KRRiT

 

Newsletter Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, 21 października 2014

Ochrona małoletnich w Internecie – Kodeks dobrych praktyk

Barbara Turowska, Dyrektor Departamentu Monitoringu KRRiT, (fot. KRRiT)

13 października 2014 r. na ręce Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji został przekazany „Kodeks dobrych praktyk VoD w zakresie ochrony małoletnich”. Pod dokumentem podpisuje się w pierwszej kolejności sześciu dostawców usług na żądanie, którzy zobowiązują się do stosowania skutecznych zabezpieczeń technicznych, chroniących małoletnich przed dostępem do szkodliwych dla nich treści. Kodeks we współpracy z KRRiT przygotował Związek Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska.

więcej

 

KRRiT właściwie ocenia wnioski koncesyjne

grafika sąd

Wojewódzki Sąd Administracyjny w wyroku z 8 października 2014 r. oddalił skargę złożoną przez spółkę Multimedia, tym samym podzielił stanowisko KRRiT, co do sposobu oceny wniosków koncesyjnych.

więcej

 

WSA oddalił skargę Fundacji Lux Veritatis

paragraf

1 października 2014 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny oddalił skargę złożoną przez Fundację Lux Veritatis, w której kwestionowała ona wysokość naliczonej przez KRRiT opłaty w związku z rozszerzeniem koncesji satelitarnej na rozpowszechnianie programu Telewizji Trwam na pierwszym multipleksie w sposób naziemny cyfrowy.

więcej

 

Radio Maryja ukryło przekaz handlowy

baner paragraf

Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji 26 września 2014 r. nałożył na Warszawską Prowincję Redemptorystów, nadawcę Radia Maryja, karę w wysokości 13 000 zł w związku z naruszeniem art. 16c pkt 1 ustawy o radiofonii i telewizji.

więcej

 

Relacja z I Kongresu Edukacji Medialnej Kraków, 25-26.09.2014 r.

Fotografia z konferencji

I Kongres Edukacji Medialnej odbył się z inicjatywy Polskiego Towarzystwa Edukacji Medialnej (PTEM) pod hasłem „Umiejętności dla przyszłości”. Pełny tytuł kongresu to „Co z tą edukacją medialną? Uwarunkowania, cele i perspektywy w dobie dynamicznych zmian technologicznych, społecznych i kulturowych”. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli: Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Polski Komitet ds. UNESCO.

więcej

 

III edycja konkursu „Dojrzałość w sieci. Dobre Praktyki”

Logo Koalicji "Dojrz@łość w sieci"

W przeddzień Międzynarodowego Dnia Seniora, Koalicja „Dojrzałość w sieci”, której patronuje KRRiT oraz Szerokie Porozumienie na Rzecz Umiejętności Cyfrowych ogłaszają III edycję Konkursu „Dojrzałość w sieci. Dobre Praktyki”. W tym roku poszukiwane będą szczególnie projekty o międzypokoleniowym charakterze. Honorowym Patronem konkursu, po raz kolejny, jest Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Pan Bronisław Komorowski. Zgłoszenia do konkursu przyjmowane będą od 1 do 31 października br.

więcej

 
 

 

AddThis Social Bookmark Button
 
 
 
 
Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!