Audiowizualni.pl

Serwis informacyjny polskich producentów filmów fabularnych, dokumentalnych, animowanych i programów telewizyjnych

Jesteś tutaj: Home Newslettery Łódzka Szkoła Filmowa (PWSFTviT) [27.05.2015] Newsletter Łódzka Szkoła Filmowa

[27.05.2015] Newsletter Łódzka Szkoła Filmowa

 

_1mix IMAGINARIUM
 
 

Szkoła Filmowa prezentuje: FILMSCHOOL IMAGINARIUM

Wszystko to, co mamy najlepszego! FILMSCHOOL IMAGINARIUM to cykl wystaw Szkoły Filmowej w Łodzi, który pokażemy podczas FOTOFESTIWALU, międzynarodowego święta fotografii. Tegoroczna edycja rusza już w czwartek 28 maja.

Na FILMSCHOOL IMAGINARIUM składa się kilkanaście indywidualnych i zbiorowych wystaw absolwentów i studentów fotografii Szkoły Filmowej w Łodzi. Czym jest IMAGINARIUM? Nie jest zdefiniowane ze względu na brak jednoznacznej struktury. Chce pokonać proste przeciwstawności - ciało-umysł, duchowość-cielesność, sacrum-profanum, podmiot-przedmiot. Ten zbiór nie wskaże jednak, które obrazy są realnymi, które urojonymi i czym staną się one dla odbiorcy.

Dokładny harmonogram wystaw w ramach FILMSCHOOL IMAGINARIUM  na stronie Szkoły: http://www.filmschool.lodz.pl/news/643,szkola-filmowa-prezentuje-filmschool-imaginarium.html

więcej
 
 
flow-plakat
 
 

f l o w. podróż. droga. zmiana.

FLOW to główny punkt FILMSCHOOL IMAGINARIUM. Na wystawę składają się prace 20 autorów. Wernisaż już w czwartek 28 maja o godz. 18 na terenie ART_Inkubatora (Tymienieckiego 3).

"Tegoroczny temat festiwalu stał się punktem wyjścia dla wystawy FLOW. Co oznacza być w drodze, czym jest podróż? To przede wszystkim stan bycia pomiędzy - stan, w którym opuszczasz coś w dążeniu do czegoś nowego, by po chwili zapomnieć o przyczynie i celu. To także doświadczenie, w którym spotykasz siebie innego. Spotkanie z niewiadomym i nieznanym" - pisze o wystawie jej kuratorka, Ewa Ciechanowska, adiunkt w Katedrze Fotografii.

więcej
 
 
wojtek-Baner 960 x 528
 
 

Przez kalkę pamięci i emocji

W Szklarni Szkoły Filmowej podczas FOTOFESTIWALU królować będą prace Wojtka Wieteski, absolwenta i wykładowcy Szkoły, jednego z najciekawszych polskich fotografów. Wernisaż wystawy NAILING LOVE 28 maja o godzinie 17.

"Patrzę na rzeczywistość, która mnie otacza, przez kalkę pamięci i emocji. Widzę świat dookoła poprzez wspomnienia i towarzyszące im uczucia wobec osób i miejsc oraz zdarzeń, które poznałem, przeżyłem; poprzez wybrane, pojedyncze dzieła sztuki i ich zderzenia z tym, co jest mi bliskie tu i teraz" - pisze o NAILING LOVE Wojtek Wieteska.

więcej
AddThis Social Bookmark Button
 
 
 
 
Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!