Audiowizualni.pl

Serwis informacyjny polskich producentów filmów fabularnych, dokumentalnych, animowanych i programów telewizyjnych

Jesteś tutaj: Home Newslettery Łódzka Szkoła Filmowa (PWSFTviT) [21.09.2015] Newsletter Łódzka Szkoła Filmowa

[21.09.2015] Newsletter Łódzka Szkoła Filmowa

 

IMG_1585 Gdynia Pazur OST
 
 

"Śpiewający obrusik" wygrywa Inne Spojrzenie!

"Za odwagę formy i treści"! Dla reżysera, dla aktorów, dla Szkoły. Dyplom aktorski w reż. Mariusza Grzegorzka wygrywa Inne spojrzenie - niezwykły konkurs Festiwalu Filmowego w Gdyni!

Perfekcyjne zakończenie dyplomowego roku! Film dyplomowy studentów Wydziału Aktorskiego Szkoły Filmowej wygrywa prestiżową sekcję najważniejszego polskiego festiwalu filmowego. Dla tych, którzy jeszcze nie widzieli kilka faktów: O czym śpiewa OBRUSIK? O SPEŁNIANIU MARZEŃ - studenci czwartego roku wydziału aktorskiego Szkoły Filmowej w Łodzi pod opieką Mariusza Grzegorzka stworzyli pierwszy w historii pełnometrażowy film dyplomowy. O ODWADZE - nie bali się ograniczeń, opowiedzieli prosto z serca historie, które próbują być autentyczne i mądre, a jednocześnie zwariowane i niemądre. O ZADAWANIU PYTAŃ, PO TO, BY DOTKNĄĆ SIEBIE. PO TO, BY DOTKNĄĆ CIEBIE!

Więcej o nagrodzie i filmie na www Szkoły: http://www.filmschool.lodz.pl/news/709,zloty-pazur-nasz-spiewajacy-obrusik-wygrywa.html

więcej
 
 
_SIA9838
 
 

Po prostu rzuciliśmy się w ten film!

Szkolną wycieczką. Z „Śpiewającym obrusikiem”. Na podbój Gdyni! Skąd się wziął pomysł na ten film? Co się działo na planie? Przeczytaj, jak powstawał film, który wygrał Inne Spojrzenie!

Wszyscy, bez wyjątków, po prostu rzuciliśmy się w ten projekt! – mówiła Basia Wypych, absolwentka Wydziału Aktorskiego, aktorka „Śpiewającego obrusika” – Profesjonalny plan i reżyser, który oprócz tego, że miał precyzyjną wizję tego, co razem robimy, otaczał nas mnóstwem ciepła – wspomina aktorka.

- Nie jestem fanem długich prób, siedzenia i przegadywania. To nic nie daje. Spotykamy się na planie tu i teraz. I fizycznie i energetycznie. Oczywiście już sporo o sobie wiemy bo do tego spotkania się przygotowaliśmy. I z tego spotkania wynika to, co dzieje się potem na ekranie. To rodzi się między nami. Nie mam „metody” – mówił reżyser, Mariusz Grzegorzek, o pracy z aktorami. – To zawsze jest spotkanie człowieka z człowiekiem. Nie zawsze łatwe. To taka operacja chirurgiczna na otwartym organizmie. Z jakiegoś powodu wszystkim nam jest to potrzebne.

Pełen tekst na www Szkoły: http://www.filmschool.lodz.pl/news/706,po-prostu-rzucilismy-sie-w-ten-film.html

więcej
 
 
Rektor z Magnusem
 
 

40. Festiwal Filmowy w Gdyni - wszyscy Nasi Zwycięzcy!

To był rewelacyjny wieczór dla Szkoły Filmowej! Zobacz nagrodzonych podczas 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni absolwentów i studentów Szkoły.

Dobra passa rozpoczęła się już w piątkowy wieczór - podczas tzw. Młodej Gali nagrodę Krakowskiego Klastra Filmowego odebrał Filip Gieldon za film "Luna". Sobotnią galę rozpoczęła informacja o nagrodzie dla "Śpiewającego obrusika" w reż. Mariusza Grzegorzka. A po niej deszcz nagród dla naszych absolwentów, w tym te najważniejsze - Złote Lwy dla Małgorzaty Szumowskiej i nagroda za reżyserię dla Magnusa von Horna.

Przeczytaj pełne zestawienie: http://www.filmschool.lodz.pl/news/710,gdynia-film-festival-wszyscy-nasi-zwyciezcy.html

więcej
AddThis Social Bookmark Button
 
 
 
 
Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!