Audiowizualni.pl

Serwis informacyjny polskich producentów filmów fabularnych, dokumentalnych, animowanych i programów telewizyjnych

Jesteś tutaj: Home Newslettery Polish Docs [Nr 21/2014] Newsletter Polish Docs

[Nr 21/2014] Newsletter Polish Docs

Sierpień 2014

 

INDUSTRY ZONE PODCZAS 54. KRAKOWSKIEGO FESTIWALU FILMOWEGO - PODSUMOWANIE

14.08.2014

Wydarzenia Industry Zone – przeznaczonej dla profesjonalistów z branży filmowej części Krakowskiego Festiwalu Filmowego – odbywały się w tym roku w dniach 26-31 maja. Na program Industry Zone złożyły się, między innymi, Krakowskie Targi Filmowe, prezentacje Docs to go!, Animated in Poland, Dragon Forum, masterclass Bogdana Dziworskiego oraz Konferencja Focus on the UK.

czytaj dalej >>


POLSKIE PROJEKTY NA BALTIC SEA FORUM FOR DOCUMENTARIES

14.08.2014

Tegoroczna edycja Baltic Sea Forum for Documentaries odbędzie się w Rydze od 3 do 5 września. Do udziału w forum zakwalifikowały się trzy polskie projekty i jedna koprodukcja polsko-niemiecka.

czytaj dalej >>


DOTKNĄĆ DŹWIĘKU – „15 STRON ŚWIATA” ZUZANNY SOLAKIEWICZ

13.08.2014

W Szwajcarii trwa 67. edycja Festiwalu Filmowego w Locarno, w którego sekcji konkursowej Semaine de la Critique pokazywany jest najnowszy dokument Zuzanny Solakiewicz „15 stron świata”. Zapraszamy do lektury recenzji filmu przygotowanej przez Daniela Stopę.

czytaj dalej >>


TRWAJĄ ZGŁOSZENIA NA HACKATHON TRIBECA HACKS DOK

05.08.2014

Festival DOK.Leipzig ogłosił nabór na pierwszą edycję hackatonu, organizowanego we współpracy z Tribeca Film Institute. Zgłoszenia potrwają do 2 września.

czytaj dalej >>


SIERPIEŃ NA FESTIWALACH

04.08.2014

Sierpień w Europie to miesiąc wakacji, nic więc dziwnego, że w tym okresie organizuje się mniej festiwali filmowych niż w pozostałych miesiącach roku. Mimo to polskie produkcje dokumentalne obecne będą w tym miesiącu na siedmiu festiwalach filmowych w różnych zakątkach świata.

czytaj dalej >>


POLSKIE DOKUMENTY TRIUMFUJĄ W ESTONII

28.07.2014

Polskie kino dokumentalne zawojowało estoński Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych i Antropologicznych w Pärnu. W gronie laureatów festiwalu znalazły się aż cztery polskie tytuły: „Abu Haraz”, „Przywódcy”, „Ojciec i syn” oraz „Ojciec i syn w podróży”.

czytaj dalej >>

AddThis Social Bookmark Button
 
 
 
 
Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!