Audiowizualni.pl

Serwis informacyjny polskich producentów filmów fabularnych, dokumentalnych, animowanych i programów telewizyjnych

Jesteś tutaj: Home Newslettery Polish Docs [Nr 23/2014] Newsletter Polish Docs

[Nr 23/2014] Newsletter Polish Docs

Październik 2014

 

DEADLINE W PAŹDZIERNIKU, CZYLI NA JAKI FESTIWAL ZGŁOSIĆ FILM

01.10.2014

W październiku upływa termin zgłoszeń na szwajcarski festiwal Visions du Reel, chorwacki ZagrebDox i Berlinale. Poniżej prezentujemy listę festiwali, których deadline przypada w tym miesiącu.

czytaj dalej >>

 

 

MACIEJ DRYGAS TRIUMFATOREM FESTIWALU FLAHERTIANA

01.10.2014

Zrealizowany przez Macieja J. Drygasa dokument „Abu Haraz” zdobył dwie główne nagrody festiwalu Flahertiana: Grand Prix, czyli nagrodę Big Golden Nanook oraz przyznaną przez FIPRESCI nagrodę Silver Nanook. Festiwal odbył się w rosyjskim mieście Perm w dniach 21-28 września.

czytaj dalej >>

 


Wrzesień 2014

 

„EFEKT DOMINA” ZWYCIĘŻA W BUDAPESZCIE

30.09.2014

Miniony weekend był szczególnie udany dla Elwiry Niewiery i Piotra Rosołowskiego. Zrealizowany przez nich dokument „Efekt domina” zwyciężył w sekcji Let Me Follow the Call na pierwszej edycji festiwalu Budapest International Documentary Festival.

czytaj dalej >>

 

 

„NASZA KLĄTWA” NAGRODZONA NA FESTIWALU LOOK&ROLL

30.09.2014

27 września zakończył się w szwajcarskim Olten festiwal Look&Roll. Wśród laureatów festiwalu znalazł się dokument Tomasza Śliwińskiego „Nasza klątwa”, który zdobył nagrodę Fundacji Denk an mich.

czytaj dalej >>

 

 

POLSKIE FILMY NOMINOWANE DO NAGRÓD SILVER EYE

29.09.2014

W tym roku w targach East Silver Market weźmie udział czterdzieści filmów produkowanych lub koprodukowanych w Polsce. Siedem z nich zostało nominowanych do nagród Silver Eye dla najlepszych kreatywnych dokumentów targów.

czytaj dalej >>

 

 

„JOANNA” I „VEGAS” FINALISTAMI NAGRÓD CINEMA EYE HONORS

26.09.2014

25 września ogłoszono listę dziesięciu finalistów nagród Cinema Eye Honors w kategorii Outstanding Achievement in Nonfiction Short Filmmaking. Na liście znalazły się wielokrotnie nagradzany dokument Anety Kopacz „Joanna” oraz wyprodukowany w Wielkiej Brytanii film Łukasza Konopy „Vegas”.

czytaj dalej >>

 

 

JURY FRESH FILM FEST NAGRADZA DWA POLSKIE FILMY

24.09.2014

Dwa polskie filmy – dokumentalne „Kiedy będę ptakiem” Moniki Pawluczuk oraz dyplomowy film Pawła Maślony pt. “Magma” otrzymały nagrody podczas 11. edycji praskiego Fresh Film Fest. Festiwal odbył się w dniach 17 – 21 września.

czytaj dalej >>

 

 

NABÓR PROJEKTÓW NA EURO CONNECTION TRWA

22.09.2014

Do 24 października trwa nabór projektów do lutowej edycji pitchingu filmów krótkometrażowych Euro Connection, który odbędzie się podczas festiwalu w Clermont-Ferrand. Pitching skierowany jest do producentów krótkich filmów fabularnych, dokumentów kreacyjnych oraz filmów animowanych.

czytaj dalej >>

 

 

TRWAJĄ ZGŁOSZENIA NA DOCUMENTARY CAMPUS MASTERSCHOOL

09.09.2014

Do 30 listopada można zgłaszać chęć udziału w warsztatach Documentary Campus Masterschool. W programie warsztatów znalazły się, miedzy innymi, intesywne sesje szkoleniowe i publiczny pitching projektów.

czytaj dalej >>

 

 

„EFEKT DOMINA” W KINACH

08.09.2014

Już 26 września na ekrany polskich kin trafi pełnometrażowy dokument „Efekt domina” w reżyserii Elwiry Niewiery i Piotra Rosołowskiego. Film wprowadza do kin firma Spectator.

czytaj dalej >>

 

AddThis Social Bookmark Button
 
 
 
 
Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!