Audiowizualni.pl

Serwis informacyjny polskich producentów filmów fabularnych, dokumentalnych, animowanych i programów telewizyjnych

Jesteś tutaj: Home Newslettery Polish Docs [Nr 26/2014] Newsletter Polish Docs

[Nr 26/2014] Newsletter Polish Docs

Październik 2014

 

„JOANNA” I „NASZA KLĄTWA” NA SHORTLIŚCIE DO OSCARÓW!

21.10.2014

Aż dwa spośród ośmiu filmów, które znalazły się na oscarowej shortliście w kategorii Documentary Short Subject to produkcje polskie! „Joanna” Anety Kopacz i „Nasza klątwa” Tomasza Śliwińskiego są o krok bliżej na drodze do otrzymania nagród amerykańskiej Akademii Filmowej.

czytaj dalej >>

 

 

WEEKENDOWE NAGRODY DLA „NASZEJ KLĄTWY”

20.10.2014

Miniony weekend przyniósł Tomaszowi Śliwińskiemu kolejne dwie nagrody i wyróżnienie. Jego studencki dokument „Nasza klątwa” uznany został za najlepszy krótkometrażowy dokument Festiwalu Filmowego w Woodstock, zdobył Jimmy Stewart Memorial Crystal Heart Award na Festiwalu Filmowym Heartland oraz wyróżnienie na irlandzkim festiwalu Indie Cork.

czytaj dalej >>

 

 

„JOANNA” Z NAGRODĄ PUBLICZNOŚCI 30. WARSZAWSKIEGO FESTIWALU FILMOWEGO

20.10.2014

Jubileuszowa 30. edycja Warszawskiego Festiwalu Filmowego zakończyła się w minioną niedzielę, 19 października. Festiwalowi widzowie docenili dokument Anety Kopacz „Joanna”, który zwyciężył w Plebiscycie Publiczności w kategorii filmów krótkometrażowych.

czytaj dalej >>

 

 

ŚLEDŹ POWSTAWANIE FILMU „KONIEC ŚWIATA W DOLINIE ŁEZ”

17.10.2014

13 października ruszyły zdjęcia do nowego filmu Jarosława Wszędybyła „Koniec świata w Dolinie Łez”. Film kręcony jest w rumuńskiej wiosce Tichilesti – ostatniej wiosce trędowatych w Europie. Powstawanie filmu śledzić można na blogu i na Facebooku.

czytaj dalej >>

 

 

NABÓR ZGŁOSZEŃ DO FOCAL INTERNATIONAL AWARDS JUŻ OTWARTY

16.10.2014

Nagrody FOCAL International Awards przyznawane są filmom najlepiej wykorzystującym nagrania archiwalne. Do 1 grudnia 2014 można zgłaszać organizatorom filmy i projekty do jednej z 16 kategorii konkursowych.

czytaj dalej >>

 

 

TRWAJĄ ZGŁOSZENIA NA GOOD PITCH EUROPE

16.10.2014

Po roku przerwy pitching Good Pitch wraca do Europy. Najbliższa edycja odbędzie się w Oslo 25 marca. Termin zgłoszeń projektów to 31 października.

czytaj dalej >>

 

 

ZGŁOŚ PROJEKT DO UDZIAŁU W PITCHING DU REEL

15.10.2014

Do 15 grudnia można zgłaszać projekty pełnometrażowych filmów dokumentalnych na Pitching du Reel, czyli sesję pitchingową towarzyszącą szwajcarskiemu festiwalowi Visions du Reel. Pitching du Reel odbędzie się w dniach 21-23 kwietnia 2015.

czytaj dalej >>

 

 

POLSKI PROJEKT W PROGRAMIE IDFA FORUM

15.10.2014

W pitchingu IDFA Forum towarzyszącym festiwalowi IDFA weźmie w tym roku udział projekt filmu „Almanach Majdanu”. Ten produkowany przez Fundację Dokument i Świat film jest jedynym polskim projektem zaproszonym do udziału w IDFA Forum 2014.

czytaj dalej >>

 

 

NABÓR DO UDZIAŁU W PROGRAMIE REZYDENCJI AniDOX TRWA

15.10.2014

Do 27 listopada można przesyłać zgłoszenia do udziału w programie rezydencji AniDOX organizowanym przez duński The Animation Workshop. Program jest skierowany do twórców planujących produkcję krótkometrażowych dokumentów animowanych.

czytaj dalej >>

 

 

WEŹ UDZIAŁ W WARSZTATACH DISCOVERY OF VOICE

14.10.2014

Jesteś początkującym dokumentalistą i chciałbyś wyrobić własny język wizualny? Organizowane przez Binger Filmlab intensywne 5-dniowe warsztaty Discovery of Voice są miejscem dla Ciebie. Termin zgłoszeń upływa 7 listopada.

czytaj dalej >>

 

 

PROJEKTY DOKUMENTALNE DOFINANSOWANE PRZEZ PISF

14.10.2014

W ubiegłym tygodniu PISF ogłosił wyniki sesji 3/2014 w Programie Operacyjnym Produkcja Filmowa. Dofinansowanie na produkcję otrzymało czternaście projektów, na rozwój projektu – siedem, a stypendia scenariuszowe – cztery.

czytaj dalej >>

 

 

„SATI” Z NAGRODĄ JURY MFFG W POPRADZIE

13.10.2014

Wczoraj wieczorem, w słowackim Popradzie zakończyła się 12. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Górskich. Wśród laureatów znalazł się polski film dokumentalny - „Sati” Bartka Świderskiego.

czytaj dalej >>

 

 

„NASZA KLĄTWA” Z KOLEJNYMI DWIEMA NAGRODAMI!

13.10.2014

Miniony weekend upłynął Tomaszowi Śliwińskiemu pod znakiem kolejnych festiwalowych sukcesów. Jego film „Nasza klątwa” otrzymał w tym czasie aż dwie nagrody – nagrodę dla Najlepszego Dokumentu Festiwalu Filmów Krótkometrażowych w Sapporo oraz nagrodę dla Najlepszego Filmu Studenckiego na Festiwalu Filmu Dokumentalnego w Chagrin Falls w USA.

czytaj dalej >>

 

 

DOKUMENT „BOGDAN’S JOURNEY” SZUKA FINANSOWANIA PRZEZ KICKSTARTER

13.10.2014

Twórcy dokumentu „Bogdan’s Journey” – Michał Jaskulski i Larry Loewinger szukają funduszy na ukończenie filmu poprzez portal Kickstarter. Jeszcze przez 6 dni można wpłacać pieniądze na konto filmu.

czytaj dalej >>

 

AddThis Social Bookmark Button
 
 
 
 
Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!