Audiowizualni.pl

Serwis informacyjny polskich producentów filmów fabularnych, dokumentalnych, animowanych i programów telewizyjnych

Jesteś tutaj: Home Partnerzy Kreatywna Europa

Kreatywna Europa

Kreatywna Europa

Z początkiem 2014 roku wszedł w życie nowy program Unii Europejskiej Kreatywna Europa, przewidziany do realizacji w latach 2014-2020 i oferujący wsparcie finansowe dla sektorów audiowizualnych, kulturalnych i kreatywnych. Oferuje on większe wsparcie dla kultury, kina, telewizji, muzyki, literatury, sztuk widowiskowych, dziedzictwa kultury oraz dziedzin pokrewnych w Europie. Kreatywna Europa umożliwi dofinansowanie przynajmniej 250 000 artystów i osób zawodowo zajmujących się kulturą, 2000 kin, 800 filmów i 4500 tłumaczeń książek. Nowy instrument gwarancji finansowych w ramach programu pozwoli małym podmiotom z sektora kultury i sektora kreatywnego uzyskać kredyty bankowe do kwoty 750 mln euro.

Program zawiera dwa komponenty: MEDIA i Kultura - ich główne cele to promocja europejskiej różnorodności kulturowej i dziedzictwa oraz zwiększanie konkurencyjności sektorów kulturalnych i kreatywnych.

Wyznaczono również cztery cele szczegółowe odpowiadając na wyzwania stojące przed sektorami:

- wsparcie możliwości operacyjnych na poziomie międzynarodowym
- zwiększanie cyrkulacji dzieł i twórców w celu prezentowania ich szerszej widowni
- wzmacnianie zdolności finansowych małych i średnich przedsiębiorstw i organizacji
- promocja międzynarodowej współpracy politycznej w celo rozwoju polityki medialnej, innowacji, rozwoju widowni i tworzenia nowych modeli biznesowych

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego powierzył prowadzenie biura programu Kreatywna Europa Instytutowi Adama Mickiewicza.

Kontakt:

Creative Europe Desk Polska
Al. Ujazdowskie 41 (róg Wilczej)
III piętro
00-540 Warszawa
tel. (22) 44 76 180

Dyrektor Creative Europe Desk:
Małgorzata Kiełkiewicz

Biuro:
Weronika Rosa
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. kom.: 600 900 676

www.kreatywna-europa.eu

 
 
 
 
Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!