Audiowizualni.pl

Serwis informacyjny polskich producentów filmów fabularnych, dokumentalnych, animowanych i programów telewizyjnych

Jesteś tutaj: Home Partnerzy Szkoła Wajdy

 

Wajda School

 

Wajda School (Fundacja Szkoła Wajdy)

W 2001 roku Andrzej Wajda z Wojciechem Marczewskim założyli szkołę filmową Wajda School (Szkoła Wajdy, dawniej Mistrzowska Szkoła Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy). Wzorem Zespołów Filmowych, postawili na skuteczność metody pracy w grupie i współpracy pokoleń. Zaoferowali unikalne na skalę europejską programy łączące edukację z produkcją adresowane do profesjonalistów filmowych.

Szkoła Wajdy prowadzi Program Dokumentalny – DOK PRO, Program Fabularny – STUDIO PRÓB, Program Scenariuszowy SCRIPT, Program DLA PRODUCENTÓW KREATYWNYCH (wspólnie z PISF, KIPA i Media Desk Polska), Program NAGRODA FILMOWA dla filmu eksperymentalnego (wspólnie z PISF i MSN w Warszawie) oraz konkurs scenariuszowy SCRIPT PRO (wspólnie z OFF PLUS Camera, PISF i HBO). Ponadto, Szkoła Wajdy wspólnie z Wajda Studio i europejskimi partnerami prowadzi  Międzynarodowy Program Szkoleniowy dla Profesjonalistów Filmowych – EKRAN. Fundacja Szkoła Wajdy organizuje też PRZEDSZKOLE FILMOWE - kurs dla licealistów i studentów.

W ramach programów Szkoły swoje projekty rozwijali i często produkowali najciekawsi reżyserzy młodego pokolenia, nie tylko z Polski, ale również z zagranicy. Powstało ponad 70 filmów dokumentalnych i fabularnych, ponad 200 etiud pokazywanych i nagradzanych na największych festiwalach, w tym m.in.: na Berlinale, w San Sebastian, Karlowych Warach, na Hot-Docs, IDFA i DOK Leipzig. Szkoła ma także na koncie nominację do Europejskiej Nagrody Filmowej.

Szkoła Wajdy działa dzięki wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Od 2011 roku Szkoła ma filię w Żyrardowie i jest objęta Mecenatem Miasta Żyrardów. Honorowy patronat nad Szkołą sprawuje Europejska Akademia Filmowa.

W 2011 roku, kontynuując misję Szkoły, Andrzej Wajda i Wojciech Marczewski powołali studio produkcyjne - Wajda Studio. Studio stawia na film autorski. Poszukuje projektów interesujących fabuł, dokumentów i krótkich metraży poruszających współczesne tematy. Wyróżnia się opieką artystyczną najlepszych polskich  i europejskich twórców oraz naciskiem na development.

 

Kontakt:

Fundacja Szkoła Wajdy
ul. Chełmska 21, 00-724 Warszawa
tel. +48 (22) 851 10 57
fax: +48 (22) 851 10 67
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.wajdaschool.pl

© KIPA 2013

 
 
 
 
Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!