Audiowizualni.pl

Serwis informacyjny polskich producentów filmów fabularnych, dokumentalnych, animowanych i programów telewizyjnych

Jesteś tutaj: Home Patronaty Patronaty archiwalne 48 Hour Film Project 2013

Patronaty archiwalne

48 Hour Film Project 2013

48HFP

48 Hour Film Project umożliwia tak amatorom, jak i profesjonalistom połączenie pasji z trudnymi wymogami świata filmowego i idealnie wypełnia lukę powstałą na rynku festiwali filmowych (to jedyny w Polsce konkurs filmowy, w którym główną rolę odgrywa czas). Konkurs zachęca filmowców do wyjścia w przestrzeń miejską i wykorzystania jej do robienia filmów. W dniach 27.09.2013 - 05.10.2013 odbędzie się 3. edycja 48HFP w Warszawie, z kolei 15 - 23.11.2013 1. edycja 48HFP w Katowicach. Patronat medialny nad imprezą sprawuje serwis Audiowizualni.pl.

48 Hour Film Project to konkurs, który nie tylko daje szansę reżyserom na uczestnictwo w międzynarodowym przedsięwzięciu i zrobienie pierwszego kroku w kierunku filmowej kariery. Jest to także konkurs dla producentów, jakiego do tej pory w Polsce nie było. Krótki czas realizacji filmu sprawdza doskonałą organizację pracy ekipy i przygotowanie się do realizacji. Poza filmem ekipa musi dostarczyć również cały pakiet dokumentów, ponieważ jest to pełnoprawna produkcja filmowa. Choć czas ogranicza, to równocześnie pozwala skupić się na działaniu zamiast na mówieniu.

W ciągu dotychczasowych edycji w Polsce powstało łącznie 108 filmów, zrealizowanych zarówno przez filmowców będących na początku swojej kariery jak i przez profesjonalistów takich jak: Kuba Michalczuk, CEO w studio animacji Xantus, Igor Brejdygant, scenarzysta serialu Paradoks, Jacek Szymański, reżyser i operator reklamowo-filmowy, Michał Walczak, dramatopisarz i wykładowca Łódzkiej Filmówki czy Katarzyna Priwieziencew, aktorka i reżyserka.

Zwycięskie filmy każdej edycji biorą udział w etapie międzynarodowym konkursu podczas festiwalu Filmapalooza, który odbywa się w Stanach Zjednoczonych (w tym roku w Los Angeles w Chinese Theatre). Twórcy: reżyserzy, producenci, operatorzy, scenarzyści z 127 miast z całego świata spotkają się, aby zaprezentować swoje dzieła szerokiej międzynarodowej publiczności na dużym ekranie. Jest to także niesamowita okazja do wymiany doświadczeń i nawiązania międzynarodowych kontaktów, które często przekładają się na dalszą współpracę. Równolegle do przeglądu filmów mają miejsce obrady jury, podczas którego zostaną wyłonieni zwycięzcy w kilkunastu kategoriach, w tym za Najlepszy Film, Najlepszy Reżyser, Najlepsze Zdjęcia, Najlepszy Scenariusz itd. Nagrodą, poza gratyfikacją pieniężną, jest pokaz filmu podczas festiwalu w Cannes w ramach Short Film Corner.


SŁAWOMIR IDZIAK (przewodniczący)
Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej i Filmowej w Łodzi, światowej sławy operator filmowy, reżyser, scenarzysta i wykładowca. Autor zdjęć do ponad 70 filmów w 19 krajach – w tym do filmów Krzysztofa Kieślowskiego, Andrzeja Wajdy, Krzysztofa Zanussiego czy Ridleya Scotta. Wielokrotnie nagradzany na festiwalach filmowych w Gdyni, Berlinie i Wenecji, nominowany do nagród BAFTA, Cezara i Oscara®. Zapraszany na wykłady na najważniejszych uczelniach filmowych w Europie i Australii, z sukcesem łączy karierę wybitnego filmowca i wykładowcy.

BARTOSZ KONOPKA
Reżyser i scenarzysta. Ukończył filmoznawstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, reżyserię na WRiTV w Katowicach oraz kurs dokumentalny i fabularny w Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy. Autor krótkometrażowego filmu dokumentalnego „Królik po berlińsku”, który przyniósł mu nominację do Oscara, a także debiutu fabularnego „Lęk wysokości” (2011) oraz dokumentu kreacyjnego „Sztuka znikania” (2013).

ANNA WYDRA
Producent i kierownik produkcji wielu nagradzanych filmów, zarówno dokumentalnych jak i fabularnych, m.in.: „Królika po berlińsku”, reż. B. Konopka; “Hanoi-Warszawa”, reż. K. Klimkiewicz; “Wszystko co kocham”, reż. J. Borcuch. Nominowana do Oscara. Jest laureatką nagrody dla najlepszego producenta podczas Krakowskiego Festiwalu Filmowego 2009. Od 2010 r. wykładowca Programu dla Kreatywnych Producentów w Szkole Wajdy. Prowadzi firmę produkcyjną Otter Films.


 

Fundacja Przestrzeń Filmowa organizuje trzecią edycję 48 Hour Film Project Warsaw. Konkurs i festiwal odbędą się w dniach od 27 września do 5 października 2013 r. 23 lipca poprzez stronę internetową 48hfpwarsaw.pl rozpoczyna się rejestracja ekip chętnych do wzięcia udziału w filmowym weekendzie. Kluczowa zasada pozostaje ta sama – macie tylko 48 godzin na nakręcenie i oddanie gotowego filmu!

Projekcje filmów odbędą się w tym roku w kinie Iluzjon, jednym z nielicznych kin w Warszawie, które mają duszę, które pachnie taśmą filmową i poza wyświetlaniem filmów edukuje.

Partnerami tegorocznej edycji są Filmoteka Narodowa, Mazowiecki Fundusz Filmowy i Mazovia Warsaw Film Commission, która szykuje niespodziankę dla ekip kręcących filmy konkursowe. Patronat medialny sprawuje serwis Audiowizualni.pl.

Rejestracja: http://48hfpwarsaw.pl/zarejestruj-swoja-ekipe/ 

 

AddThis Social Bookmark Button
 
 
 
 
Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!