Audiowizualni.pl

Serwis informacyjny polskich producentów filmów fabularnych, dokumentalnych, animowanych i programów telewizyjnych

Jesteś tutaj: Home Patronaty Patronaty archiwalne 5. Script Fiesta 2016 - Konkurs na treatment, koncepcję i scenariusz serialu telewizyjnego

Patronaty archiwalne

5. Script Fiesta 2016 - Konkurs na treatment, koncepcję i scenariusz serialu telewizyjnego

Piąty raz ogłoszono konkurs na koncepcję serialu telewizyjnego, który towarzyszy festiwalowi Script Fiesta. Partnerem tegorocznej edycji konkursu jest Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych.

W skład jury konkursowego z ramienia KIPA wchodzi Irena Strzałkowska zastępca dyrektora Studia Filmowego TOR, która jest m.in. członkiem Polskiej Akademii Filmowej i Europejskiej Akademii Filmowej (EFA) oraz przedstawicielką Funduszu Eurimages (European Cinema Support Fund) w Polsce. Ze strony organizatorów w jury pojawią się: Maciej Ślesicki, producent (Paisa Films), reżyser, scenarzysta, kanclerz Warszawskiej Szkoły Filmowej oraz Agnieszka Kruk, scenarzystka, wykładowca scenariopisarstwa, autorka programu i organizatorka festiwalu Script Fiesta.

Konkurs jest otwarty dla wszystkich osób piszących, niezależnie od ich zawodowego dorobku. Każdy autor może zgłosić do konkursu dowolną liczbę projektów, które można rozpisywać samodzielnie lub wspólnie z innymi autorami.

Konkurs podzielony jest na dwa etapy – kwalifikacyjny i finałowy. Pierwszy etap jest całkowicie anonimowy i polega na opisaniu założeń koncepcji serialu (3 zdania), bohaterów (500 znaków ze spacjami), zarysu odcinka pilotowego i zarysu pierwszego sezonu (po 1800 znaków ze spacjami) oraz trzech scen dialogowych.

Projekty wybrane do drugiego etapu zostaną ogłoszone publicznie, a autorzy – po indywidualnym spotkaniu z jury – przystąpią do  pisania scenariusza pilotowego odcinka własnego serialu. Drugi etap będzie już miał charakter jawny.

Nagrodą w konkursie jest honorarium w wysokości 20 000 złotych oraz podpisanie umowy z producentem, co oznacza perspektywę realizacji projektu.

Regulamin konkursu dostępny jest na stronie: www.scriptfiesta.pl/wp-content/uploads/2015/12/Script-Fiesta-2016-Regulamin-Konkursu.pdf oraz w na stronie Script Fiesty zakładce „Konkurs 2016”, gdzie znajdują się także dokumenty potrzebne do zgłoszenia pracy konkursowej – formularz osobowy oraz opis koncepcji.

AddThis Social Bookmark Button
 
 
 
 
Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!