Audiowizualni.pl

Serwis informacyjny polskich producentów filmów fabularnych, dokumentalnych, animowanych i programów telewizyjnych

Jesteś tutaj: Home Patronaty Patronaty archiwalne Script Fiesta 2014

Patronaty archiwalne

Script Fiesta 2014

Script Fiesta

Targowisko Twórczości, czyli publiczna klinika scenariuszowa prowadzona przez dr Macieja Ślesickiego, rozpocznie 31 marca trzecią edycję festiwalu dla scenarzystów Script Fiesta. Impreza potrwa do 4 kwietnia 2014 r. Gośćmi będą m.in. Jan Komasa, Joanna Kos-Krauze, Janusz Głowacki, Ilona Łepkowska, Jeff Schechter. Gwiazdą festiwalu jest Joe Eszterhas. Pitch Fiesta, będąca elementem Script Fiesty odbywa się pod patronatem KIPA.

Już pierwszego dnia festiwalu odbędzie się Targowisko Twórczości, podczas którego każdy scenarzysta (lub zespół scenariuszowy), który zaprezentuje swój pomysł w publicznym pitchingu, usłyszy konstruktywną opinię na temat mocnych i słabych stron swojego projektu bezpośrednio od dr Macieja Ślesickiego ,producenta, reżysera, scenarzysty i Kanclerza Warszawskiej Szkoły Filmowej.

Tego samego dnia będziemy gościć scenarzystę prosto z Los Angeles, Jeffa Schechtera, który przedstawi ciekawą technikę prowadzenia narracji w opowieści fabularnej w wykładzie pt. My Story Can Beat Up You Story (wykład tłumaczony symultanicznie), a dzień później pan Schechter poprowadzi warsztaty scenariuszowe dotyczące konstrukcji mocnego odcinka pilotowego serialu telewizyjnego, pt Writing Bulletproof TV Pilot.
W piątek, 4 kwietnia wystąpi Joe Eszterhas, scenarzysta filmów takich jak „Nagi instynkt”, „Pozytywka”, „Sliver”. Autor uwielbianej nie tylko w środowisku filmowy książki biograficznej “Hollywoodzkie zwierzę. Będzie odpowiadał na pytania publiczności.

Od wtorku do piątku odbywać się będą warsztaty z różnych form scenariopisarskich, które poprowadzą specjaliści z branży, wykładowcy podyplomowych studiów scenariopisarskich Warszawskiej Szkoły Filmowej , m.in. Teledysk i reklama – Konrad Aksinowicz, Scenarzysta w filmie animowanym – Rafał Skarżycki, Improv dla scenarzystów – Agnieszka Bajer, Z perspektywy producenta – Maciej Ślesicki, Gatunek filmowy-pomoc czy pułapka?- Wojtek Nerkowski,Design Thinking dla scenarzystów- Małgorzata Marczewska, Analiza tranzakcyjna dla scenarzystów - Robert Rient.

Każdego dnia festiwalu odbędą się wykłady prowadzone przez specjalistów, którzy pracują przy największych produkcjach telewizyjnych stacji TVN. Dodatkowo w programie znalazły się wykłady Joanny Kos-Krauze, Agnieszki Kruk, Rafała W. Orkana, a także spotkania autorskie z Janem Komasą, Januszem Głowackim i Iloną Łepkowską.

W piątkowy wieczór, na zakończenie festiwalu ogłoszone zostaną wyniki konkursu na serial telewizyjny, który jest organizowany w partnerstwie z Departamentem Produkcji Fabularnej TVN. Fundatorem nagrody głównej – 20 000 zł - jest firma producencka Macieja Ślesickiego, Paisa Films.

W sobotę, 5 kwietnia odbędzie się impreza towarzysząca festiwalowi - Pitch Fiesta, czyli indywidualne spotkania scenarzystów z producentami filmowymi. Każdy uczestnik pitchingu będzie miał możliwość nawiązania znajomości i ewentualnej współpracy z producentami telewizyjnymi, filmowymi i działającym na rynku gier fabularnych. Partnerem Pitch Fiesty jest Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych. Partnerem merytorycznym festiwalu jest Departament Produkcji Fabularnej TVN.

Wszystkie wydarzenia Festiwalu są bezpłatne i odbywają się w gmachu Warszawskiej Szkoły Filmowej, przy ulicy Gen. Zajączka 7.

Więcej informacji, program festiwalu i rejestracja na warsztaty:
www.scriptfiesta.pl


31 marca 2014 r. w Warszawskiej Szkole Filmowej rozpocznie się 3. edycja Script Fiesta – Festiwalu dla scenarzystów (31.03-4.04). Gośćmi specjalnymi tegorocznej edycji będą wybitni scenariopisarze – Joe Eszterhas i Jeff Schechter. Jak co roku, festiwalowi towarzyszy konkurs na serial. Partnerem tegorocznego konkursu jest Departament Produkcji Fabularnej TVN. Partnerem wydarzenia jest Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych, a patronat medialny sprawuje serwis Audiowizualni.pl.

Do konkursu na koncepcję serialu może przystąpić każdy twórca, bez względu na jego dorobek artystyczny. Pierwszy etap kwalifikacyjny jest całkowicie anonimowy i polega na przesłaniu zgłoszenia konkursowego wraz z załącznikami. Pakiet zgłoszeniowy obejmuje: opisanie założeń koncepcji serialu (3 zdania), bohaterów (500 znaków ze spacjami), zarysu odcinka pilotowego i zarys pierwszego sezonu (po 1800 znaków ze spacjami) oraz trzy scen dialogowe.

Pełne zgłoszenia, sporządzone na przygotowanym przez organizatora szablonie, należy składać w czterech wydrukowanych egzemplarzach osobiście lub przesyłać listownie na adres Warszawskiej Szkoły Filmowej z dopiskiem „Script Fiesta – Konkurs”, w nieprzekraczalnym terminie do 20 lutego 2014 do godziny 10:30. O przyjęciu zgłoszenia decyduje kompletność zgłoszenia i data przyjęcia zgłoszenia (nie decyduje data stempla pocztowego).

Pierwszy etap ma charakter anonimowy. Wyniki pierwszego etapu konkursu zostaną ogłoszone na początku marca, a autorzy projektów zostaną zaproszeni do udziału w drugim etapie konkursu, w którym twórcy będą mieli za zadanie opisać szczegóły projektu i napisać pilotażowy odcinek serialu.

Nagrodą w konkursie jest honorarium w wysokości 20 000zł i perspektywa realizacji projektu.

Festiwal Script Fiesta 2014 odbędzie się w dniach 31 marca – 4 kwietnia 2014 w Warszawskiej Szkole Filmowej. Na uczestników festiwalu czekać będą wykłady, warsztaty i spotkania z profesjonalnymi scenariopisarzami. Jeff Schechter, autor książki "My Story Can Beat Up Your Story" poprowadzi wykład i warsztaty mistrzowskie. Natomiast ostatniego dnia festiwalu uczestnicy będą mieli okazję spotkać się z najsławniejszym scenarzystą z Hollywood, Joe Eszterhasem, który napisał m.in. scenariusz do głośnego Nagiego instynktu i wciągającą autobiografię Hollywodzkie zwierzę.

5 kwietnia odbędzie się Pitch Fiesta – indywidualne spotkania scenariopisarzy z producentami filmowymi i telewizyjnymi.

Rejestracja na festiwal jest – podobnie jak wszystkie wydarzenie festiwalowe – bezpłatna. Każdy zarejestrowany uczestnik festiwalu otrzyma imienny identyfikator, katalog oraz prawo do 10% zniżki na płatne warsztaty w ramach cyklu Script Fiesta Warsztaty.

Aby zarejestrować się na festiwal, wystarczy wypełnić formularz: Script Fiesta - Rejestracja

Szczegółowe informacje: www.scriptfiesta.pl

Kontakt:
Anna Dobies, tel. kom. +48 502 386 473


Pitch Fiesta jest jednym z wydarzeń towarzyszących festiwalu dla scenarzystów - Script Fiesta - który odbywa się w tym roku po raz trzeci. Tego typu pitching organizowany jest po raz drugi i z założenia ma przypominać sesje pitchingowe, które odbywają się na świecie. Celem Pitch Fiesty jest stworzenie dla producentów i twórców platformy umożliwiającej nawiązanie nowych kontaktów zawodowych oraz zainspirowanie twórców do działań odpowiadających na potrzeby producentów. Wydarzenie powstaje w partnerstwie z Krajową Izbą Producentów Audiowizualnych.

Przebieg sesji:

Najprostszym sposobem wyjaśnienia zasad Pitch Fiesty jest porównanie wydarzenia do serii szybkich randek. Celem dla uczestniczących w sesji twórców jest uzyskanie zainteresowania od producenta, otrzymania od niego wizytówki oraz prośby o przesłanie materiałów do siebie.
Od strony producenta wygląda to tak: producent siedzi przy stoliku, twórca podchodzi do niego i ma pięć minut na rozmowę. W tym czasie prezentuje swój pomysł/pomysły. Jeśli pomysł/autor przypadnie do gustu słuchającemu, producent daje autorowi swoją wizytówkę i prosi o kontakt. Sesja zakończona. Podchodzi kolejny twórca.

Od strony twórcy wygląda to tak: autor stoi w kolejce do wybranego producenta. Siada przy stoliku producenta i prezentuje swój projekt. Po upływie pięciu minut musi odejść od stolika (z wizytówką bądź bez) i ustawia się w kolejce do następnego producenta. Półtoragodzinna sesja to 18 takich szybkich spotkań.

Przebieg sesji jest moderowany przez organizatorów, którzy dają wyraźny sygnał do zakończenie pięciominutowego spotkania.

Planowane sesje:

SESJA 1 - godz. 12.00 - 13.00 (dla profesjonalistów)
SESJA 2 - godz. 13.15 - 14.45 (dla wszystkich)

Zeszłoroczna pierwsza edycja Pitch Fiesty cieszyła się bardzo dobrymi opiniami od uczestników. Liczymy więc na sporo zainteresowanie zainteresowanie scenarzystów tym wydarzeniem. Organizatorzy chcieliby, aby w Pitch Fieście 2014 wzięli udział przedstawiciele różnych dziedzin produkcji audiowizualnej - zarówno poszukujący formatów telewizyjnych (seriale, programy), kinowych, jak i skoncentrowanych wyłącznie na działalności internetowej; zainteresowani projektami dużymi, komercyjnymi, jak i małymi, niskobudżetowymi, fabularnymi oraz dokumentalnymi.

Liczba uczestników w każdej sesji jest ograniczona - tak, by każdy twórca miał możliwość zaprezentować się kilku wybranym producentom. Ostateczna liczba uczestników zostanie określona, gdy będzie znana liczba producentów biorących udział w wydarzeniu.

Zgłoszenie udziału:

Aby zgłosić się do udziału w wydarzeniu, producent powinien wypełnić
formularz online, dostępny pod linkiem: https://docs.google.com/forms/d/171xAsy5FLqTsCDelBa57mkIjFIEsgPKJIGqAcJGiFQM/viewform

W zgłoszeniu wpisuje się następujące pozycje:
nazwa firmy
imię i nazwisko reprezentanta firmy
funkcja osoby reprezentującej
dane kontaktowe (nr telefonu i adres e-mail)
informacja o tym, czego dany producent poszukuje (gatunek, format, przeznaczenie - np. telewizja, kino, Internet, festiwal)

Termin przyjmowania zgłoszeń trwa do 25 marca 2014 r.

Dodatkowych informacji udziela dyrektor festiwalu, Agnieszka
Kruk, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , tel. kom. +48 605 161 273

AddThis Social Bookmark Button
 
 
 
 
Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!