Audiowizualni.pl

Serwis informacyjny polskich producentów filmów fabularnych, dokumentalnych, animowanych i programów telewizyjnych

Jesteś tutaj: Home Patronaty Patronaty archiwalne 13. Festiwal Filmowy w Kochanowskim 2015

Patronaty archiwalne

13. Festiwal Filmowy w Kochanowskim 2015

Festiwal Filmowy w Kochanowskim to jedna z flagowych imprez organizowanych przez XXVIII Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Warszawie. Tutejsze pokazy i konkurs filmów krótkometrażowych skierowane są do młodych filmowców – licealistów z całej Polski. Zgłoszone filmy ocenia profesjonalne jury w sześciu kategoriach, a swoją nagrodę przyznaje także publiczność. 13. edycja Festiwalu Filmowym w Kochanowskim, która odbędzie się 17 i 18 kwietnia 2015 r. ma temat „Bollywood”, ale zgłaszane obrazy nie muszą odnosić się do motywu przewodniego.  Zgłoszenia krótkich metraży przyjmowane są do 13 kwietnia 2015 r.

W liceum przy ulicy Wiktorskiej 99 uczniowie organizują dwa głośne wydarzenia kulturalne dla młodzieży jesienny Festiwal Teatralny i wiosenny Festiwal Filmowy. Drugiemu wydarzeniu w 2015 roku medialnie patronuje serwis Audiowizualni.pl.

Tematem tegorocznej, już 13. edycji filmowego weekendu, będzie Bollywood. Motyw ten nie tylko stanowi inspirację na całej drodze organizowania tego przedsięwzięcia, ale także umożliwi wszystkim uczestnikom festiwalu bliższe poznanie ważnego nurtu przemysłu filmowego z kolebką w Indiach. Bollywood (tzw. hindi cinema) to jeden z największych filmowych przemysłów kreatywnych na świecie. Rocznie w Indiach produkuje się setki charakterystycznych, często tanecznych, obrazów, a gwiazdorzy kina hinduskiego są uwielbiani przez swoją publiczność równie mocno, co najsłynniejsi aktorzy amerykańscy w USA. Współczesne kino indyjskie z powodzeniem wprowadzane jest do dystrybucji amerykańskiej i europejskiej, w tym do polskiej. Również związki produkcyjne kina hinduskiego z Polską w ostatnich latach są coraz silniejsze – np. w Krakowie kręcono "Bangistan", a w Warszawie wysokobudżetowy "Kick". Należy tutaj zaznaczyć, że wiodący temat festiwalu odnosi się jedynie do promocji, dekoracji i atmosfery festiwalu, zgłaszane filmy nie muszą do niego nawiązywać.

Młodzi artyści uczestniczący w konkursie Festiwalu Filmowego w Kochanowskim będą mogli zaprezentować swoje filmy dużej publiczności. A ich prace będą oceniane przez profesjonalne jury, wśród którego znajdą się uznane postaci ze świata kina. Dla obu stron będzie to doskonała okazja do nawiązania ciekawych kontaktów czy otworzenia się na nowe idee.

Filmy będą oceniane w 6 kategoriach:

* Grand Prix Festiwalu
* Najlepsza reżyseria,
* Najlepszy montaż,
* Najlepszy scenariusz,
* Najlepsze zdjęcia

Zostanie również przyznana nagroda Publiczności oraz wyróżnienia specjalne.

Zgłoszenia filmów:

Aby wziąć udział w konkursie należy prawidłowo wypełnić formularz zgłoszeniowy (wraz z pełną listą członków ekipy filmowej) oraz dostarczyć film w odpowiednim formacie do organizatorów do 13 kwietnia 2015 roku.
Do konkursu zostaną zakwalifikowane filmy spełniający następujące warunki:
- czas filmu nie powinien przekraczać 30 minut
- film musi być tworzony przez uczniów liceum bez pomocy innych osób
Filmy nie spełniające ww. warunków uzyskają status pozakonkursowych. Każdy ze zgłaszających może zgłosić co najwyżej dwa filmy.

Formularz zgłoszeniowy: http://13.festiwalfilmowy.com/index.php/zgloszenia 

Więcej informacji: www.festiwalfilmowy.com 

AddThis Social Bookmark Button
 
 
 
 
Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!