Audiowizualni.pl

Serwis informacyjny polskich producentów filmów fabularnych, dokumentalnych, animowanych i programów telewizyjnych

Jesteś tutaj: Home Patronaty Patronaty archiwalne Trzy Korony - Małopolska Nagroda Filmowa 2014

Patronaty archiwalne

Trzy Korony - Małopolska Nagroda Filmowa 2014

105 tysięcy złotych mogą otrzymać twórcy w 7. edycji Konkursu Trzy Korony – Małopolska Nagroda Filmowa na najlepsze scenariusze filmowe związane z Małopolską. Jak co roku na autorów scenariuszy, którzy stworzą filmową opowieść z Małopolską w tle, czekają nagrody przyznawane w dwóch kategoriach. Za scenariusz dokumentalny laureat konkursu otrzyma 20 000 zł z budżetu Województwa Małopolskiego, a w kategorii filmów fabularnych przewidziano trzy nagrody pieniężne – za pierwsze miejsce – 40 000 zł z budżetu Województwa Małopolskiego, za drugie – 30 000 zł z budżetu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i za trzecie – 15 000 zł z budżetu Krakowskiego Biura Festiwalowego. Patronem Konkursu Trzy Korony jest KIPA i serwis Audiowizualni.pl.

Trzy Korony 2014

Warunkiem zgłoszenia tekstu do konkursu jest związek z Małopolską poprzez tematykę scenariusza, twórcę, a przede wszystkim miejsce realizacji filmu.

Wzorem lat ubiegłych scenariusze przyjmuje sekretariat TVP Kraków, gdzie podlegają ocenie formalnej. Do 31 sierpnia można przesyłać scenariusze dokumentalne. Na napisanie fabuły twórcy mają dłuższy czas o miesiąc, scenariusze fabularne sekretariat TVP przyjmuje do 30 września – decyduje data stempla pocztowego. Następnie teksty oceni Komisja Selekcyjna, która wybierze najlepsze z nich dla jurorów konkursu. Uroczysta gala, na której poznamy laureatów wybranych przez Jury (w składzie: Feliks Falk, Artur Więcek „Baron”, Marta Węgiel i Łukasz Maciejewski) odbędzie się w grudniu 2014 r. w Krakowie.

Realizacja konkursu współorganizowanego przez Województwo Małopolskie, Polski Instytut Sztuki Filmowej, TVP Kraków oraz Krakowskie Biuro Festiwalowe przyczynić się ma do promocji regionu, uaktywnienia środowisk twórczych oraz docenienia i nagrodzenia oryginalnego, filmowego sposobu widzenia Małopolski – ludzi, miejsc i opowieści. Udział w konkursie, to nie tylko wysokie nagrody finansowe, ale znaczne szanse, aby scenariusz trafił na ekrany. W kinach z początkiem 2015 roku zobaczymy już pierwsze rezultaty konkursu. Na ekrany wejdzie „Czerwony Pająk” – film w reżyserii Marcina Koszałki, którego pomysł został zaczerpnięty ze scenariusza pt. „Lolo” Marty Schreder, laureatki Konkursu z 2009 roku. Zbliża się także premiera „Córeczki tatusia” według scenariusza Tomasza Kamińskiego, laureata 3. edycji Konkursu Trzy Korony w 2010 r.

Patronat nad konkursem objęły: Radio Kraków, "Dziennik Polski", KIPA, serwis Audiowizualni.pl, SFP, "Kino" oraz Bahama Films.

DO POBRANIA:

Trzy Korony 2014 - regulamin konkursu

Szczegółowe zasady konkursu oraz wzory wymaganych dokumentów znajdują się na stronie: www.malopolskie.pl/trzykorony.

AddThis Social Bookmark Button
 
 
 
 
Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!