Audiowizualni.pl

Serwis informacyjny polskich producentów filmów fabularnych, dokumentalnych, animowanych i programów telewizyjnych

Jesteś tutaj: Home Patronaty Patronaty archiwalne 4. Pitch Fiesta 2016

Patronaty archiwalne

4. Pitch Fiesta 2016

9 kwietnia 2016 r. w Warszawskiej Szkole Filmowej czwarty raz odbędzie się Pitch Fiesta – platforma nawiązania kontaktów dla producentów i scenarzystów. Pitch Fiesta jest jednym z wydarzeń towarzyszących festiwalu dla scenarzystów Script Fiesta (4-9.04), który odbywa się w tym roku po raz piąty.Celem Pitch Fiesty jest stworzenie dla producentów i twórców przestrzeni umożliwiającej nawiązanie nowych kontaktów zawodowych oraz zainspirowanie twórców do działań odpowiadających na konkretne potrzeby producentów. Partnerem wydarzenia jest Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych.

Przebieg sesji pitchingowej

Najprostszym sposobem wyjaśnienia zasad Pitch Fiesty jest porównanie jej do serii szybkich randek. Celem dla uczestniczących w sesji twórców jest uzyskanie zainteresowania od producenta, otrzymanie od niego wizytówki oraz prośby o przesłanie materiałów.

Od strony producenta wygląda to tak: producent ma swoje miejsce przy stoliku, twórca podchodzi do niego i ma pięć minut na rozmowę. W tym czasie prezentuje swój pomysł/pomysły. Jeśli pomysł/autor przypadnie do gustu słuchającemu, producent daje autorowi swoją wizytówkę i prosi o kontakt. Sesja zakończona. Podchodzi kolejny twórca i ma szansę zainteresować producenta swoim pomysłem.

Prawdopodobieństwo, że producentowi zostaną przedstawione pomysły, które faktycznie mogą go zainteresować, jest spore, ponieważ przed festiwalem twórcy zapoznają się z oczekiwaniami producentów. Półtoragodzinna sesja to 18 takich szybkich spotkań.

Od strony twórcy wygląda to tak: autor stoi w kolejce do wybranego producenta. Siada przy stoliku producenta i prezentuje swój projekt. Po upływie pięciu minut musi odejść od stolika (z wizytówką bądź bez) i ewentualnie ustawia się w kolejce do następnego producenta.

Przebieg sesji jest moderowany przez organizatorów, którzy dają wyraźny sygnał do zakończenie pięciominutowego spotkania. Każdy producent może zdeklarować w ilu sesjach chce uczestniczyć.

9 kwietnia 2016 r. planowane są trzy sesje:

SESJA I - godz. 11.00 - 11.45 (zamknięta)
SESJA II - godz. 12.00 - 13.30
SESJA III - godz. 14.00 - 15.30

Poprzednie edycje Pitch Fiesty cieszyły się bardzo dobrymi opiniami od uczestników. Organizatorzy liczą więc na spore zainteresowanie scenarzystów tym wydarzeniem i chcieliby, aby w Pitch Fieście 2016 wzięli udział przedstawiciele różnych dziedzin produkcji audiowizualnej - zarówno poszukujący formatów telewizyjnych (seriale, programy), kinowych, jak i skoncentrowanych wyłącznie na działalności internetowej; zainteresowani projektami dużymi, komercyjnymi, jak i małymi, niskobudżetowymi, fabularnymi oraz dokumentalnymi.

Liczba uczestników w każdej sesji jest ograniczona - tak, by każdy twórca miał możliwość zaprezentować się kilku wybranym producentom. Ostateczna liczba uczestników zostanie określona, gdy będzie znana liczba producentów biorących udział w wydarzeniu.

Zgłoszenie udziału przez producenta

Aby zgłosić się do udziału w wydarzeniu i zarezerwować dla siebie miejsce, producent powinien wypełnić (do 14 marca 2016 roku) formularz online, dostępny pod linkiem: http://goo.gl/forms/GGYaD4tCYq

Dodatkowych informacji udzielają:

Agnieszka Kruk, dyrektor festiwalu
tel. kom. +48 605 161 273, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ewa Kurzawa, koordynator festiwalu
tel. kom. +48 500 102 409, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

AddThis Social Bookmark Button
 
 
 
 
Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!