Audiowizualni.pl

Serwis informacyjny polskich producentów filmów fabularnych, dokumentalnych, animowanych i programów telewizyjnych

Jesteś tutaj: Home Patronaty Patronaty archiwalne 4. Pitch Fiesta 2015

Patronaty archiwalne

4. Pitch Fiesta 2015

Pitch Fiesta jest jednym z wydarzeń towarzyszących festiwalu dla scenarzystów Script Fiesta, który odbywa się w tym roku po raz czwarty. Celem Pitch Fiesty jest stworzenie dla producentów i twórców platformy umożliwiającej nawiązanie nowych kontaktów zawodowych oraz zainspirowanie twórców do działań odpowiadających na konkretne potrzeby producentów. Pitch Fiesta 2015 - platforma nawiązania kontaktów dla producentów i scenarzystów - organizowana jest w tym roku w Warszawskiej Szkole Filmowej. Partnerem wydarzenia jest Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych, patronat medialny sprawuje serwis Audiowizualni.pl.

Przebieg sesji pitchingowej może być porównywany do serii szybkich randek, bowiem celem dla uczestniczących w sesji twórców jest uzyskanie zainteresowania od producenta, otrzymanie od niego wizytówki oraz prośby o przesłanie materiałów. Producent ma swoje miejsce przy stoliku, twórca podchodzi do niego i ma pięć minut na rozmowę. W tym czasie prezentuje swój pomysł/pomysły. Jeśli pomysł/autor przypadnie do gustu słuchającemu, producent daje autorowi swoją wizytówkę i prosi o kontakt. Sesja zakończona. Podchodzi kolejny twórca i ma szansę zainteresować producenta swoim pomysłem. Prawdopodobieństwo, że producentowi zostaną przedstawione pomysły, które faktycznie mogą go zainteresować, jest spore, ponieważ przed festiwalem twórcy zapoznają się z oczekiwaniami producentów. Półtoragodzinna sesja to 18 takich szybkich spotkań. Jeśli chodzi o autora to ten stoi w kolejce do wybranego producenta. Siada przy stoliku producenta i prezentuje swój projekt. Po upływie pięciu minut musi odejść od stolika (z wizytówką bądź bez) i ewentualnie ustawia się w kolejce do następnego producenta. Przebieg sesji jest moderowany przez organizatorów, którzy dają wyraźny sygnał do zakończenia pięciominutowego spotkania.

Planowane sesje:

18 kwietnia 2015 r., Warszawska Szkoła Filmowa (ul. gen Zajączka 7, Warszawa):

SESJA 1 - godz. 12.00 - 13.30
SESJA 2 - godz. 14.00 - 15.30

Każdy producent może zdeklarować w ilu sesjach chce uczestniczyć.

Poprzednie edycje Pitch Fiesty cieszyły się bardzo dobrymi opiniami od uczestników. Organizatorzy liczą więc na spore zainteresowanie scenarzystów tegorocznym wydarzeniem. Organizatorzy chcieliby, aby w Pitch Fieście 2015 wzięli udział przedstawiciele różnych dziedzin produkcji audiowizualnej - zarówno poszukujący formatów telewizyjnych (seriale, programy), kinowych, jak i skoncentrowanych wyłącznie na działalności internetowej; zainteresowani projektami dużymi, komercyjnymi, jak i małymi, niskobudżetowymi, fabularnymi oraz dokumentalnymi. Liczba uczestników w każdej sesji jest ograniczona - tak, by każdy twórca miał możliwość zaprezentować się kilku wybranym producentom. Ostateczna liczba uczestników zostanie określona, gdy będzie znana liczba producentów biorących udział w wydarzeniu.

Zgłoszenie udziału przez producenta:

Aby zgłosić się do udziału w wydarzeniu i zarezerwować dla siebie miejsce, producent powinien wypełnić formularz online, dostępny pod linkiem: http://goo.gl/forms/0kIYodoa0N

/Zgłoszenia są przyjmowane do 16 marca 2015 r./ UWAGA: Nabór zgłoszeń został przedłużony do 31 marca 2015 do godz. 15.00.

Kontakt:
 
Dyrektor festiwalu: Agnieszka Kruk, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , tel. kom. +48 605 161 273
Koordynatorka festiwalu: Beata Paczyńska, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , tel. kom. +48 603 399 497

Informacje o Script Fieście:

Pitch Fiesta jest elementem Script Fiesty - specjalistycznego projektu edukacyjno-kulturalnego będącego połączeniem formuły szkoleń, paneli dyskusyjnych, spotkań i warsztatów poświęconych sztuce scenariopisarskiej, z towarzyszącym konkursem, którego celem jest promocja i nagrodzenie najzdolniejszych autorów.

Ideą, która przyświeca całemu przedsięwzięciu, jest zorganizowanie w Warszawie wyjątkowej imprezy umożliwiającej twórcom, zdobycie specjalistycznej wiedzy z zakresu scenopisarstwa, pozyskanie kontaktów z przedstawicielami z branży oraz wymianę doświadczeń, różnorodnych koncepcji artystycznych z osobami o podobnych zainteresowaniach.

***

W ramach tegorocznej Script Fiesty do Polski pierwszy raz przyjedzie mistrz sitcomu John Vorhaus. John Vorhaus jest już legendarną postacią w międzynarodowym środowisku scenariopisarskim. Jego książka „The Comic Toolbox – How to Be Funny Even When You’re Not” została okrzyknięta biblią komediopisarstwa.

Jako konsultant scenariuszowy współpracował ze stacjami telewizyjnymi, szkołami filmowymi, firmami producenckimi oraz instytucjami filmowymi w ponad trzydziestu krajach na świecie! Pisał i wprowadzał na rynki kilku krajów serial „Swiat według Bundich”. Od wielu lat szkoli scenarzystów i producentów sitcomów (jest też autorem praktycznego podręcznika i audiobooka „The Little Book of Sitcom”).

W Warszawie John Vorhaus poprowadzi 14 kwietnia 2015 r. trzygodzinny wykład mistrzowski dla uczestników Script Fiesty oraz zamknięte warsztaty pisania sitcomu dla grupy studentów scenariopisarstwa podyplomowego Warszawskiej Szkoły Filmowej.

 

AddThis Social Bookmark Button
 
 
 
 
Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!