Audiowizualni.pl

Serwis informacyjny polskich producentów filmów fabularnych, dokumentalnych, animowanych i programów telewizyjnych

Jesteś tutaj: Home Patronaty Patronaty archiwalne WAMA Film Festival 2015

Patronaty archiwalne

WAMA Film Festival 2015

WAMA Film Festival odbywający się w Olsztynie to największy festiwal w regionie, w ramach którego pokazywane są koprodukcje filmowe, zgodnie z misją imprezy, którą jest wielokulturowość. Wydarzenie zaplanowano w dniach 7-11 października 2015 r. Partnerem festiwalu jest Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych.

Organizatorom festiwalu zależy na tym, by poruszać podczas swojej imprezy sprawy trudne i ważne dla społeczności lokalnych, a przez to kraju i świata. Zapraszają więc do dyskusji na temat emigracji, wyrównywania szans, zagrożeń i problemów wszelkich mniejszości. Zgodnie z tą zasadą konstruowany jest także program imprezy, w którym znajdują się filmy związane z najważniejszymi problemami współczesnego świata. A tak twórcy WAMA piszą o swojej misji "Promujemy wartości związane ze wspólnym funkcjonowaniem różnych grup etnicznych, społecznych i religijnych. Wokół tego tematu skupione są wszystkie projekcje i wydarzenia towarzyszące festiwalowi".

Zgłoszenia:

MASTERCLASS - Polsko-Ukraińska Wymiana Młodzieży

Do 21 września 2015 r. młodzież z Olsztyna i okolic może zgłosić się na polsko-ukraińskie warsztaty filmowe zaplanowane w dniach 5-11 października 2015 roku. Wykładowcami warsztatów będą m.in. goście specjalni WAMA Film Festival - reżyserzy Jerzy Hoffman, Magdalena Łazarkiewicz, Hanna Polak oraz aktor Antoni Królikowski.

Udział w warsztatach jest bezpłatny, dla uczestników z Polski przewidziano 15 miejsc. Warunkiem formalnym udziału w warsztatach jest szczegółowe wypełnienie i przesłanie formularza zgłoszeniowego.

Organizatorem wydarzenia jest FILMFORUM. Projekt współfinansuje Narodowe Centrum Kultury.

Konkursy filmowe WAMA Film Festival

14 września 2015 r. WAMA Film Festival zamyka selekcję filmów do konkursów festiwalowych. W Konkursie Głównym prezentowane są filmy pełnometrażowe, zrealizowane w systemie koprodukcji międzynarodowych, poruszające trudne i ważne tematy dotyczące tożsamości kulturowej, etnicznej czy społecznej. A w Konkursie Filmów Krótkich - filmy fabularne i dokumentalne o długości nie przekraczającej 40 minut i dotyczące tematów związanych z wielokulturowością - misją festiwalu. Partnerem wydarzenia jest Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych.

Warunkiem formalnym zgłoszenia filmu do udziału jest szczegółowe wypełnienie przez zgłaszającego formularza zgłoszenia filmu.

Wypełniony formularz, wraz z czytelnym podpisem zgłaszającego, należy przesłać w nieprzekraczalnym terminie do dnia 14 września 2015 r. (decyduje data stempla pocztowego) na adres Biura Festiwalu:

Instytut KOSMOPOLIS
(Soho Factory)
ul. Mińska 25, bud. 8,
03-808 Warszawa
z dopiskiem: "WAMA Film Festival 2015"

Zgłaszający powinien także potwierdzić swoje zgłoszenie, wysyłając do organizatora wypełniony formularz w formie elektronicznej, do dnia 14 września 2015 r. na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . W temacie e-maila należy wpisać: "ZGŁOSZENIE - WAMA Film Festival 2015".

Formularze można pobrać ze strony: www.wamafestival.pl/#zglos_film

AddThis Social Bookmark Button
 
 
 
 
Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!