Audiowizualni.pl

Serwis informacyjny polskich producentów filmów fabularnych, dokumentalnych, animowanych i programów telewizyjnych

Jesteś tutaj: Home Patronaty Patronaty archiwalne People of Animation Film - PAF 2016

Patronaty archiwalne

People of Animation Film - PAF 2016

People of Animation Film – PAF 2016, czyli pierwsza edycja festiwalu animacji narodziła się z potrzeby konfrontacji osiągnięć twórców animacji artystycznej – zarówno profesjonalistów, studentów, jak i realizatorów niezależnych. Najważniejszym celem tego wydarzenia jest integracja poprzez kulturę, gdzie granice geograficzne nie istnieją a komunikacja międzyludzka nie jest rozpraszana różnicami językowymi. Podczas festiwalu PAF 2016 najważniejsze jest poszukiwanie wspólnej platformy artystycznej niezależnie od kierunku świata. Wydarzenia festiwalowe stanowią przede wszystkim wyjątkową okazję do spotkań ze światowej klasy artystami animacji oraz z najciekawszymi zjawiskami z tej dziedziny twórczości.

Festiwal PAF 2016, na który składają się projekcje, warsztaty, masterclass oraz wystawa, odbędzie się 15-17 kwietnia 2016, w samym sercu kulturowo różnorodnego Leuven (25 km od Brukseli) w Belgii. Patronat medialny nad wydarzeniem przyjął serwis Audiowizualni.pl.

Goście specjalni i mentorzy

  • Piotr Dumała – reżyser, scenarzysta, pisarz, rysownik, grafik, prozaik i autor oprawy plastycznej filmów animowanych. Profesor sztuki filmowej, wykładowca na Wydziale Operatorskim i Realizacji Telewizyjnej Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Na festiwalu PAF2016 prof. Dumała poprowadzi masterclass pierwszego dnia pokazu filmów.

  • Marek Skrobecki  – reżyser filmów animowanych, głównie realizowanych klasycznymi technikami lalkowymi, związany ze studiem filmowym Se-ma-for  oraz z Państwową Wyższą Szkołą Filmową, Telewizyjną i Teatralną w Łodzi. Publiczność festiwalu PAF2016 będzie miała możliwość spotkania reżysera „Piotrusia i Wilka” drugiego dnia pokazu filmów.

  • Raoul Servais – mentor wspierający inicjatywę Paf2016, patron animacji w Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych - K.A.S.K w Gandawie, honorowy dyrektor Festiwalu Anima w Brukseli, założyciel fundacji  (Fonds Raoul Servais), laureat nagrody na Międzynarodowym Festiwalu Animacji za całokształt twórczości w 2015 r., w Poznaniu.

  • Luc Degryse – rysownik, uczeń Raoula Servaisa, profesor sztuki filmowej na wydziale animacji w Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych (Koninklijke Academie voor Schone Kunsten) w Gandawie. Wspiera festiwal PAF 2016 swoim doświadczeniem i kompetencjami. W ramach co-kreacji i wymiany artystycznych doświadczeń inicjuje spotkanie studentów z polskiej filmówki i studentów z KASK.

Sferyczny Film 3D – narodziny nowego języka wizualnego w narracji

Festiwal PAF 2016 jest okazją do spotkania przedstawicieli grupy badawczej „Sferyczny Film 3D - narodziny nowego języka wizualnego w narracji”, pracującej w Szkole Filmowej w Łodzi. Dr Iwona Pomianowska, która jest jednocześnie dyrektorem artystycznym festiwalu PAF2016, wraz z Jackiem Nagłowskim zaprezentują na warsztatach Świat VR - "Virtual Reality Film". Naukowcy opowiedzą o prowadzonych przez siebie badaniach narracji w trójwymiarowym filmie sferycznym, o budowaniu poczucia imersji w VR oraz o wykorzystaniu wirtualnej rzeczywistości do tworzenia wirtualnych muzeów i galerii sztuki, wszystko to w ramach badań naukowych.

Game Design

Festiwal PAF 2016 gości uznaną w świecie nauki artystkę Kaję Renkas, która zajmuje się plakatem, projektowaniem graficznym, grafiką warsztatową oraz malarstwem. Artystka pracuje na Uniwersytecie Śląskim w Instytucie Sztuki, gdzie prowadzi zajęcia z projektowania – Game Design, który jest również pokrewny dziedzinie filmu sferycznego 3D. Kaja Renkas do Leuven przyjedzie z wystawą, która  zostanie uroczyście otwarta 17.04.2016r. w Wereld Coop.

Comic Design – Edukacja artystyczna

Festiwal PAF 2016 będzie również pretekstem do zainicjowania międzynarodowego dialogu zarówno z młodym pokoleniem rysowników komiksu, oraz studentów innych dziedzin artystycznych z Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych w Gandawie K.A.S.K,  jak i z uznanymi belgijskimi twórcami komiksu. Tę drugą grupę reprezentuje Bart Schoofs, uznany twórca komiksów a także edukator młodego pokolenia wrażliwego na język wizualny.

Więcej informacji: www.paf2016.com

AddThis Social Bookmark Button
 
 
 
 
Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!