Audiowizualni.pl

Serwis informacyjny polskich producentów filmów fabularnych, dokumentalnych, animowanych i programów telewizyjnych

Jesteś tutaj: Home Patronaty Patronaty archiwalne 48 Hour Film Project 2016

Patronaty archiwalne

48 Hour Film Project 2016

W dniach 10-12 czerwca 2016 r. odbędzie się 48 Hour Film Project Wrocław, podczas którego ekipy filmowe udowodnią, że zrobienie dobrego filmu w 48 godzin jest możliwe. Najlepsza produkcja zrealizowana we Wrocławiu pojedzie na światowy finał konkursu w Stanach Zjednoczonych -  Filmapalooza 2017 i będzie mieć szansę promocji podczas festiwalu filmowego w Cannes. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje serwis Audiowizualni.pl.

O tym, kto zwycięży w tym roku zadecyduje jury w składzie:

Artur Barciś - aktor filmowy i teatralny związany ze sceną warszawską, absolwent PWSFTviT w Łodzi. Znany z ogromnej ilości ról drugoplanowych w  polskim kinie  lat 80-tych i 90-tych,  w tym z "Dekalogu" Krzysztofa Kieślowskiego oraz "Znachora" Jerzego Hoffmana.  Sympatię publiczności zyskał dzięki postaci, którą stworzył w serialu "Miodowe Lata" nadawanym w latach 1998 - 2004 oraz dubbingowaniu filmów zagranicznych. Za rolę w filmie "Galerianki" Katarzyny Rosłaniec otrzymał nominację do Złotej Kaczki 2009 - nagrody przyznawanej przez czytelników miesięcznika FILM.

Ewa Skibińska - polska aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna. Absolwentka Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu. Odtwórczyni głównej roli w głośnym filmie "Matka Teresa od kotów". szerokiej publiczności znana głównie z ról w serialach "Barwy szczęścia", "Pierwsza miłość" czy "Prawo Agaty".  Uznanie krytyki i publiczności zdobyła rolą Oli Watowej w ekranizacji jej autobiograficznej opowieści w reżyserii Roberta Glińskiego "Wszystko, co najważniejsze..." Jest laureatką wielu nagród teatralnych, w tym najważniejszych w kraju trzech Złotych Iglic za lata 1989, 2000, 2003. W 2002 została odznaczona Brązowym Krzyżem Zasługi, a w 2011 – Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Katarzyna Gondek - autorka filmów i form literackich. Absolwentka filmoznawstwa i kursu dokumentalnego w Szkole Wajdy. Uczestniczka Berlinale Talents 2016. Jej film „Figura” znalazł się w konkursie festiwalu Sundance. Obecnie pracuje nad dokumentem o splotach pamięci i polsko-belgijską krótką fabułą „Deer Boy”. W 2014 r. wrocławska „Gazeta Wyborcza” wyróżniła ją nagrodą "Warto". W roku 2015  została nominowana do Nagrody Stypendium Stanisława Barańczaka, a jej powieść „Otolit” do nagrody "Gryfia".

Piotr Czerkawski - krytyk filmowy i dziennikarz kulturalny. Publikuje w "Kinie", "Filmie", "Dzienniku", "Odrze", a także w portalach internetowych "Filmweb.pl" i "Dwutygodnik.com". Współgospodarz ostatniego sezonu "Weekendowego Magazynu Filmowego" w TVP 1, autor nominowanego do nagrody PISF-u bloga "Cinema Enchante"- http://cinemaenchante.blogspot.com/

48 HFP Wrocław

Werdykt jury poznamy podczas gali wręczenia nagród, która odbędzie się w sobotę 18 czerwca 2016  w kinie Nowe Horyzonty. Zanim jednak uczestnicy projektu zaczną kręcić filmy, będą mieli okazję wziąć udział w bezpłatnych warsztatach scenariuszowych z Agnieszka Kruk - cenioną scenarzystką wykładowczynią scenariopisarstwa i autorką programów studiów scenariopisarskich w Warszawskiej Szkole Filmowej oraz pomysłodawczynią i organizatorką festiwalu Script Fiesta.

Warsztaty odbędą się w dniach 4-05.06 w Centrum Technologii Audiowizualnych  przy ul. Wystawowej 1 we Wrocławiu.

Ekipy należy zgłaszać za pośrednictwem strony: www.48hourfilm.com/wroclaw
Harmonogram, regulamin oraz informacje o konkursie: www.48hfppoland.pl

Współorganizatorami konkursu we Wrocławiu są: Fundacja Przestrzeń Filmowa i Wrocławska Fundacja Filmowa, Narodowe Forum Muzyki, Wroclaw Film Commission działająca w strukturze Odry-Film Instytucji Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego, Kino Nowe Horyzonty, Centrum Technologii Audiowizualnych, IMPART. Partnerzy: KGHM, Audionetwork, HP, Art Hotel, Szklarnia, Red Bull. Projekt realizowany w ramach programu filmowego Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Projekt współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.


 

48 Hour Film Project to konkurs filmowy organizowany od 15 lat w 135 miastach na całym świecie. Zadaniem ekip, które biorą udział w wydarzeniu jest wymyślenie, napisanie scenariusza, nakręcenie i zmontowanie krótkometrażowego filmu. We wszystkich filmach muszą pojawić się też obowiązkowe elementy, w tym miasto.

Ruszyła rejestracja ekip do 2. edycji 48 HFP Wrocław
 
W dniach 10-12 czerwca 2016 miasto Wrocław zamieni się w wielki plan filmowy - 48 Hour Film Project po raz drugi zawita do stolicy Dolnego Śląska. Wrocław to kolejne po Katowicach miasto, w którym w 2016 roku odbędzie się filmowy konkurs, podczas którego wszyscy uczestnicy mają 48 godzin na zrobienie filmu.
 
W tym roku projekt realizowany w ramach programu filmowego Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 jest wspólną inicjatywą Fundacji Przestrzeń Filmowa i Wrocławskiej Fundacji Filmowej dofinansowaną ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje serwis Audiowizualni.pl.

W piątek wieczorem (10.06) wszystkie drużyny otrzymają informacje, jaki rekwizyt, bohater i tekst dialogu musi się pojawić w filmie oraz gatunek, w jakim ma być on utrzymany. W tym roku ekipy losują dwa gatunki i mogą same zdecydować, który wybiorą. 48 godzin później film musi być ukończony. W ciągu następnego tygodnia produkcje prezentowane są publiczności, a jury wybiera najlepsze z nich w aż dwunastu kategoriach. W konkursie mogą wziąć udział wszyscy, zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy. Nieważny jest też wiek i wykształcenie. Z myślą o tych, którzy traktują sztukę filmową poważnie - tydzień przed konkursem organizowane są dwudniowe bezpłatne warsztaty scenariuszowe.
 
W kwietniu uruchomiona została rejestracja ekip do 2. edycji 48HFP.

Ekipy należy zgłaszać za pośrednictwem strony: www.48hourfilm.com/wroclaw

Dla wielu ekip zrobienie filmu w 48 godzin, możliwość obejrzenia go na dużym ekranie kina w gronie znajomych oraz to, że oceni je prestiżowe jury jest wielką nagrodą. Na laureatów edycji wrocławskiej czekają także statuetki, a na zwycięzców bilet lotniczy. Reprezentant z Wrocławia wraz ze zwycięskimi ekipami z Katowic, Warszawy i Łodzi poleci na międzynarodowy finał 48 Hour Film Project Filmapalooza 2017 w Stanach Zjednoczonych, gdzie jego film będzie konkurował o miano najlepszego filmu roku 2016. Jeśli zostanie doceniony przez międzynardowe jury ma  szansę na prezentację podczas Short Film Corner na festiwalu w Cannes.

Do tej pory w miastach na całym świecie odbyło się ponad 900 konkursów, co daje imponujący wynik ponad 25 500 filmów stworzonych przez około 385 000 osób! Polscy filmowcy nakręcili przez ponad 5 lat w 5 polskich miastach już blisko 400 filmów.
 
W zeszłym roku najlepszym filmem 1. edycji wrocławskiej zostało "Przejście" autorstwa ekipy"Missing Frame".
 
Rejestracja do konkursu jest płatna i wynosi:
 
•    rejestracja wczesna – do 16 maja: 150 zł
•    rejestracja normalna – do 31 maja: 190 zł
•    rejestracja późna – do 10 czerwca: 230 zł

Konkurs 48 Hour Film Project od lat wspierają cenieni twórcy z branży audiowizualnej z całej Polski, m.in.: Roman Gutek, Sławomir Idziak, Bartosz Konopka, Tomasz Raczek, Wojciech Lepianka, Arkadiusz Jakubik, Magdalena Piekorz, Mitja Okorn, Anna Wydra, Agnieszka Obszańska, Łukasz Dzięcioł, Arkadiusz Tomiak, Lech Majewski, Jarosław Barzan, Xawery Żuławski, Lech Majewski, Kasia Adamik, Milenia Fiedler, Radzimir Dębski, Marcin Koszałka, Anna Mucha i inni znani, cenieni filmowcy.

W 2016 roku kolejne edycje 48HFP odbędą się:
• w Warszawie – 23-25 września
• w Łodzi – 28-30 października

Współorganizatorami konkursu we Wrocławiu są: Narodowe Forum Muzyki, IMPART, Centrum Technologii Audiowizualnych, Wroclaw Film Commission działająca w strukturze Odry-Film Instytucji Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego, Kino Nowe Horyzonty.
Partnerzy strategiczny: KGHM, Audionetwork.

Konkurs jest otwarty dla wszystkich mieszkańców Wrocławia, województwa, jak również Polski. Te same ekipy filmowe mogą startować w każdej edycji 48HFP, bez względu na miejsce zamieszkania.
 
Harmonogram, regulamin oraz informacje o konkursie: www.48hfppoland.pl

AddThis Social Bookmark Button
 
 
 
 
Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!