Audiowizualni.pl

Serwis informacyjny polskich producentów filmów fabularnych, dokumentalnych, animowanych i programów telewizyjnych

Jesteś tutaj: Home Producenci zrzeszeni w KIPA GRANIZA

GRANIZA

GRANIZA
ul. Grochowska 341/80
03-822 Warszawa
tel. kom. +48 506 642 021
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.graniza.pl

Firmę GRANIZA założył w 2007 Jacob Dammas w celu produkowania autorskich filmów dokumentalnych o różnych formach i długościach. Dzisiaj GRANIZA pracuje również przy opowieściach o transmedialnym charakterze. Studio jest stowarzyszone w EDN (European Documentary Network), KIPA (Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych) oraz SFP (Stowarzyszenie Filmowców Polskich).

Jak piszą twórcy firmy "Międzynarodowa koprodukcja jest naturalną cechą naszych projektów, chętnie więc wchodzimy we współpracę z partnerami zagranicznymi i z twórcami, którzy mają doświadczenie życia i pracy w więcej niż jednej kulturze".

Graniza, materiały promocyjne

Producenci o sobie: 

GRANIZA to nowa platforma współpracy filmowców i firm produkcyjnych z siedzibą w Berlinie, Kopenhadze i Warszawie. Łączy nas doświadczenie życia w wielu kulturach, dlatego w naszych produkcjach staramy się zmierzyć z kompleksowością globalizującego się świata, nie tracąc jednocześnie spojrzenia na to, co dzieje się obok. Większość z naszych projektów porusza tematy granic społecznych, kulturowych, osobistych, ale także estetycznych i formalnych. Wszystkie nasze produkcje powstają z myślą o wymagającej publiczności. Pragniemy, aby nasze filmy były inspirujące, odkrywcze ale także dostarczały rozrywki i zawsze szukamy nowych dróg dotarcia do widza. 

Najważniejsze realizacje:

 • “Pan Jan i jego 40 dziewczyn”, w rozwoju (wspierany przez PISF)
  Jedyną w Polsce żeńską orkiestrą dętą składającą się z 40 młodych muzyków kieruje 75-letni Pan Jan Skroś, który jest ich dyrygentem, menadżerem, ‘fundraiser’em’ i mechanikiem.

 • “Kruzensthern: Od Dimy dla Doroty”, 2013, krótki film dokumentalny (ZFF)
  Film o nagłym, krótkim, intensywnym spotkaniu marynarza i dziewczyny na Tall Ships’ Races Szczecin.

 • “Pomorskie iluzje”, reż. Jacob Dammas & Helge Renner, 2012, 72 min, autorski dokument (ARTE, MDR, TVP, YLE)
  Wielowątkowa opowieść o amerykański byłym pilocie wojskowym, jego młodym pomocniku i wielbicielu, oraz wiekowym iluzjoniście, którzy próbują odnaleźć swoje miejsce w nadbałtyckim miasteczku w obliczu nowych czasów. Festiwale: HotDocs, Karlovy Vary, CPH:DOX, Krakow, Big Sky, Trieste, i inne.

 • „ABCinema“, reż. Jacob Dammas i Jesper Jensen, 2009, 28 min, film dokumentalny (dla Duńskiego Instytutu Filmowego, DVD)
  Film o grupie filmowców w latach 1968-70, którzy podjęli wyzwanie sformuowania nowego języka filmowego. Do grupy należało kilku obecnie słynnych skandynawskich artystów, m.in. Jørgen Leth.

 • “Kredens”, reż. Jacob Dammas, 2007, 26 min, autobiograficzny film dokumentalny (TVP, Kino Polska)
  Tragikomiczna historia młodego reżysera podążającego śladami starego rodzinnego kredensu, który zniknął pod koniec lat 60tych, kiedy to tysiące obywateli Polski pochodzenia żydowskigo musiało opuścić kraj.
  Festiwale: HotDocs, DokLeipzig, True/False, Cinema du Reel, Krakow, DocLisboa i inne.

© oprac. Audiowizualni.pl 2015

 
 
 
 
Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!